• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
5ijbq6pn6Zx


Zadnjih par dana se vozila piljevina , nije uniju lako ipak samo oba dvije prikolice prazne teže 3 tone i na svakoj je oko 2,700 kg piljevine .Nadam se da se slika pojavila , jer u zadnje vrijeme me nešto muči postavljenje slika na forum .
6156242575982463362
 
Posljednje uređivanje:

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Budem još probal nekaj izmjeniti , al več stvarno nez u čemu je greška , tak da nemoj te mi uzeti za zlo ak ne uspijem .
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
Ima možde tko od vas repair manual za universal 445 dtc ili katalog djelova? Zanima me tudi koje ulje i koliko ide u getribu, i nisu mi potpuno jasne oznake na merilni palici za nivo ulja...ak mi zna ko razložiti, molim. Traktor sam kupio prije tjedan dana, pa ga moram malo porihtati, bočni reduktori so puno glasni, šta bi bilo treba promjeniti? traktor ima 3000 rs.
l.p
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Bočni reduktori su i inače na njemu glasniji, provjerit razinu ulja u njima neće bit na odmet. U getribu možeš stavit i motorno ulje, neće mu bit ništa.
Na mjeraču imaš dvije crtice, donja je minimum a gornja maximum.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ak hoćeš utišati zadnje bočne reduktore, ulij u njih viskoznije ulje, SAE 140, 220...
Provjeri prije da buku možda ne uzrokuje loš lager.

U našem Štoreu je u reduktorima ulje SAE320 i ne čuju se.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Ulje u reduktoru ti mora biti do polovice reduktora tak je bar v mojem uniju i i nisu glasni .
 

Deych

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
17
kako pa u prednjima(koje ulje i koliko), traktor je DTC. Koje ulje da sipam u motor?
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Aham sory nisam videl da piše da je traktor dtc mislil sam da je obični , za dtc ti nebi znal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
U prednji most i reduktore možeš ulijati ili motorno ulje ili Transhidral, isto kakvo imaš u getribi.

U motorje najbolje Ina Super 5. Treba ga malo manje od 8 litri s filterom. Ak kupiš 10 litri, ostane ti i za filter zraka.


Oficir: a kak bi se ponašalo viskozno ulje? A kak se mast u lagetu ponaša u zimi? Ima ga debel sloj, a ti su reduktori ionak sporohodni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da zj u ležaju je mast u malom prostru i podmazuje po zimi.
Al u bočnom reduktoru je gore zrak di su dva ležaja i trebali bi se podmazivat pljuskanjem i ta gornja dva se vrte puno brže od donja dva koja su blizu ili u ulju.

A sae 140 je ko tekuča mast skoro,pogotovo po zimi.

Za zetorove reduktore i getribu se preporučuje hipenol 80,ulje za teško opterečene zupčanike i ležajeve,mislim da je za zupčasti prenos ipak puno bolji hipenol nego motorno ulje,pogle getribe na autima i prednje diferenciale na traktorima...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Koji su to gornji i donji ležajevi u reduktorima na Universalu?
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Pozdrav.
Registrovao sam se samo da pitam nešto u vezi svog traktora. Radi se o Univerzalu 350 dtc, za kojeg ne znam koliko ima konjskih snaga, jer nigdje na internetu nisam našao takvog istog kao što je u mene. Ako je gledati prema njegovom broju (350) onda ima 35ks, ali ovaj traktor je veći i od imt542 i nekih drugih, pa mislim da je jači za nekoliko konja.
U papirima piše da je 28 kilovata ali ja mislim da je za taj model univerzala korišten fiatov motor od 42 ks. Traktor je kao nov, radi kao sat.

 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Gledao sam to i ranije, nije tačno, moj traktor nije 91- god nego je 98-99, i ove gume na njemu su 12.4/28 i prednje 7.50/20 a na toj stranici je druga prica skroz...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Daj nam poslikaj malo motor i neke brojeve da vidimo o čem se tu radi,možda je 530 a ne 350
 

Najnoviji postovi

Na vrh