• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod njih je normalno da tako dime kad su hladni, to je starija serija Utb pa je samim tim kvalitetnija. Dize možeš provjeriti, al štelanjem venitla još nitko nije smanjio dim. Oni se podešavaju zbog drugih stvari..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,930
Ak zapali lako, ne brini.
Neki dime, neki manje, neki skoro ne dime. Nitko nezna zakaj, ali nije ni važno.

Mi smo napravili generalku, deli nove dize...a dimi kak i prije generalke.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Nema štelanje ventila baš neke veze sa time kaj dimi. Probano na jednom od moja dva i nikakvog efekta a dost su bili rasštelani. Možda sa reparacijom bosch pumpe bi to malo smanjil. Oni su jednostavno takvi i dime, ima tu i tamo modela koji ne dime al mislim da ih 95% dosta dimi.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Ma Ok, samo mi je malo čudno jer ga uspoređujem s rusom. temperatura je bila oko 9 °C. Ak mislite da je to normalno onda ga uzimam. Nego zna možda ko kakvoga prevoznika - šlep. Sjeverni dio RH?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,930
Znam za toga majstora.
Ali ako to rješava zakretanjem pumpe ili spuštanjem tlaka na dizama, onda nikaj od toga njegovog znanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,930
Krivo sam rekel: čul sam za toga majstora. Neznam samo zakaj nije odal svoju "tajnu", prije nego kaj je hmrl.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
Tajna je u glavi, ali ja smatram da je to jutarnje dimljenje manje važno.
 

jucaxxx

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
8
E ovako evo problema juce posle 4-5 sati oranja danas hidraulik prestade da dize plugove da lagano objasnim simptome.Poce sve slabije i slabije da dize tojest trebao mu veci gas dok na kraju kao hoce da podigne plugove ali nemoze na max gasu ih jedva odlepi od zemlje sve se to desilo u 3-4 kruga.Otkacim ja plugove pa pravac kuci tu prvo proverim nivo ulja na sredini je al ja ipak dolijem do maximuma probam nece.Skinem onaj zicani filter ispustim vazduh opet nece ovde da napomenem da na velikom srafu ispod sedista dok ispustam vazduh non stop idu mehurici.Pozovem majstora gleda on cacka nesto opet nece i kaze sigurno je pumpa odemo mi do njega ima on rezernu dobru kaze namontiraj i probaj.Evo zavrsio sam i opet na leru polako bez tereta ili skoro nista kad dam po gasu mene na polugama podigne reko dobro je.Zakacim tanjiracu da ne idem badava u njivu i nema sanse da je podigne od zemlje na punom gasu.E sad svaki savet je dobrodoso ideja nemam pojma sta da radim kao da negde vuce neki *fals* vazduh.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo meni se upravo to dogodilo ove godine u šumi. Vitlo nisam mogao podići. Najprije sam mislio da mi je povukel zrak pošto sam bil na velikoj strmini i onda sam primjetil da sam izgubil vijak na usisnoj prirubnici i tu je pumpa vukla zrak. Dobro je kaj me deda navčil da na traktoru uvijek slobodno visi komad drota i da v kutiji uvjek ima alata koliko v nju stane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,176
On je stavil novu pumpu pa je valjda oba šarafa prišarafil.
Ja mislim da je zaštekal onaj ventil pod sicom na razvodniku.
 

jucaxxx

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
8
Tu ima dva velika srafa u jednom je opruga sa malim klipom to radi i cisceno je,ispod ima jos jedan koji bas lici na neki ventil sa kuglicom .Mislim da ce morati razvodnik da se skida .

Koji i gde je posto sam ja skidao neka dva i nije do njih.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,930
Da ti nije ušlo špene pod iberdruk ventil? To je onaj veliki kod ulaza cijevi u hidrauliku. Jednostavno ga je skinuti i rastaviti, jer netreba skidati nikaj drugo. To jebilo na mojem: dizal je je samo na većem gasu i to prilično teško.

Drugo je pitanje: imaš li kiper ventil? Ako imaš, da ti nije ručica pobjegla iz neutralnog položaja?
 

jucaxxx

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
8
Evo idem da probam taj iberdruk da rastavim prvo kiper ventil imam ali nema rucicu i nije dirano nikad.Javljam sta se desava
Skinuo iberdruk cist je odoh sad da skidam razvodnik da proverim da nije nesto u njemu ustopalo
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Postoji mogućnost da je pukla opruga kod kiper ventila pa je osovina( ventil) ostala zakrenuta al tada bi se čulo opterećenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh