• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Čini mi se da ovaj ima dolje pripremu za štangicu???
Ima da, zato mi iz malo boljeg kuta slikni svoju.

ZJ, a gde da ga zemem. Jedino da stanem na cestu i pitam nekog da mi da da skinem poklopac :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Istina, više njma sajma, pa nemreš ni jednoga zaustaviti :D:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja sam na mom universalu imao nezavisnu kočnicu isto ovako sa slike 2,ali je bila spojena još i vanjska štangica i ručna je radila već na 3 zubu.. To je dobra stvar jer na dt modelima odmah blokiraš i prednje kotače. I onda je bilo puklo kučište pa sam stavio fiatovo koje nema predviđene rupe za taj mehanizam ručne kočnice i sad imam običnu ručnu preko te štangice.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Imam pitanje u vezi hidroulike, zanima me čemu služi ona ručica iza ručice za podizanje/spustanje hidroulike. Procitao sam da se odabire nacin rada hidroulike, ali me zanima sto se mijenja tocno njenim pomicanjem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Njezinim pomicanjem prema gore (podizna ručica hidraulike mora pri tome biti u gornjem položaju) dobije se način rada s regulacijom vučnog otpora.
Poluge mogu biti ili dignute ili spuštene, a u radu pritisak prek treće točke određuje dubinu rada.
Kad je ručica dolje, s glavnom (podiznom) ručicom možeš postaviti donje poluge u bilo koji položaj. Pritisak treće točke ne djeluje visinu donjih poluga.

Ukratko: mala ručica gore ide za plug, podrivač, a može i tanjurače.
Za sve ostale priključke, mala ručica mora biti u donjem položaju.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
bok ljudi,
na uniju mi pusta kiler pa me zanima dal ga mogu nekako sam zakrpat il ga moram nosit majstoru?
rupa nije prevelika, al je iscurilo oko pola litre dok je stajal u garazi.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
probaj sa onim praškom kaj se stavlja u sistem pa možda kaj pomogne, ak ne sve širom i pravac čiki majstoru da pokrpa :icon_wink:
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zna neko,ili je nedugo kupoval BOSCHPUMPU tj PVP za 445 koja paše na štore 402 navodno nova košta ko i reparatura stare ,a pitanje je kaj bu sve zmjenjano..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Prošlo ljeto sam uzimal neke stvari za svoj U-445 u Sesvetama i ispred mene je bil čovjek koji je kupio novu pumpu za 445 i čini mi se da ju je platio oko 3500 kn. Nemoj me 100% držat za riječ al ta mi se cifra mota po glavi. Znam da je gazda još objašnjaval da jedno vrijeme toči dvotaktol u naftu dok se pumpa malo ne razdela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Dve i nešto je Rumunjka bila lani kad sam ja pital za prijatelja.
Nevjerujem da je sad skuplja, ali mogu ispitati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
El. instalacija Štore 502 vs U-445? Jel ima svrhe pripasivat od Storeta instalaciju ili je jeftinije u konačnici kupit novu ili da mi električar slaže sa svojim kablovima struju?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa na motoru ni nema struje, ima senzor pritiska ulja i temperature.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
To su totalno drugačije instalacije.
Po mojem je najkvalitetnije od nule složiti novu.
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Nema struje na motoru? A alnaser i alternator? [emoji4]
Ti motori se dosta razlikuju, mislim da nisu alnaseri na istoj strani
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mane, možeš iskoristiti Štoreovu instalaciju, samo trebaš dograditi još žice za dva indikatora i dvije žarulje više.
Instalaciju na blatobranima treba napraviti po mjeri.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pitam zato jer kolega @štore502 prodaje svoju pa sam ju mislio iskoristit za svog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Aha, samo neke stvari na 502 se drugačije nego na 402, pa nisam siguran da bi snop bil dobar (alternator je desno, pa je možda snop kraći). Da je od serije 400, bilo bi lakše, .
Uni ima osigurače tam kod motora? Na Štoreu su na tabli, pa bi ih trebal preseliti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh