• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pozdrav ekipa evo samo da vam javim na mom uniju 445 uspješno izmjenjen diftung glave i sve ostalo ... Kad smo skinuli glavu dolje skužili smo da ne pušta ulje zato jer je kihnul diftung nek se odšarafil jedan šarafić pod glavom motora dok kojeg se ni nemože doć bez da se ne skida glava , a diftung je nakon 40 godina bil tak zapačeni u glavu da nemoguće da bi propuštal , glavu smo potom kao i sve ostalo dobro očistili i oprali , kupljeni su svi potrebni novi djelovi i sve je sastavljeno .Puštanja ulja više nema , a traktor opet puca od snage i radi besprijekorno , sve u svemu ja zadovoljan.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
445 dupljak ti ima 13.9 gume zadnje,a tvoj pretpostavljam 12.4?

Nekaj sam malo trazil po internetu i piše da 350 ima 1723 kg, valjda bez prvog pogona
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Aha, da moj ima zadnje 12.4 - 28 a prednje 7.50 - 20.
Šta misliš, koliko bi trebao imati sa prednjom vučom, možda oko 1900 ?
Moj uni je 1997 god, evo još jedna slika, kraj fergusona...

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
Razlika između u445 i 445 DTC po onim podacima kaj si napiso je oko 400 kg,znači to bi trebala biti težina prvog mosta,felgi,ukapčalice i kardana (kaj zbilja to sve ima 400 kila???)

Prema tome bi 350 DTC trebal imat 2 tone +/- 100 kg
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Da provjerio sam opet, tačno je.
Evo recimo 640 bez prednjeg pogona ima 2050kg, a sa prednjim pogonom ima 2380kg.. ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Dečki bez vage ništa, ovak pričat napamet nema svrhe. Kolko su neki podaci u knjigama točni je isto upitno.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Vagao bih ja njega, ali u blizini nema nigdje takve vage, jedino kad bih putovao 60/70km...
Ja vjerujem da sa prednjom vučom ima 1900kg ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
445 dupljak ti ima 13.9 gume zadnje,a tvoj pretpostavljam 12.4?

Nekaj sam malo trazil po internetu i piše da 350 ima 1723 kg, valjda bez prvog pogona

445dt ti ima zadnje gume 12.4-28, 13.6-28 a ima i serija koje imaju 14.9-28.
Govorim o tvorničkoj ugradnji. nema guma 13.9 . Ne vjeruj sve internetu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
445 DTC sa kockastim blatobranima!!!
I nema internet s tim veze nego ono kaj uživo vidim
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Daj reci susjedu da malo poveze traktor naprej il nazaj tak da 13.9 postane 13.6. Ja prek 3 brega i po kmici vidim da je 13.6 a ne 13.9
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
Oprosti kaj se ne kuzim u gume ali znam da piše 13.nekaj i to su tvorničke barumke...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
445 DTC sa kockastim blatobranima!!!
I nema internet s tim veze nego ono kaj uživo vidim

ne bi ja ni reagiral da nije Tinček počel vikati. Tri uskličnika upravo to znači. Inače je Tinček dober dečec i ja se samo bojim da ne dobi neki čin i ne postane oficir. Bile bi šteta.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav!
Kupujem unija 445 pa ako bi mogao dobiti pokoju informaciju. Gledam danas traktor, sve tip top, suhi, sve na mjestu, vidi se da nije potrošeni ni pohabani... ali: kod paljenja je tri put okrenul na prazno pa tek onda upalil + dosta dimi (nakon zagrijavanja dim se smanji al i dalje dosta primjetan). Nije bijeli dim od vode a nisam primjetil ni da baš na plavo vuče. Motor po zvuku radi mirno, živahan je na gasu. Po izgledu motora bi se reklo da nikad ni ključa nije videl, bosch pumpa još ima tvorničku plombu, a nebi rekel ni da je ventildekl ikad skidan. Dal je navedeno moguće zbog loše AC pumpe (koja je sva zaslinjena izvana), začađenih dizni i raštelanih ventila ? Traktor ima cca 3000 rh.
Hvala unaprijed na odgovorima! LP!
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Ma čini mi se da se isplati uzeti taj stroj, al mi je čudno da dimi tolko :eek:. Pa priklani vladek mi ne dimi skoro ništ prema ovome...:(:. Probal sam i jednoga prastaroga s 1500 rh, strojček je upalil na zub a dimu ni traga pa mi je zato čudno. Nema mi baš smisla da opčenito tak dobar stroj tolko dimi.

recimo za oko pola ovoga: https://www.youtube.com/watch?v=LW4OrA_5RlU
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Moj dimi bijeli dok se ne zagrije. Kasnije se dim skoro ni ne primjeri. Ali dok je hladan dimi ko i ovaj na videu. A koje godište je traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh