• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Ako ima sa čim to se podrazumjeva kad dize budu vani.
A i ta provjera je za mene od slabe koristi jer ne pokazuje gde se kompresija gubi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,995
A kak pali na šlepanje? Imao sam sličan problem i greška je bila u anlaseru.
Presporo je vrtil
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Da, stari orginal alnaser dosta sporo vrti i za njega treba malo jači aku. Najprije pregledati sve ovo kaj je @ Muha nabrojao i po mogućnosti stavit bolji alnaser ako je gore još stari orginal. Nekako vjerujem da je problem u boš pumpi i da zbog toga teško pali.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,995
Pogotovo ak curi nafta iz boš pumpe, onda je definitivno jako potrošena. Mi stavili onu zamjensku iz traktor univerzala pred 10 let, pokazala se dobro..
 

MarioB

Novi član
Tu od
26 Svi 2020
Poruka
12
Preštelati ventile, prekontrolirati dize i ako to ne pomogne boš pumpa na kontrolu.
Moram naći onda nekog majstora za to...ja sam informatičar :)
A kak pali na šlepanje? Imao sam sličan problem i greška je bila u anlaseru.
Presporo je vrtil
Vrti anlaser dobro, zamijenio sam ga pred par godina sa onim brzim sa reduktorom ili kaj već to ima i zavrti ga pošteno. Na šlepanje je uvijek dosta teško palil, al nisam to probavao sad jer sa grijačem upali, a teško mi je nekog i ulovit da probam...
Da, stari orginal alnaser dosta sporo vrti i za njega treba malo jači aku. Najprije pregledati sve ovo kaj je @ Muha nabrojao i po mogućnosti stavit bolji alnaser ako je gore još stari orginal. Nekako vjerujem da je problem u boš pumpi i da zbog toga teško pali.
Sa originalnim je uvijek bila muka, preporodio sam se kad sam ga zamijenio.
Pogotovo ak curi nafta iz boš pumpe, onda je definitivno jako potrošena. Mi stavili onu zamjensku iz traktor univerzala pred 10 let, pokazala se dobro..
A malo slini na pumpi nafta.

Traktor je mislim 1976.g. i do sad nije ništa dirano osim jedne dizne pred dosta godina tak da je skoro sve originalno na njemu i nikad skidano.

Znate nekog majstora koji bi to mogao pogledati, ja sam kod Pisarovine?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Moram naći onda nekog majstora za to...ja sam informatičar :)

Vrti anlaser dobro, zamijenio sam ga pred par godina sa onim brzim sa reduktorom ili kaj već to ima i zavrti ga pošteno. Na šlepanje je uvijek dosta teško palil, al nisam to probavao sad jer sa grijačem upali, a teško mi je nekog i ulovit da probam...

Sa originalnim je uvijek bila muka, preporodio sam se kad sam ga zamijenio.

A malo slini na pumpi nafta.

Traktor je mislim 1976.g. i do sad nije ništa dirano osim jedne dizne pred dosta godina tak da je skoro sve originalno na njemu i nikad skidano.

Znate nekog majstora koji bi to mogao pogledati, ja sam kod Pisarovine?

Moja je pošli tjedan bila kod Jakopčića u Karlovcu gdje se izmjenila roto glava, ista pumpa je bila kod Kereša koji je utvrdio da je pumpa uredu i za to uzeo 90€, makar se traktor gasio kad bi se dobro zagrijao i bez problema palio hladan, što je očiti znak što nije uredu.
Eto toliko, gdje da ideš i koga da zaobiđeš.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Moram naći onda nekog majstora za to...ja sam informatičar :)

Vrti anlaser dobro, zamijenio sam ga pred par godina sa onim brzim sa reduktorom ili kaj već to ima i zavrti ga pošteno. Na šlepanje je uvijek dosta teško palil, al nisam to probavao sad jer sa grijačem upali, a teško mi je nekog i ulovit da probam...

Sa originalnim je uvijek bila muka, preporodio sam se kad sam ga zamijenio.

A malo slini na pumpi nafta.

Traktor je mislim 1976.g. i do sad nije ništa dirano osim jedne dizne pred dosta godina tak da je skoro sve originalno na njemu i nikad skidano.

Znate nekog majstora koji bi to mogao pogledati, ja sam kod Pisarovine?
Skinut dizne i pumpu može svaki koji se imalo kuži. Osobno sam to sebi sam radio.
Ima u Samoboru dvojica bošista koji su na glasu kao dobri. Jakopčić u Karlovcu je isto ok
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,995
Moj ima 14 000. Zamjenom boš pumpe i anlasera značajno mu se poboljšalo paljenje.
Treba ga grijati samo prvi put u danu kad se pali, ostatak dana ide bez brige..
 

MarioB

Novi član
Tu od
26 Svi 2020
Poruka
12
Pravi su, stari ga je kupio novog na velesajmu tak da sigurno znamo koliko ima :)

Koliko vidim jedan od rijetkih u narančastoj boji...
 

MarioB

Novi član
Tu od
26 Svi 2020
Poruka
12
Jedna dizna je mijenjana pred cca 15 g., AC pumpica je mijenjana pred 2 g., drugo nikad ništa nije dirano ni štelano.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,130
Ajd ovak, na brzinu!
Skini dizne i spoji ih da stoje u zraku. Zaverglaj i onda ćeš vidjeti, kako stvaraju maglu, ako ju i stvaraju!
 

Dragan Perišić

Novi član
Tu od
21 Kol 2023
Poruka
6
Pozdrav,novi sam ovdje.Posjedujem dva Univerzala.Prvi na slici Univerzal 533 2000 godina sa 7000 sati i univerzal 445 1974 sa 11300 radnih sati.Na utb 445 je rađena generalka pred 3000 sati a 533 nikad ništa pipano osim redovnih servisa i provjera.Ja sam stvarno prezadovoljan s oba!
 

Prilozi

  • 98F83628-AF24-4E4F-BF05-D69198F82569.jpeg
    98F83628-AF24-4E4F-BF05-D69198F82569.jpeg
    60 KB · Pregleda: 28
  • D26A8FDC-DBDC-445C-9E82-92F548753DF1.jpeg
    D26A8FDC-DBDC-445C-9E82-92F548753DF1.jpeg
    46.7 KB · Pregleda: 28
Na vrh