• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uputstvo za Zetor 2511

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
SMP sam objasnil na stranici prije.
Ukratko:
- S regulacija vučnog otpora (sile). Rabi se za plugove, grubere, podrivače, tanjurače, dakle priključke bez kotača za regulaciju dubine. Osjet vučnog otpora je preko pritiskanja treće točke (toplink), tak da je osjetljivost određena rupom gdje se kapči treća točka (osjetljivije prema gore - za lakše priključke, manje osjetljivo prema dolje za teže priključke). Ako priključak oscilira, to je moguće prigušiti onom ručicom za regulaciju brzine dizanja.
Koliko znam (nemam Zetora pa nemogu probati), u ovom položaju nije moguće prazne poluge hidraulike zadržati u nekom srednjem položaju, već ili dolje ili gore, a sam trenutni položaj određuje priključak i njegov vučni otpor.
- P regulacija položaja. Rabi se za priključke s dubinskim kotačem; sijačice, brane, šprice, balirke... položaj poluga hidraulike određen je položajem ručice za upravljanje hidraulikom. Osjet vučen sile je isključen.
- M mješovita regulacija. Znači jednako kao prethodno (P položaj), samo je dodan osjet vučne sile preko treće točke, pa regulacije hidraulike podiže malo zadnje poluge zavisno o jačini pritiska (sile) na trećoj točki.




Nego, jel' znate čemu služi i kak se koristi ova ručica na sredini između ručica reduktora i kardana/hid. pumpe?

Nemam upute za Z2511 (bum ih probal nabaviti), ali imam za 4712/18, pa ako nekome treba nek reče da ih objavim na Jumbo mail-u.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
]Evo prvi put stavljam slike pa se nadam da je dobro
Moj zetor 3511




Na zadnjoj slici prikazano je kako se uključi kompresor (digne se poluga označena plavom i gurne su unutra poluga označena crvenom). Kada smo kupili traktor to je radilo kako treba, zatim smo ga dali na generalku motora i od tada to više ne funkcionira. I na najmanjem gasu ako uključim kompresor ovu ručkicu označenu sa crvenom jednostavno izbacuje ( ili je izbaci do kraja ili do polovice pa onda unutra jako struže). Neznam da li je to povezano sa generalkom ili jednostavno treba koji vijak pritegnuti ili nešto slično. Da li zna ko o čemu se radi??

ZJ kaže:
Nego, jel' znate čemu služi i kak se koristi ova ručica na sredini između ručica reduktora i kardana/hid. pumpe?[/quote
Ako mislite na onu koja ide lijevo - desno to je blokada. Pomaknete ju npr desno i pritisnete kočnicu i desni kotač stoji. Sve dok držite kočnicu ručica ostaje u položaju desno, a dok pustite kočnicu automatski se vraća u sredinu
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
MOŽEŠ STAVITI TE UPUTE ZA 4711 I MOLIM TE ODMAH LINK NA TO KAJ POSTAVIŠ
 
H

Hurlimann86

Guest
ZJ kaže:
Nego, jel' znate čemu služi i kak se koristi ova ručica na sredini između ručica reduktora i kardana/hid. pumpe?

Ta ručica ti dođe kao kad na večim traktorima otpojiš kočnice pa se okreneš na jednom kotači, znači služi za blokadu ljevog ili desnog kotača kod okretanja jer 2511 ima samo jednu kočnicu nema dvije da ih možeš odspojiti pa se okrenuti nego ide ovako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Hurlimann86 kaže:
ZJ kaže:
Nego, jel' znate čemu služi i kak se koristi ova ručica na sredini između ručica reduktora i kardana/hid. pumpe?

