• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UPS za centralno grijanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nikad se ne bih zajebavao sa tom i takvom elektronikom i akumulatorima!
Jedan agregat koji bi "pokrio" nužnu potrošnju kuće i....amen!
Ajde da se jednom slažem i s tobom.

Usput svira radio..tv..svjetlo,ako je sreče i wi-fi
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,148
O, da!
Moram složiti jedan Končarov 3F generator tak da i susjede imaju UPS!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Susjedi treba neka druga kratica,osim ako nema PMS..onda im ni UPS ne pomaže...osim za pumpu centralbog.

Edit.
Ima taj moment "ali" ,jer uvjek kad neplanirano nestane struje bude zima ,kiša..puše..tuča...a tko bi po tom vremenu palio agregat.čackao frtaljer..sušio cincilator..Poznam sebe i znam tebe agregat ne bi bio u topllm na sloliću kao UPS kod @plusa
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@savoris meni je odličan sluga moj UPS sve ove godine, nakon 11 god kupio sam nove akumulatore i zaboravio dalje za njega.
@vlč.puknuti nije baš tak bio meni skup, kupio sam ga preko Njuškala, došao poštom iz Karlovca, za nekakvih 600-700 tadašnjih kuna.
@Lee Champa ja imam agregat, ali ga ne bi išso paliti umjesto UPS-a, niti u ludilu. Isključiti kuću od mreže, paliti agregat i sve to ručno. Niti sam uvijek doma, a UPS sve radi u trenu, automatski. Meni je naabitnije naše solarno da ne zakuha bez struje.

PS
nemojte se igrati intervencijama na elektronici na temelju foruma, njih su teškom mukom projektirali specijanih znanja dobri stručnjaci, nismo svi za sve, zato nemojte...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Imam dva agregata i kućnu instalaciju napravljenu sa sklopkom 1-0-2 gdje mogu da priključim agregat od 10kw i tjeram sve bez problema , to koristim ako mi treba da nešto radim tipa varim brusim ili na strugu da obradim.
Imam i onaj mali benzinac nešto manje od kilovata koji je uzet upravo za ove zimske probleme sa strujom jer dešava se da često nestane pošto smo spojeni na neki dalekovod koji dalje ide preko rudničke zemlje i dalje u sela pa bude često nestajanja.
Ali kako plus reče ni u ludilu nebi ustajao po noći a ni po danu da upalim i spojim agregat , po noći ako nestane struje a ti spavaš ni neznaš da je nestalo ili nisi kod kuće ko će onda upaliti agregat.
Ovo je milina , samo čuješ piiiiip i boli te uvo , još planiram izvesti i panik rasvjetu sa njega po kući i spojiti modem interneta i možda još ponešto i to je to .
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,148
Ima taj moment "ali" ,jer uvjek kad neplanirano nestane struje bude zima ,kiša..puše..tuča...a tko bi po tom vremenu palio agregat.čackao frtaljer..sušio cincilator..Poznam sebe i znam tebe agregat ne bi bio u topllm na sloliću kao UPS kod @plusa
..............
@Lee Champa ja imam agregat, ali ga ne bi išso paliti umjesto UPS-a, niti u ludilu. Isključiti kuću od mreže, paliti agregat i sve to ručno. Niti sam uvijek doma, a UPS sve radi u trenu, automatski.
............
Ali kako plus reče ni u ludilu nebi ustajao po noći a ni po danu da upalim i spojim agregat , po noći ako nestane struje a ti spavaš ni neznaš da je nestalo ili nisi kod kuće ko će onda upaliti agregat.
Ovo je milina , samo čuješ piiiiip i boli te uvo ,............
Izgleda da nismo na "istoj obali"!
Od kuda vi znate koliko kW trebam za centralno? :mad:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Izgleda da nismo na "istoj obali"!
Od kuda vi znate koliko kW trebam za centralno? :mad:
Pa iskreno niti ne moram znati, možeš se ti i pri susjedi grijati, a ne doma, pa kod nje agregatirati UPS... zajapurio ti se smajlič, pazi na tlak i stres, susjedi buš trebal biti funkcionalan da joj centralno proradi... 😈
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim kad lee upali agregat sve žarulje u sk muknu a on se grije na auspuh kak i peglica..tak da mu centralno i ne treba xd
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
A sa kojim bi ,susjedinim, UPSom kresnuli BioSolid ili onu na ložu?
Aha, prst vu vuvo! :hahah:
U redu je, ovdje nismo niti razmišljali o UPS-u koji bude morao tjerati elektromotor transportera za pelet, ventilator dimnjaka, transportera sječke, plamenika lož ulja, nego je dosta jasno večini bilo da nam UPS treba da vrti pumpu za cirkulaciju vode i nekakav pripadni procesor uz grijanje. Na žalost, trebali smo odmah razmišljati i o UPS-u i za potopnu pumpu kojom bude netko ispumpavao vodu iz kotlovnice, dok mu peć zakuha, sigurnjak izbaci i nafila sve oko peći s zmazanom vodom.

Nije čudno da se kolega forumaš nedavno itekako razočarao i obeshrabrio "bombardiran" savjetima na ovom forumu, skoro i odustao od instaliranja novo kupljenog pufera itd. Uz naš forum još i lokalni nadrimajstor i što drugo nego sve nas zajedno stjerati u vražju... Ipak je sretno i spretno okončao svoj naum i zadovoljno se griju, za sad bez UPS-a, agregata, mega proračuna i troškova za materijal kao da je od suhoga zlata.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,148
15 kW!!!!.....iz kojeg će to akumulatorčića izimati struju i kako dugo?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Ma nek ima 10 puta manje al nek je da može tjerat pumpu,škrinju za nedaj Bože.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa u opisu piše ''pogodno za zavarivače'' , sudeći po tome onda bi skoro i kratak spoj mogao izdržati a kamoli potjerati pumpu i škrinju.
Ono što je slaba karika u lancu je jedino baterija ako povjerujemo u ovih 15000w :ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Znam da negde mora biti pa sam ga potražil.
Akumulator imam viška pa se možda i potrudim da ga napokon priključim.
Prošlu zimu pamtim da je jednom bilo napeto....

 

Najnoviji postovi

Na vrh