• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upravljački mehanizam na Tomo Vinković traktorima

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
volani su isti, ali nisi rekel gdje je problem,
ovako ti morem sam reći treba napraviti reparaturu
izmijenja vretena, kuglica, ležajeva, kuglastih zglobova i semeringa..

Moj se ne podiže...nego jednom davno po volanu je pala potpače(skelica) i malo se nagea,,ali je čvrst ..samo ša se okrene za jedno 60 stupnjeva pa tek onda pocem okretat traktor ...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Moj se ne podiže...nego jednom davno po volanu je pala potpače(skelica) i malo se nagea,,ali je čvrst ..samo ša se okrene za jedno 60 stupnjeva pa tek onda pocem okretat traktor ...
60 stupnjeva???:confused:
meni ima luft oko 5 stupnjeva pa sam ga vec htio reparirati!?:weedman:
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Nisam skinio kolo volana mada sam mlatio s čekićom 5min pa me strah da nešto ne slomim. Potom sam skonta da taj klin možda ne daje otpor . Skidao sam prije volan s auta ali mi ovo ne izgleda isti sistem. Da li kolo volana mora ić vanka poslje odvidavanja šarafa i matice na njemu ili ga blokira neki klin kojeg je nemoguće izvadit :( Znači kad skinem šaraf i maticu ostaje kolo volana u kojem je neki utor i tu mi se čini kao neki klin :(
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
moraš imati radapciger da bi skinuo kolo volana dolje. Znači najbolje kod nekoga tko ima radapciger (po mogućnisti onaj na pneumatiku) i da ti ga skine dolje...
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Mislio sam malo pritegnit ove dvije matice na volanu jer mi ima lufta oko 15cm ili to je nekih 20% volana. Uglavno kad orem nemoguće je uhvatit pravac pa čak i sa blokadom kod prve brazde. Promjenio sam krajnice ali to nije to. Ostaje volan ili najvjerovatnije zglob za koji trenutno nemam kn za tokarit itd.Kad se dokopam malo kn uzet cu onaj volan od mercedesa 123 i probat stavit servo (naravno ne ja nego majstor koji su u nas skupi kao medicina)Još vam se jednom zahvaljivam ;)
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Neki moji prijatelji imaju lufta po cijeli krug pa opet manje ševrljaju od mene mada cugnem samo par pivica :) To bih trebao bit zglob ili sam teški antitalenat :) Kad uhvatim za oni nosač i probam ga lomit (traktor) vidi se da ima lufta ali ne baš strašno.
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
E daaa

Vjerovatno nesto nesvakidasnje jer u mojoj knjigi pise 5 klin . A ovo plavom bojom su ili krajnice ili krajnik ili kako već tko to zove . Interesira me da li je moguće kupit orginal ove djelove (plava boja)? Uzeo sam u Hittnera ove krajnice ali ih je trebalo pilat i imaju puno manju glavu od starih tominih. Što bih trebao sve promjenit na volanu da ovo čudo može ić pravo barem godinu dana :( Ima li tko viška ovu krajnicu platit ću pošteno ;) Ili ako je tko vruć za kupit tomu rješim ga se za male novce ;) Puno živaca i vremena troši. Jedina dobra stvar u kupovini ovog špereta je ovaj forum :) Ma koji ferrari,pasquali,goldoni carano ovi moj će definitivno bit najskuplji zglobni traktor u ovom djelu europe :) Znam da sam teretan ali mi jedini majstor u kraju kaže za 15 dana već po treći put :( Pa shodno tome kupuj alat čitaj i opleti ! Kad se štogod slomi uvik se može zamjenit za goldoni frezu :) Budi te mi pozdravljeni iz doline suza :gitarist:

http://imageshack.us/f/194/p1050866xy.jpg/

http://imageshack.us/f/837/p1050867o.jpg/
 

donvuk

Novi član
Tu od
18 Ožu 2015
Poruka
1
Pozdrav. Zanima me od kojeg vozila glava volana odgovara i za Tomu Vinkovića?
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Rastavio sam cili sklop i od volana i oni dijo di je aksijalni lezaj i tanjuraste opruge sam izvadio kompletno i tako ostavio jer sam cita da poslje kad budem slaga nove djeleve nesmin falit redosljed..i odnda sam krenio narucivat dijelove po katalogu..skupio sve te djelove po katalogu i onda povirio na moje dijelove i uvidio da u katalogu ima manje djelova nego kod mene..po mom misljenju u mene to nesto prije krivo radeno..samo sta nemogu sam to zakljucit jer nisam to nikad radio.
P.s traktor sam kupio ima neki mjesec dana i sad ga komplet sredivan tako da nezz sta je prijasnji vlasnik radio na njemu..


Evo i slika
 

Prilozi

  • 20210108_122548.jpg
    20210108_122548.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 20

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ovako ti je to bilo kod mene ove godine...neznam tocno raspored jer ja sam mjenjao vreteno a ove sve opruge i lezaj sam samo preslozio. Siguran sam da na forumu ima kolega koji to imaju u malom prstu.
 

Prilozi

  • IMG_20200831_165546.jpg
    IMG_20200831_165546.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20200831_175813.jpg
    IMG_20200831_175813.jpg
    37.8 KB · Pregleda: 25

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ova prva slika jel to konacni redosljed ili si to samo tako slika..?ma ima po foeumu neki tema o tome al su stare pa nemogu vidi slike 😔
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ovo ti je redoslijed taman kad sam izvadio iz stupa volana...
 

Najnoviji postovi

Na vrh