• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 335

  • Temu pokrenuo ursus3351698
  • Datum prvog posta
U

ursus3351698

Guest
Kako moraju biti postavljene tri ručice od hidraulike kod oranja? I ima li tko kakva uputstva o održavanju i radu sa traktorom? Hvala.
 
M

marsel

Guest
Imam ursuza c 335 i imam problema sa kocnicama..menjao sam sve i pravio bio mi jedan duzi jedan kraci cilindar na papuci pa sam stavio dva ista sve sam probao..i nece da koci koci par dana rovi i odjednom jedan stane jedan koci..pa jeli se ko susretao sa time
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imam ursuza c 335 i imam problema sa kocnicama..menjao sam sve i pravio bio mi jedan duzi jedan kraci cilindar na papuci pa sam stavio dva ista sve sam probao..i nece da koci koci par dana rovi i odjednom jedan stane jedan koci..pa jeli se ko susretao sa time
Evo mene opet, došo da ..........
Dečec, ko bi tebe polovil. Sad si tu sad tam :scratch
Ursus 335 ima mehaničke kočnice, pa onda predpostavljam da pričamo o 355, jel tak? Ti imaš gore motor 4 cilindra?
 
M

marsel

Guest
Evo mene opet, došo da ..........
Dečec, ko bi tebe polovil. Sad si tu sad tam :scratch
Ursus 335 ima mehaničke kočnice, pa onda predpostavljam da pričamo o 355, jel tak? Ti imaš gore motor 4 cilindra?

evo ovdjecemo pisati..ursuz mi je c - 335 pakne su nove cilindre na papuci su bili jedan duzi jedan kraci kakoj trebalo da bude i koci 4 5 dana kopa i stane i jedan onda koci stavim dva ista cilindra mala i opet kopa par dana i opet jedan koci ili nijedan..ozracavo menjo gumice unutra gdje ulje pretisce gledo da nepokvasi paknu slucajno nista nezamasti sve oredu :S i par dana i stane..a koga god pitam za c-335 kazte odlicne kocnice nikad problema nisam imo:S
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
evo ovdjecemo pisati..ursuz mi je c - 335 pakne su nove cilindre na papuci su bili jedan duzi jedan kraci kakoj trebalo da bude i koci 4 5 dana kopa i stane i jedan onda koci stavim dva ista cilindra mala i opet kopa par dana i opet jedan koci ili nijedan..ozracavo menjo gumice unutra gdje ulje pretisce gledo da nepokvasi paknu slucajno nista nezamasti sve oredu :S i par dana i stane..a koga god pitam za c-335 kazte odlicne kocnice nikad problema nisam imo:S
C-335 ima mehaničke kočnice.
C-355 ima hidraulične.
Ako je tvoj traktor c-335 sa hidrauličnim kočnicama, onda se ja sa tim nisam susretal.
Evo ti obadvije vrste pa ti usporedi i odluči kakve su tvoje, a onda idemo dalje

Kočnice na c-335
29047280.jpg


Kočnice na c-355
65386495.jpg
 
M

marsel

Guest
jbg te druge su hidraulicne c 355 je eto takvoje..sve..kupovali smo na koridoru i crvene su boje a ovdje na slici su niklovane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
jbg te druge su hidraulicne c 355 je eto takvoje..sve..kupovali smo na koridoru i crvene su boje a ovdje na slici su niklovane
Crvena je sama obloga ili cijela pakna?
Najvjerojatnije misliš na oblogu :scratch
Ovo su Zetorove pakne na Ursusu, i te koče.
E sad ti meni reci dali ti uopče imaš pedale? Tj dali je kočnica tvrda i kak je visoka?
 
M

marsel

Guest
sve je kao na toj slici..eh papucu kad diram ima oko par centi lufta pa onda dodje tvdo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
sve je kao na toj slici..eh papucu kad diram ima oko par centi lufta pa onda dodje tvdo
Dobro, to je onda ok.
Glavni kočioni cilindri gore moraju biti jedan duži, a jedan krači da bi kočnice radile pravilno.
Kad si odzračival da nisi možda zamastil nove pakne?
Dali si uopče kod sastavljanja metnul zupčastu i o-ring gumicu?

51424842.jpg
 
M

marsel

Guest
Dobro, to je onda ok.
Glavni kočioni cilindri gore moraju biti jedan duži, a jedan krači da bi kočnice radile pravilno.
Kad si odzračival da nisi možda zamastil nove pakne?
Dali si uopče kod sastavljanja metnul zupčastu i o-ring gumicu?

51424842.jpg

hvala na pomoci probacu opet..stavljo sam orginalne gumice nije zamastilo stavljo sam i malo vece gumice sve probao dovodio prave mehanicare napravimo mi al rdi 5 dana i prestane kociti a nezamasti :S aj pokusacu opet pacemo se cuti
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Bosch pumpa

Zanima me dali je potrebno kod skidanja pumpe pazit da nešto ne upadne u motor -kajla ak ju ima , i kaj je sve potrebno .Dali treba odšarafit samo ona dva m8 šarafa?Traktor pali no samo na jedan cilindar drugi se aktivira tek kod večeg broja okretaja , i opet u vožnji kao da zašteka i prestane.Na motoru su stavljeni novi sklopovi tak da drugo nemre bit nek pumpa a i dosta dimi . Jel znate koliko bi me otprilike došlo da mi netko sredi pumpu i dizne pa da ih samo zašarafim.Jel bi to mogel Čegec v Zelini ili to netko radi za njega.?Pozdrav.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pumpu sam skinul i nazval sam Čegeca al on veli da slaže samo zetorove pumpe pa mi je dal broj od servisa u mjestu Pretoki kod zeline. Veli gazda da je moguče da su samo dizne loše a ak je potrebno sredit i pumpu da je to oko 1200 kuna sve zajedno . Pozdrav!
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
pitanje u vezi kočnica na ursusu 335, dakle mehaničke kočnice, skinuo sam lijevi kotač i otpustio one vijke koji se s unutarnje strane otpuštaju, ključ 19, i sad imam problem, ne znam jel i inače ide ta osovina cijela van? jel postoji mogućnost da mi se špera otkvači?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pitanje u vezi kočnica na ursusu 335, dakle mehaničke kočnice, skinuo sam lijevi kotač i otpustio one vijke koji se s unutarnje strane otpuštaju, ključ 19, i sad imam problem, ne znam jel i inače ide ta osovina cijela van? jel postoji mogućnost da mi se špera otkvači?
nebu ti se otkvačila...naj se bojati
 

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
poz.nek mi neko objasni kako se postavljaju rucice od hidraulike na malom ursusu za plug za oranje, dali je isto kao na imt. traktor.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ne znam je li na 335 isto kao i na 355/360, ali siguran sam da nije ni približno kao kod IMT-a
 
Na vrh