• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da je bio jedan svojevremeno na njuškalu sa prednjom vučom, tako da onda vjerojatno postoji mogućnost. E sad druga priča je isplativost takvog poduhvata.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
pa gledam bas, imt 533 koji je stariji od mog unija imaju cijenu vise od 20 000kn. a kaj nisu oni u istom rangu pa bi im i cijena otprilike trebala bit ista??? po meni uni vrijedi vise od klasicnih imta.

i kaj vi mislite da si nabavim kad prodam unija, eurowolfa 454? naravno rađe bi univerzala negdje malo novijeg od 86-te, al mi cijena prevelika
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Realno po meni 533 ne vrijedi više od 2000€ i za te novce mora bit u jako dobrom stanju. Ljudi traže to kaj traže, kolko dobe to je već drugo. Da je uni bolji to je sigurno.
Mislim da je bolji i stariji 445 nego ovo kinesko smeće.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Mislim da je bio jedan svojevremeno na njuškalu sa prednjom vučom, tako da onda vjerojatno postoji mogućnost. E sad druga priča je isplativost takvog poduhvata.

Vidio sam i ja taj oglas, ali cijena je bila 50 000kn tako da :icon_scratch:. Ako bi pasao prednji pogon od 445 onda bi se moglo to pronaci, samo je pitanje dali pase?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nemoj ni pokušavati. Getribe za obične traktore nemaju rupe i poklopce za izvode pogona, kak je to na Štoreu ili Zetoru, već su odlijane u komadu, bez tih otvora.
Da kojim slučajem imaš 340 DT ili DTC, isplatilo bi se zamijeniti motor jačim, no ovak zaboravi priču. Prodaj i kupi drugoga, ili teraj to kaj imaš.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, imam pitanje od cega je ovaj mjerac ulja ispred rucne? Da li je od mjenjaca ili hidroulike? I kuda dotocim ulje i koje ulje? Hvala.
univerzal-340-slika-33542031.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jedno ulje je za mijenjač i hidrauliku, točiš ga tu naprijed na čep gdje su utisnuti brojevi od rasporeda brzina.
Ako nemaš nikakvo drugo možeš slobodno stavit obično motorno 15-40.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Gledam te Univerzale, skoro ni jedan nema štangice za ručnu, zakaj je to tak.
Jel tak i kod tebe Mane?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Štangice koja zateže pedale kad je zakočena ručna kočnica.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Gledam te Univerzale, skoro ni jedan nema štangice za ručnu, zakaj je to tak.
Jel tak i kod tebe Mane?

Zato jer imaju posebno ručnu kočnicu koja nema veze sa nožnim kočnicama.
Sad sam vidio sliku od kolege @Zhaba i vidim da on nema tu štangicu koja je povezuje ručku od ručne kočnice sa ručnom kočnicom. Ako je riječ o toj štangici.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa da, ručna kočnica nema veze sa nožnom, totalno je neovisna. U slučaju da ostaneš bez nožne kočnice uvijek je tu ručna i sa njom staješ 100%. Eto naš je u 43-oj godini i ručna nije nikad dirana, drugi je god. mlađi i po viđenom izgleda da ni ta nije dirana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Zato jer imaju posebno ručnu kočnicu koja nema veze sa nožnim kočnicama.
Sad sam vidio sliku od kolege @Zhaba i vidim da on nema tu štangicu koja je povezuje ručku od ručne kočnice sa ručnom kočnicom. Ako je riječ o toj štangici.
:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
Kak nema veze s nožnom, gde onda koči?

univerzal-340-slika-33542031.jpg
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Fali štangica na mjestu koje je označeno
Ima zasebni sistem ručne kočnice. Koliko je meni poznato kad zategneš ručnu onda se blokira nekakva osovina i koče oba zadnja kotača( i prvi ako je uključen prvi pogon). Na mojem Utb 643dt se ručna nalazi ispod kak je izlaz za prvi pogon.
 

Prilozi

  • 2015-02-15_12.45.40.jpg
    2015-02-15_12.45.40.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 180

Najnoviji postovi

Na vrh