• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,745
Daj ti prije nego ideš rastavljati mjenjač u dijelove provjeri birač brzina.
Kad skineš poklopac več ti se puno toga bude samo reklo gdje zapinje.

 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
OK, skinut ću sutra poklopac, radi se o DT verziji pa je jedan mjenjač i pogledati taj štift. Gore ručka svakako ima lufta i to dosta, no nekako imam osjećaj da je ipak u pitanju sihnron ili kaj već ima unutra. Valjda kad ga stavim u 3/6 brzinu, odnosno pomaknem štangicu onda se sve pomjeri pa i osovina, tako da onda moze uzubiti i 2/5, u protivnom tučem zub na zub. jučer sam ubacio u 3 brzinu i onda je išlo i u 2, ugasio traktor i sad vidim da dok sve miruje i dalje mogu ubacitvati 2-3, što znači da je ipak nešto drugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,745
Jedan, ja sam si zabrijal da DT ima dva :unsure:

Nema veze, skini i pogledaj pa probaj pomoču pajsera šaltati i provjeri štifte da vilica ne šeta na osovini ;)



 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Pozdrav ljudi, nov sam i na forumu, a i u svetu traktora. Imam UTB 445, da li može neko da mi objasni kako se čitaju radni sati na onom njegovom meraču? Hvala u napred!
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Hvala na pomoći druže, bunio me je ovaj broj na kraju, šta on označava?Bila je prekinuta sajla, a radjena mu je i generalna ove godine. Kako si zadovoljan sa ovom vrstom traktora?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
Taj broj ti je kao minute. Kad on dođe do 9, onda će ti pisati 271, a taj žuti broj će biti na 0, pa opet do 9.
Koje godište je tvoj?
Moj iz 74. Je na 14000 sati bez generalke.
A iz 96. Je blizu 6000, isto bez generalke.
Jako sam zadovoljan, pogotovo s ovim starijim 👍
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Aha, sad sam skapirao, hvala još jednom. Uu svaka čast, moj je '87, ali nisam prvi vlasnik. Vidim da ga neki ljudi ne vole, nego dosta daju prednost IMT 539, pa reko da vidim kakvo je tvoje iskustvo sa ovim traktorom. Šta sve radiš sa njim?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
Bolji je od 539 u svakom pogledu. Radili su sve dok nije došao veći traktor. Sad 445 vuče berač za kukuruz. A 530 malčira i u transportu je
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Svaka čast. Kolike jačine akumulator je potreban za njega i koju marku vi koristite?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
140Ah. 12 volti. A marka koju nađeš. Mislim da nema smisla kupovat nekaj specijalno. 10 godina ak izdrži je puno..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Zavisi kakav alnaser imaš, ako je stari rumunjski onda treba ovaj jači od 140ah, ako je neki Iskrin ili sl. onda je dosta i od 90-110ah
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
140 najbolje paše unutra. I možeš ga stegnut bez nekih podlaganja s originalnim držačem. I bar si siguran da neće udariti po kileru. Ili ispasti van..
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Gledao sam ovde na forumu, ali nisam do sad nasao, kako pravilno da podmažem utb 445? Mislim na tockove i ostalo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Na rukavcima imaš mazalice, na prednjem mostu u kolijevci mazalica osovine, na samoj kolijevci mazalica malog volana.
Sa desne strane na sredini traktora mazalica druk ležaja, pedale kočnica i pedala kvačila također, otraga desna poluga ima mazalicu, kod mehanizma fine hidraulike i kod kopčanja gornje poluge ima.
Mislim da je to sve.
 

Lazar_94

Član
Tu od
25 Stu 2020
Poruka
148
Sutra cu pogledati gde se to sve nalazi, izvinjavam se na dosadi. Jel se to maze uz pomoc kompresora ili rucno nekako?
 
Na vrh