• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Onda isključi pumpu i bez brige si obavi kaj trebaš dok se mešter ne vrati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam jučer registrirao onaj puničin c335, još par sati i bude okrenuo 50 rh od generalne pa ide do majstora na pritezanje glave i valjda bude ventile naštelao. Naravno novo ulje i filter!

Inače, za sad je sve ok, ide ko zvrk, lijepo pali i radi. Evo nakon stajanja od dobrih 4 mjeseca zimskog perioda, upalio je ko mina, baš me ugodno iznenadio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kultivaciju nebudem sigurno, a špricanje vjerojatno bude jedan dio odradio.

Nije kod mene problem s malim traktorima kad su 3 komada, 540, 539 i taj 335, manjak je velikih traktora :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma IMT je luksuz naspram malog ursusa, govorim o 539, okretajan, lagan na volanu, precizna hidrulika lagana za upravljanje. Ursus može odraditi ako bude trebalo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Malac je težak na volanu ali u teškim uvjetima blato , brijeg ,šuma, odvuče dva 533 isprobano puno puta u šumi .
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Na ursusu su dvije lopatice propelera na hladnjaku,na IMT mislim da ima 5!!

Sad posto su u nas temp ljeti visoke jel pametno stavit sa vise lopatica radi boljeg hladenja?

Inace moj vuce sipmu visokotlacnu balaricu !
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo ukrstiš još jednu, duplo bolje puše. Isprobano. Jedan prijatelj je probao i skinuti termostat pa je tek tada kuhala voda u motoru.
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Na ovom mom čudu gluposti se samo dešavaju kako mi je majstor izvan države.. Danas posudim kolegi traktor i on ga vrati bez čepa (oduška). Kako je to samo uspio izgubiti? Ima li ih za kupiti?
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Tesko da mu je skidanje termostata uzrok ,jedino moze bit da se SPORIJE grije

prvi put cujem da je neko skinio termostat a motor se poce pregrijavat ,treba odrzavat hladnjak pogotovo ako se radi sa sijenom i isprat sa sodom bikarbonom nakon nekog vrimena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Tesko da mu je skidanje termostata uzrok ,jedino moze bit da se SPORIJE grije

prvi put cujem da je neko skinio termostat a motor se poce pregrijavat.
Eto, kod malog mede je to upravo tak, tj kuha.

Pisali smo već o tome u ovoj temi, a imaš i objašnjeno zašto se to događa pa ako te zanima prolistaj.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Onda smo napravili od komada aluminijskog lima jednu cijev i stavili ju u kućište termostata tako da sad nema šanse da se pregrije. Inače vozač je težak po gasu.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pitanje za one koji su skidali..

ursus_diferencijal.jpg


ovaj zupčanik,ispod njega je kuglica,kao utvrđivač položaja i naravno opruga.. e sad..meni je to u tim svim rastavljanjima se shebalo...a sad me zanima...dal se može šta kroz onaj poklopac ispod tog zubčanika
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda ako namjestiš ručicu tako da bude zupčanik u prednjem položaju bi onda mogao sa stražnje strane malo povući van osovinu kardana pa bi možda onda mogao staviti oprugu i kuglicu. Znam da na taj način može ispasti van.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Skines poklopac i oslobodi osovinu straga ,onu ploču odvij i lagano povuci osovinu dok ne spadne zupcanik!!

kad on spadne zaokreni osovinu,na njoj treba bit rupica tu vrati kuglicu ,osovinu nazad i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh