• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ne vjerujem da je razlika s prvim i bez prvog pogona
 

Prilozi

  • IMG_20211229_180555.jpg
    IMG_20211229_180555.jpg
    14.9 KB · Pregleda: 30

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj ima tank 50 lit (tvornički podatak). Gotovo uvijek tankam do čepa ali nikad nisam uspel natočiti toliko. Najčešće natočim između 25 i 35 lit i do čepa je. 🤭

Ste ovog došlepali na pumpu ili je na pumpi crkel pa si tam anlihtal? :unsure:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Pozdrav ekipa!

Slučajno sam otkrio ovaj forum, koji bi mi mogao biti od velike pomoći.
Vratio sam se na selo i naslijedio imanje od oca, a uz imanje i njegov Universal 643DT, 99' godište.

Traktor je tada bio dosta jeftiniji od Zetora, pa je to bio glavni razlog kupnje.
Generalno za naše malo imanje nije imao previše zahtjevan posao u zadnje 22 godine, te je sve odradio bez većih problema.

Ali ipak ima 2 ogromna minusa.

Prvi se ogledao u katastrofalno izrađenoj kabini koja se raspala već u prvih par stotina radnih sati. Sve se rasklimalo, strulilo, itd. Proizvođač kabine je inače 'Mehanika' iz Orašja.

Drugi problem koji je postojao od prvog dana se ogledao u curenju ulja iz mjenjača. Za trajanja garancije su došli i rumunjski mehaničari, ali ništa. Jednostavno pod ispod traktora je uvijek pun ulja.

Zato me zanima da li se isplati angažirati i platiti malo boljeg mehaničara da proba to riješiti ili je to nemoguća misija?
Također, ako bih se odlučio na prodaju, kolika je vaša procjena da se može za njega dobiti sa tim felerima (cca 2500 radnih sati)?
U kojem djelu curi ulje iz mjenjača? Ne vjerujem da se to ne bi dalo riješiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Jel ta kabina s okruglim blatobranima?

Ako ti imalo treba, nemoj ga prodavati. Ionak im nisu bili neke cijene, a veliki je to radnik.
 

Kapelčan

Novi član
Tu od
29 Pro 2021
Poruka
2
Budem stavio slike, ali svakako ga najvjerojatnije ne bum prodao. Čisto me zanimalo vaše opće mišljenje koliko vrijedi.

Što se tiče dijela mijenjača gdje curi, iskreno ne znam, nisam ekspert u tome, tek se učim. Generalno kaplje po podu negdje ispod mjenjača i sica. Valjda bude majstor to znao otkriti.

Da, s okruglim blatobranima. Koštao je nekih 20ak tisuća maraka, ako se otac dobro sjeća, a kao što kažeš, pravi je radnik generalno.
 

Nikola Bistrović

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
26
Ako kaplje ispod kučišta di počinje kardan za prednji pogon onda je najvjerojatnije semering od ručne, tako je meni bilo.
Ja sam svojega prodao za 11 000 eura 1995 godina.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Možda netko zna da se negdje prodaje Universal, s kabinom,servom..BEZ prednje vuče..
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Ekipo imam jedno pitanje u vezi nivoa ulja u menjacu jer mi nisu jasne ove crtice do koje treba da bude nivo ulja
P.S Srecna vam Nova godina, sve najbolje vam zelim!
 

Prilozi

  • 20220101_131158.jpg
    20220101_131158.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 34
  • 20220101_131153.jpg
    20220101_131153.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 34

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ako je DT(prednja vuča) onda do gornje crte, za običnog do ove srednje.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Jel mislite na prvu ili drugu sliku? Posto mi ne deluju iste jedna i druga strana ako se ne varam
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Prva slika, piše DT ako je prednja vuča.
Druga slika piše CU ako je običan, to su oznake do kuda se toči ulje. Donje crte su minimum ulja.

Krivo sam napisao u prethodnom postu.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
E, sad sam razumeo kako treba, moj je obican. Hvala puno Mane!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Gledaj da ga ima barem iznad minimuma i nemaš brige.

To je ulje i od hidraulike, nema on posebno ulje za hidrauliku.
Ulje u motoru je samo za motor.
Mi oduvijek koristimo motorno ulje u getribi. Znači onakvo kakvo točimo u motor to stavljamo i u getribu.
Imaš dolje ispod getribe jednu deblju cijev koja ide naprijed na pumpu a sa pumpe ide tanja cijev na hidrauliku. To sve stoji sa desne strane traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh