• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ok, znači moram uzet filter sa cijevi unutra. Zašto misliš da super 3 baš i nije za njega?

PVP trenutno ima zarez na sebi i na poklopcu razvoda al se ne podudaraju, probali smo ju pomaknut u taj položaj al tada se samo pogoršava rad motora, sad na leru radi na dva cilindra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Pa kaj ja znam, mislim da je petica puno kvalitetnije ulje za sitnu razliku u cjeni.
Barem se meni tak pokazalo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Promijenio danas ulje i odmah crkne indikator pritiska :mad:. Filter stavljen od Same-a jer ima u sebi nepovratni ventil, od Unija ni jedan nema cijev u sebi ili nepovratni ventil. Duplo je skuplji al nema veze.

PVP se skida za vikend ili drugi tjedan kad se još neki radovi obave.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši lijep Vam pozdrav. Već nekoliko dana tražim traktor za kupnju sa duplom vučom tipovi univerzal, fiat ili štore. naišao sam na ovaj traktor, uvezen je iz USA, 1997. godište, 4 klipa, servo volan, sve 4 gume nove. nedostaci su: slabo pali (kaže prodavac da je loš akumulator, malo ide bjelkast dim ali nakon 30 sekundi je crn dim kada dodamo gas), nema kabinu, zadnje španere, kompresor, brave paljenja, loša piksna na prednjem trapu, i još neke stvari nedostaju. Cijena je 7000 EURA. Ono što me zanima je njihove slabosti, ali i dobre strane.
 

Prilozi

  • slike 1 075.jpg
    slike 1 075.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 109

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
Cijena je relativno dobra s obzirom na nedostatke i cijene ispravnih po oglasniku... Po meni mana mu je njegov rikverc,brzi je prebrz a spori prespor i katastrofalno mali anjšlag,treba mu veliki krug okretanja,. Jel to 55,64 ili 68 ks?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
64 konjske snage. Čovjek uvozi iz Amerike traktore, budu tamo u lošem stanju, pa ih od noveze i sredi i prodaje. brine me paljenje, puno je verglo, a treba mu ugraditi grijač.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
Probaj kak pali sa dobrim akumulatorom...Al to je i normalno da hladni teško paliju
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav! Evo bil je stroj ovaj vikend na razgibavanju... Pa polako rješavam sitnice i nedostatke. Prednji desni kotač ima na glavčini lufta za 1-2 mm. probal sam maticu dotegnuti al nejde, ležaj ispod se isto neda dalje nabiti na rukavac. Kolko vidim po manualu to su obični jednostruki ležaji? Pretpostavljam da ih onda treba oba dva zamjeniti? Dal zna možda dal još radi i koji je kontakt bošiste iz Štaglinca? LP
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
nije kod nas jutros hladno (temperatura 8 stepeni bila) , kada je donio veći akumulator upalio je uz manje verglanja, malo bjeličastog dima i onda ide malo crnog dima kada se doda jači gas. kočnice dobre. znači da se može kupiti pa dotjerivati ono sto ne dostaje. duga je zima, neka se ima zanimacija.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
8 stupljeva i jest hladno...
Čekamo mišljenje ovih malo boljih mehaničara tipa MUHA i ZJ
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je noviji universal? Nisu dobri po koječemu ko stari universali. Možda ima čok za paljenje a možda je loš motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
Pozdrav! Evo bil je stroj ovaj vikend na razgibavanju... Pa polako rješavam sitnice i nedostatke. Prednji desni kotač ima na glavčini lufta za 1-2 mm. probal sam maticu dotegnuti al nejde, ležaj ispod se isto neda dalje nabiti na rukavac. Kolko vidim po manualu to su obični jednostruki ležaji? Pretpostavljam da ih onda treba oba dva zamjeniti? Dal zna možda dal još radi i koji je kontakt bošiste iz Štaglinca? LP
Oba ležaja trebaš zamjeniti, ležajevi su obični.
Zagorščak iz štaglinca još radi 048 637 011
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,267
To je LONG ...Universal za američko tržište... To bi trebalo biti nekaj kvalitetniji traktor od onog komunističkog iliti crvenog
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,611
64 konjske snage. Čovjek uvozi iz Amerike traktore, budu tamo u lošem stanju, pa ih od noveze i sredi i prodaje. brine me paljenje, puno je verglo, a treba mu ugraditi grijač.
Bojim se da taj samo vanjštinu sređuje, a u mehaniku se ne upušta duboko.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
iako svi volimo kupiti što jeftinije, nekako mi ova cijena preniska, bar što se tiče BiH, jer za godište 1979, 45 konja, gume slabe, bez kabine hoće 12 000 KM.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Po meni 7000 € nije malo para a svasta mu nesto fali,ja bi ga zaobiso,a znam i gdje i kod koga su traktori.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Sta te zanima od informacija,mozes i ovde preko privatnih poruka pitati,slabo otvaram e-mail
 

Najnoviji postovi

Na vrh