Ta ručica ti dođe kao kad na večim traktorima otpojiš kočnice pa se okreneš na jednom kotači, znači služi za blokadu ljevog ili desnog kotača kod okretanja jer 2511 ima samo jednu kočnicu nema dvije da ih možeš odspojiti pa se okrenuti nego ide ovako.
Ma ja znam, jer smo nekad imali 2511. Pital sam ove sadašnje korisnike ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
mrcina007 kaže:

Na zadnjoj slici prikazano je kako se uključi kompresor (digne se poluga označena plavom i gurne su unutra poluga označena crvenom). Kada smo kupili traktor to je radilo kako treba, zatim smo ga dali na generalku motora i od tada to više ne funkcionira. I na najmanjem gasu ako uključim kompresor ovu ručkicu označenu sa crvenom jednostavno izbacuje ( ili je izbaci do kraja ili do polovice pa onda unutra jako struže). Neznam da li je to povezano sa generalkom ili jednostavno treba koji vijak pritegnuti ili nešto slično. Da li zna ko o čemu se radi??
Ili ti je poderan utvrđivač u plavom krugu ili se otpustil vijak na vilici u kompresoru.


Pumpa 120 bara.
 
D

deutz160

Guest
dečki zanima me kolko ste najviše vukli na prikolici sa zetorom 2511???
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
dečki zanima me kolko ste najviše vukli na prikolici sa zetorom 2511???

Prikolica jednoosovinka domaća radinost, gume 16 cola a mali iz šume vuće 3,5 m. Imače je prikolica tako slagana da u nju stane točno 3m kubna ALI kad vidiš da ide uvujek se natovari iznad stranica. Treba li netko prikolicu jednoosovunku, stranice se otvaraju, cijena po dogovoru.
 
S

SRELE

Guest
Molim dobre duše ako imaju uputstvo za rad sa Zetorom 2511 ako bi mogao dobiti. Ako ima u digitalnom obliku ili papirnato pa bi ja kopirao. Okolica Velike Gorice

Hm, nisam siguran ali čini mi da knjiga od moje maskote 2011 , pokriva serije 3011 i 4011.
Možda to nije ono što tražiš ali razni tipovi Zetora su nekad imali gomilu istih dijelova i komandi.
Mogu obećati kvalitetan sken u doglednoj budućnosti ...
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Možda to nije ono što tražiš ali razni tipovi Zetora su nekad imali gomilu istih dijelova i komandi.
Mogu obećati kvalitetan sken u doglednoj budućnosti ...[/QUOTE]


bi bi zahvalan ako može u pdf formatu
 
D

dankec

Guest
Možda to nije ono što tražiš ali razni tipovi Zetora su nekad imali gomilu istih dijelova i komandi.
Mogu obećati kvalitetan sken u doglednoj budućnosti ...


bi bi zahvalan ako može u pdf formatu[/QUOTE]

Imam origigi korisničko uputstvo za Zetor 2511 (na hrvatskom), pa ako nekog interesira, spreman sam ga ustupiti za neku simboličnu cijenu, ili mijenjati za uputstvo za Zetor 5011 (na hrvatskom - imam na njemačkom). :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Imam origigi korisničko uputstvo za Zetor 2511 (na hrvatskom), pa ako nekog interesira, spreman sam ga ustupiti za neku simboličnu cijenu, ili mijenjati za uputstvo za Zetor 5011 (na hrvatskom - imam na njemačkom). :)
Jel' ti odgovara zamjena za Upute od 4712/18? Rado bi ih imal, jer smo nekad imali 25-taka.
Kvalitetan PDF, a mogu ti ga i isprintati i poslati poštom. Dogovor na PM.
 
Posljednje uređivanje:
I

Ivo3

Guest
I ja imam zetora 2511 i traktor je stvarno super, ali jos koja ks dobro bi mu dosla.
 
I

Ivo3

Guest
zanima me dal bi mogo na svoj zetor 2511 ugradit hidraulicni volan....ima kabinu i prednje blatobrane pa bi bilo dobro da ima i hidrauicni volan.. :?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
zanima me dal bi mogo na svoj zetor 2511 ugradit hidraulicni volan....ima kabinu i prednje blatobrane pa bi bilo dobro da ima i hidrauicni volan.. :?
A zašto nebi mogo :scratch
A i nebi to bilo loše, jer dvajstpetak se stvarno teško mota.
 
Na vrh