• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
E da, gazda se je potužio da mu povremeno zna izbacivati vodu na hladnjaku, e sad nisam išao dalje u detalje (da li ima u sistemu vodu ili antifriz). Jedino što je napomenuo ( i otvorio čep hladnjaka), da je dovoljno količine rashladne tekućine (ne ful do čepa), nego taman da su potopljene saće .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I kod nas isto, oduvek se blok švasal ak nema drugoga trenutno.
Kaj misliš, ili da pitam drugačije, koliko bi ti platil varenje bloka da se raketica razleti?

Znam da je to nemoguče, ali kaj misliš koliko kosta varenje i hidro test za takav blok?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Kaj misliš, ili da pitam drugačije, koliko bi ti platil varenje bloka da se raketica razleti?
Znam da je to nemoguče, ali kaj misliš koliko kosta varenje i hidro test za takav blok?
Koliko i novi blok!
Ali Kupljenca bi zadovoljilo i zavarivanje jer raketlin ostaje u orbiti Zemlje :hahah: ...nikakav Mjesec ili Mars
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
202
Imam pitanje za vas koji ste se susretali sa 643 dt jer ga ja imam.Lufta imaju zadnji tockovi i sad bi to trebalo raditi jer traktor ima 11950rs.Gdje cu ja sad nabaviti te dijelove tj.lezajeve i koji idu na njega ako je tko radio?!Hvala !!Traktor je 1997godiste i nisam imao nikakvi veci kvarova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Lezajevi nisu problem. Imaš ih u svim dučanima s dijelovima.
Ili lagerkomerc, ležajtrade, set... svi mogu naručiti ako slučajno na stanju nemaju
 

Universal 453 DT

Novi član
Tu od
22 Stu 2021
Poruka
5
Pozdrav svima, nedavno sam nabavio Universala 453 DT i imam namjeru mijenjat ulje u mjenjaču i hidraulici, planiram staviti Transhidrol 85, zanima me ispuštanje i uljevanje novog ulja, zna li netko na koliko mjesta se ispušta ulje? Gdje su sve šarafi za ispuštanje ulja? Te da li se uljeva samo na jednom mjestu (šaraf-čep) malo ispred ručica mjenjača ili ima još koje mjesto. Hvala na odgovoru.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Trebao bi imat ispod diferencijala jedan čep i ispod getribe drugi za ispuštanje.
Točiš na taj kod ručice mjenjača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne zaboravi zamjenit i ulje u reduktorima kad si več u tom poslu ;)
 

Universal 453 DT

Novi član
Tu od
22 Stu 2021
Poruka
5
Da, i to bi trebao riješiti, tu ću staviti hipenol. Tu nisam ni provjeravao još ulje, neznam ima li tu di kakav mjerač ili ne. Uglavnom neki dan sam provjeravao ulje od getribe i na šipki mjerača vidi se ulje sive boje, onako mljekasto, vjerojatno je vlasniku prije ušla voda.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Vijak 1 je granica koliko treba ulja, na donji se ispušta
 

Prilozi

  • DSC_0356.JPG
    DSC_0356.JPG
    27 KB · Pregleda: 25

Zuka93

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
2
Pozdrav forumaši da li se može gdje pronaći poluosovina za Univerzal 533 sa uljnim kočnicama
 

Prilozi

  • IMG-81805d6daf294344aa951c94ea47c0e3-V.jpg
    IMG-81805d6daf294344aa951c94ea47c0e3-V.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 19
Na vrh