• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Snagu nemreš nadoknaditi pogonom, ali možeš vučnom silom (i polakše).
Kupi ovog Universala za većinu poslova, a 560 ostavi za teške stvari. Naravno, ak si možeš priuštiti.
Potpuna zamjena za 560 bi ti bila Universal 550 DT(C) ili 640 DTC.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
pitanje za vlasnike ovi traktora do koje se oznake treba biti ulje u mijenjaču univerzala 445dt imaju dva mjerenja nivoa ulja sa oznakama CH i DT .... CH je niži a DT viši ...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
moj je 445 dt iz 1980. god i kod mene je ulje do gornje crte dt. najvjerojatnije je to zato da podmazuje zupčanik, osovinu i vilicu za uključivanje prvog pogona iako mi ne izgleda da je onaj dupli zupčanik sa strane baš nekaj posebno visoko
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
ulja može biti koliko ga nasipaš , inače mi je ovo traktor od kolege 1982 godina nedavno ga kupio pa je to malo nejasno , dal ima tko podatke koliko ide ulja u mjenjač u 445dt
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Oznaka CH je za normalni rad i ravnicu.
Oznaka DT je za rad s vanjskom hidraulikom.
Nemam točan podatak, no vjerujem da ide ~20 litri. Nebu mu škodilo ni cm ili dva iznad gornje oznake.
Prilikom zamjene ulja, izvadite i filter hidraulike te spustite poluge hidraulike. Ne sjećam se jesu li na DT modelima bila dva čepa za ispust, no znam da su na većini dupljaka dva.
Kad kontrolirate nivo ulja nek poluge budu dignute. Kontrolirajte odmah nakon gašenja motora.
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Univerzal 445 DT

Da li tko zna koliko se zateže glava na UTB 445DT i na koliko Kg se zatezu leteci ležajevi i radilica?

Prilikom oranja se dogodio mali unfal :mad::
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Re: Univerzal 445 DT

Ne pitaj bolje nista. otpustio se saraf na utegu treceg klipa, i opao u karter. Hvala Bogu nije radilica dobila po piksi, samo su leteci i stojeci malo nahebali. Pa sada to majstorim, pa sam u dilemi. Jer mi jednu kazu da glava ide na 13 kg, a leteci na 15. A drugi majstor kaze da ide glava na 15 a leteci na 18?
Na koliko onda ide?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Univerzal 445 DT

Kaze jedan stariji majstor da se moze zatezati sa obzirom na debljinu, npr. ako je M12 na 12Kg, 16 na 16Kg itd. Makar neznam koliko je to pouzdano
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Re: Univerzal 445 DT

Imaš u temi Štore 402DT obnova na jednoj slici napisane sve momente pritezanja. Potraži sam jer je tam cijeli tutorijal slaganja motora.
 
Posljednje uređivanje:

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Re: Univerzal 445 DT

Zahvaljujem.. Sutra ostala jos samo za staviti kolijevka i plehice. I ajmo daljse na polje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Re: Univerzal 445 DT

Kaze jedan stariji majstor da se moze zatezati sa obzirom na debljinu, npr. ako je M12 na 12Kg, 16 na 16Kg itd. Makar neznam koliko je to pouzdano
Nije pouzdano.
 

darkosva

Novi član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
5
Univerzal 445 DT, hidraulični volan

Pozdrav...
Zanima me da li netko zna gdje bi se mogao kupiti komplet hidraulični cilindar i pumpa za volan? Od svih mogućih servisa nitko nema na zalihi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Re: Univerzal 445 DT, hidraulični volan

Taktor Univerzal u Sesvetama ti prodaje turske komplete.
 

darkosva

Novi član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
5
Prodaje, ali nemaju na zalihi, treba čekati, s tim da svaki tjedan govore da će stići sljedeći tjedan (kao, dobavljač radi neke probleme).
Zvao sam i Sloveniju (2 mjeseca čekati) i Srbiju (isto nemaju).
Uglavnom, izgleda da je problem u pumpi koju je teže nabaviti, jer ovaj model traktora na njoj ima nekakav ventil, dok ostali modeli nemaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Koliko znam, pumpa je najobičnija zupčasta.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Za pumpu pitaj u SOM hidraulici. Ja sam sa stricem tražil za same-a pumpu tam smo našli tursku za 900 kuna.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Pitaj kod*Gašpara*Dubrava pušćanska 01 3353 469 ili 098 280 354
 
Na vrh