• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Jel idu na prednje kotače na malom Ursusu gume 7,5x16 na mjesto 6,0x16?
Jel netko probao ili trebam šire felge?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Budu ti prevelike. Za silu bi mogle na istu felgu, no nebi li strugale po rukavcima?
Postavi 6,50 na iste felge.
Koji je razlog, prednji utovarivač ili nekaj drugo?
Ak već hoćeš šire, onda bi ja išel na ove od prikolice 10/75-15.3".
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Imam gume od malog Fenda 250 vinogradara s 4 pogona sa šarom ko zadnja guma i dobro zgleda kad se skinu blatobrani. Kod oranja bude i prednji kraj manje proklizaval u stranu, a gume su skoro nove a za neke stare ih ne bi menjal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Griješiš. Gume traktorskog profila imaju jako loše bočno držanje, a i pitanje je prolaze li na registraciji.
Obične s crtama ili, još bolje, malo "cvjetaste" drže pravac puno bolje.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Jel neko zna koje felge bi išle na malog, ili da kupim jednu felgu pa izrežem 2 obruča po 2 cm pa umetnem u izrezane Ursusove felge. Nema tu obrtaja da bi smetalo za balans.

ZJ! Ne bi veroval kak bu dobro zgledal s Fendovim gumama. S novim RollBar-om i tim gumama - pravi traktor (šalim se, al stvarno bi htel metnut te gume).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Felge za 5,50 ili 6,00 gume su obično širine 4", dok su za gume 7,50 felge široke 5,5 ili 6".
Dakle, felgu bi trebalo proširiti za nekih 40...50mm.
Nemoj zaboraviti da onda budu izvan rukavca, te da se kotači budu jače osjetili na volanu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probaj staviti na iste felge pa ćeš imati predodžbu kako će izgledati. Mislim da će prvi graj gledati u nebo

Poslano sa mog MG481 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam na Imt-u te s ripnama ko zadnje i nisam zadovoljan s njima i kod malog gasa kad kreces prednji kraj se trese kak prebacuje s ripne na ripnu ja cu stavit na svojeg kad se poderu s tri crte najbolje mi se drze u brazdi i brzo se ciste to je moje misljenje jedino ako ih dobivas jako povoljno uzmi pa probaj pa uvijek ih mozes prodat ako ti se ne svidaju!!
 

sandokan

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
15
Moze li se od tamiča ugradit volan, mozda je taj tamičev lagan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Teško jer iz 335 idu iz kutije dvije poluge a na tamiću ide jedna. Lijepo radi na tv418, skoro ko da ima servo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Može. Dapače, volan je puno ugodniji i lakši za rad, jedino moraš napraviti poprečnu štangu između prednjih kotača.
Rekel bi da pašu ruke (nosači kugli) i poprečna spona od velikog Ursusa.

Ima jedan takav pri nama već jedno 30 godina.
Čini mi se da je gazda prepravil i pedalu kuplunga, tak da stoji kak i na kočnicama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Neznam, nisam si baš previše dobar s njim.
Mislim da više zbog ergonomije, jer je onaj originalni kuplung grozno nepraktičan.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Danas sam išel opet malo po drva i nakon dvije fure izvlačenja sam skužil da mi je prednja lijeva guma počela pucati iznutra.

Pobral sam se doma da nebi bio gumidefekt u šumi pa je to yeba do neba, skinul doma kotače i pravac vulkanizer.

Dvije gume sa 15% popusta i gratis montažom 715 kuna, ja sam zadovoljan. Made in Poland ,profil ko orginal.










20mb image hosting
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Dobra cijena a jel ima 7.50x16 gumu ?

Ne znam,

Evo broj mobitela pa možeš pitati .

098 855 511 , traži Maria, vulkanizacija PROFI-GUM, Donja Stubica.

Ako je protiv pravila foruma što sam napisao koja je vulkanizacija, neka moderatori taj dio obrišu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Zbilja jeftino, valjda neće odmah se poderati..

I mene to čeka, prije ili kasnije...
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pozdrav,
imam pitanje u vezi kočnica na mojem traktoru
pošto traktor nije korišten skoro 15 godina i ja se više ne sječam kako bi kočnice trebale ustvari raditi na njemu.
pakne su promjenjene sve je složeno kako treba ( bar vjerujem )
-da li traktor bez stisnutih kočnica se može lagano gurati ili kočnice moraju malo blokirati?
-kad se vozim kad stisnem kuplung on se relativno brzo zaustavi bez stiskanja kočnica...
jel to uredu ili nije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Mora se dati gurati.
Kotač u zrak i probaj okrenuti ručno za gumu (mora iči) ili ga pusti na skroz maloj nizbrdici da vidiš dali ide sam (mora iči) ili po plinu nekoliko kilometara bez kočenja i ako se ne dimi iz koćnica (ne griju se) to je beba.
Pošto traktor nije dugo korišten prije nego bilo kaj isprobavaš treba ga malo propeljati uz kočenje da bi se očistile pakne i doboši. Ako je toga puno unutra onda se bojim da bu ipak trebalo rastavljati.
Možda i najbolje prije upotrebe rastaviti, očistiti i razraditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh