• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
I meni dolazi do gume, ja budem prepravio tu štangu koja ide od ventila. Slike mogu imati sutra kako je trenutno kod mene, tj kako sam ja to složio. Upute su bile na turskom pa mi nije išlo baš. Mene muči to da kad sve ljepo namjestiš krajnik se okrene totalno u jednu stranu i onda guma dođe do štange.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Neki imaju ovako, ali cini mi se da tako trpe krajnici. Meni tesko ide u jednu stranu kad ga tako stavim.
805214779081906762427376959018205562011648n-080120202018112495.jpg

Ili jedino da se ovaj krajnik na tamburici volana zamijeni pa stavi iznutra prema van??
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Nisam siguran da li imaju konus krajnici i da li bi to pasalo, ovo super izgleda prema mojem, moj je izgleda neki drugi proizvođač i ova poluga još bolje stoji prema kotaču. Mislim da drukčije to ne može ići, barem koliko sam ja vidio da ljudi imaju.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
I meni se tako čini, ali onda mi je u jednu stranu veći otpor volana, i to i zbog položaja poluge koja ide sa volana.... Jel ste VI imali takvih problema?
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok,
evo postavio sam ventil okomito prema gore, ali volan je ponekad baš težak za motat i dosta zapinje. Jel moze tko pomoći sa savjetom ako to kuzi? Kad je ventil horizontalno prema kotaču ide baš lagano. servo je potpuno isti ko na ovoj slici gore iznad.
Hvala.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok. Zasto bi utb 445 bacao ulje na odusak ali samo kad je nagnut na lijevu stranu? Ulje je ispod razine MAX. Na ravnome ne baca nista. Traktor ima snage i ne trosi ulje. Molim za pomoc.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nema tu bog zna kaj kompliciranog. Eventualno hidraulika može bit problematična
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Imao tko situaciju da mu nece u 2/5 brzinu, no kad se prebaci u 3/6 onda ide odmah i u 2/5? Dakle ako traktor radi na mjestu sa stisnutim kuplungom ili bez, jednostavo nejde u 2 brzinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Jel krči pri ubacivanju u 1./4.?
Nebi rekel da je do sinkorona, već prije da kuplung dobro ne odvaja.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Ne krci nigdje. Ak traktor radi na mjestu, ako ubacujete u 2/5 brzinu jednostavo ne mozes ubaciti. Niti ne krci niti nista. Ni sa kumolungom ni bez. Ko da je blokirana rucka. Cim ubacim u 3/6 onda lagano ulazi i u 2. Znaci radi se o brzinama na istoj osovini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Da ti nije stradal onaj štift koji drži ručicu u položaju da se ne vrti, pa zapinje pri ušaltavanju?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Može biti štift kak veli ZJ ili ja sam imao jedan slučaj kod prijatelja da je puknuo feder ispod one kuglice koja blokira štangicu od vilice mjenjača i tu je zapinjalo, samo što je tamo bilo na drugoj štangici nije išao u rikverc, već je isto trebalo u 1 ili barem krenut mjenjačem prema prvoj, pa onda odmah u rikverc.
Najbolje skini poklopac i probaj sa nekom štangicom ili većim šerafcigerom lijevu štangicu prema nazad
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Jel se moze kak taj feder promijeniti bez da se rasipava cijela getriba, tj, da se odozgo promijeni?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Hm, mislim da mora getriba dolje ili ju barem odvojiti od diferencijala.
Ja sam bio mijenjao sinhrone pred par godina tako da je to sve moralo ić širom.
Te štangice se čini mi se izvlače prema natrag.
 

Najnoviji postovi

Na vrh