• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
pozdrav ekipa tražim shemu instalacije za u - 445 dt dal ju ima tko ili postoji obijavita na forumu ,, hvala puno
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ja prodajem svog 445 duplaka.Ima nove prednje gume i stavim mu 100 kila utega napred,i u mekanom je to drugi traktor,ide kao tenk.

Za koliko ga prodajes. Imaš kakve slike ili nešto ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
MF, pa oglasi ga i ovdje u ponudi.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Jedno pitanjce
kad palim traktor (mrzal) prvih cca 5 sec radi na 2 cilindra (ima zvuk koda bude svaki čas crknul) i nakon toga poslje normalno radi na 3 , a kad se topal pali sve normalno :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dodaj mu malo gasa da ne radi na leru i probaj onda.
Najvjerojatnije štekucka uložak dize na mrzlo
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
bok
jel vijedi kupiti ovo

Dobar traktor za sve vrste poslova. Univerzal 445 bez prve vuce je 100 puta sposobniji od IMT 533 i 539 a opet podjednako okretan a duplak je jos sposobniji samo je malo neokretan u odnosu na solce zbog prve vuce.To znam iz licnog iskostva ja imam Store 404 a Univerzala nisam kupio sto nisam naso ni jednog sa centralnim kardanom. Ako nikada do sad nisi radio sa duplako vidjeces veliku razliku pogotovu kada treba se vratiti negdje urikverc a strmina sa salcom trakorom to ide obicno jako tesko a sa duplakom kao da ides po ravnom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
a sto veecina preferira centralni kardan, mislim da govoris o pogonu prednje vuce
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Da mislim na pogon prednje vuce.
Pa kada je nije centralni pogon uvjek ona duza poluosovina trpi vece opterecenje i cesto se desi da pukne.
Poznajem covjeka kojom je vise puta pukla i kratka i digacka poluosovina. Pa zato nisam kupio traktor sa takvom prvom vucom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pa eto vidis ako je pukla i kratka nije do duzine, nego do kvalitete materijla, meni se cak sta vise vise svidja da nije centralni, veci klirens.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Evo za ove traktore sam cuo da je se desavalo da pukne poluosovina IMT ,Torpedo, Universal, Fiat ,a neke od njih sam imao priliku popravljati.
A skoro svi proizvodjaci traktora sada proizvode traktore sa centralnim pogonom prednjeg pogona.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam IMT 560 1988 godište 2200 rh. kočnice remontovao ove godine sve na novo, ali je traktor kao sto i mnogi vele veliki potrošač...pa s toga imam u ponudu univerzala ovog s slike http://www.pik.ba/artikal/8944852/traktor-univerzal-445/

Šta mislite o toj razmjeni ključ za ključ, meni je potreban traktor koji će mi moći vući samoutovarnu prikolicu i s kojim ću moći silirati kuruze...drugog traktora nemam a 560 je stvarno potrošač...šta mislite da li bi se prevario u ovakvoj razmjeni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Sve sa njime možeš radit ali vidim da spominješ silo kombajn, e sad to mu je već puna kapa za pogonit. Davno smo sa njime silirali ali kolko se sijećam nije mu bilo nimalo lako, radio je sa SIP kombajnom. Bratić je imao tada novog 560 baš mislim negdje oko 1988 god. i onda smo sa njegovim radili dalje
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Moram se rjšavati 60-tke ubi me rezervoar...troši ko tenk, ali meni se čini da ovaj s ove slike sto sam postavio nije duplak ili se meni čini...


Šta misliš za nekih 5-6 krava od posla bi trebao sve posluživati znači siliranje, samoutovarna, razbacivač stajnjaka i tako to..koji bi traktor bio dobar a da je manji potročaš da bi se mogao zamjeniti za 560-tku pa i donamiri nešto eura.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ovo je duplak definitivno. Mi smo sa običnim 445 hranili po 5 krava preko 30 god. dok nismo uzeli još jedan traktor. Ovo šta si nabrojao od mehanizacije sa kojom bi trebao radit on bez problema podržava. Jedino taj silokombajn bi mu mogao stvarat probleme. Ne znam koje je marke silokombajn i jel ga 560 lako vrtio ili je i njemu bio težak? Bilo bi dobro da se javi netko tko radi sa tom kombinacijom pa da iznese svoja iskustva.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
to ti je dupljak sa prednjim diferencijalom s lijeve strane, čak je i uključen vidi ručicu na prvoj slici oglasa između ručne i mjenjača. ne boj se niš za poluosovine, moje bave 33 godine i to po šumama i gorama. samo pazi da ti i u papirima piše 445 dt i pogon na sva 4 kotača, iako 560 ak je dupljak je puno bollji. ak ti puno troši, ugradi manji rezervoar.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ovdje u mojoj okolini univerzala nema niko, a za sad nemam silokombajn, jesam imao lifamov ali sam ga prodao prije nekih 15-tak dana, pa mislim sebi ionako kupovati neki laksi za pogoniti možda sipov ili nešto slično, uglavnom nije problem kupiti silokombajn ako ga tražiš prema snazi traktora ima ih od 20 kw pa do 60 kw ( takve od prilike proizvodi sip) ima komšija sip vihar 40 radi s njim na IMT 542 a ja vjerujem da je ovaj univerzal jači na kardanu od IMT 542...

Dajte mi recite kakva je njegova potrošnja (ovog univerzala), vidim na ovoj temi da dijelova ima, da su jeftini i tako to...mada bi meni bio najidealniji traktor nekih 50-tak konja i duplak zato se dvoumim da li zamjeniti za ovaj ili malo sačekati pa dobaciti para i naći neki za nijansu jači s kojim neću imati sikiraciju i po pitanju silokombajna i koji će imati bar 5-10 konja u rezervi s ovim mojim strojevima, samoutovarna prikolica koju imam je deutz fahr 550-K..uglavnom negdje oko 25 kubika..., živim u brdovitom kraju gdje ima i ravnica ali me potrefi da ima i brežuljaka za obrađivati...

560 koji imam je solac, a smanjivanjem rezervoara bi samo smanjo zapreminu ali i dalje bi trošio isto...

Imam dvojicu prijatelja jedan ima fiata a drugi internacionala obojica solci i oko 50 konja i rade sve i siliraju i vuču ovu moju samoutovarnu....da li ipak gledati tako neki trakor u tom smislu.

Da li ovaj univerzal 445, koliko vidim on je 45 konja može nadomjestiti snagu traktora s prednjom vučom tako da se može mjeriti s traktorima koji imaju 50 konja, akoji su solci ???
 
Na vrh