• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Puki, to je za štelanje izvana. Kad bu na pol onda toga netreba.
Dvije vrste kvačila su ugrađivane pa bumo o štelanju kad rastepeš i kad bumo znali kakvo je kod tebe na traktoru.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Ne ne meni je bas semereing tj dva su .

Jedan u cahuri potisnog lezaja on je veci a jedan koji odvaja mjenjac od kucista lamele koji je manji ,bas sam ih danas promjenio i vratio nazad ii bas je taj mali bio problem a on se izbija sa lezajem kad se skine poklopac mjenjaca,lagano ide.

Sto se lamela tice znaci kako sam rastavio tako sastaviti i vratit na zamajac pa kasnije stelanje .

Cujem da je potrebno precizno cetrirat lamele inace se zna polomit sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Treba pocentrirati radi sastavljanja jer ga je problem nasaditi ako nisu lamele pocentrirane.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Dva puta centriral od oka. Bez greske.
Samo stelanje na panku nije dalo ocekivane rezultate zato špiuni.

Al nisi sastavil korpu a trebas cesto snage na kardanu stavi one opruge koje fale.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
A kako ih pocentrirat ??

Jel se ima kupit ona plasticna osovina sta se stavi na zamasnjak il se to nekako moze improvizirat?

Sto se opruga tice one su dobre,zapravo bi i lamele mogle jos duugo da je semering bio dobar


Znaci kod sastavljana korpe treba samo dobro stisnit opruge? to mogu impovizirat ,mislim da je netko vec metnio sliku s nekakvim letvama il nesto slicno .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ak se dobro zmislim jedan je stal na korpu drugi je srafil. Alat po mom netrebas samo od oka stavis na sredinu. I mora uci
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Vratio sam danas sve al nisam spoijo traktor jer je dilema jel sam dobro okrenio hidraulicnu lamel, a stavio sam ravniji dio prema mjenjacu pa ako ide obrnuto da promjenim?

Sa 6 je !
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Ja bi trebal sliku kvačila ili podatak dali je kvačilo sa tri ili šest capica da bi znal odgovoriti.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Treba dobro pogledat kak ide. I ja sam jednom okrenuo naopako. Ne sječam se koju.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Znam zato ga i nisam sastavio, za pogonsku sam siguran jer ona nemoze drukcije al za hidraulicnu neznam 100% a ako krivo sta je posljedica,- pucanje lamele?

I da u pravu si na radilici neide semering nego aluminijski odbacivac ulja
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Nasa sam skicu u servisnoj knjizi al tamo su obadvije okrenute suoprotno jedna od druge,znaci deblji dio hidraulicne ide prema mjenjacu a deblji pogonske prema zamajcu al ako tako stavim pogonska nemoze do zamajca !!!!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Slika ta je vjeroatno od staretipe sa tri capica.
Geldal sam i ja to u priručniku al mi se nikak nije poklapalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Kasnje sam skontal da s nadopisal da je 6 capica.

Duža strana lamele ide u zamajac i ide jedna za drugom.

One slike kaj imate u radioničkom i možda koja moja je za stari tp kvačila.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Al ako tako stavim pogonski ona od tog duzeg dijela nemoze doc do zamajca ,ako uopce treba


Znaci duzi dio od obe prema zamasnjaku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Sad si me zbunil, ali ja bi dal koljeno vrtati da je tak kak sam ti napisal.
Moral bi pogledati na slikama, a one mi sad trenutno nisu pri ruci.

Dulja strana u zamajac ide i na kvačilu s tri capice tak da mora i ovdje stati.
Samo kaj ovdje kardanska stoji naopačke, tj okrenuta je isto kao i vučna.

Lamela mora biti naslonjena jednom stranom na zamajac, a drugom na potisnu ploču kvačila, ako ti veliš da to tak nije onda nisam u pravu.
Ali i dalje mi se čini da jesam.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Jednostavon kad je okrenem da taj duzi dio ide prema zamajcu od lamele do zamajca ima prostora ,naravno kad okrenem onda moze

Jel postoji mogucnost da su obe prema mjenjacu?Iako sam siguran da kardanska ide prema zamajcu

Pogonska je pala sama kad sam izvadio korpu i nisam uspio vidit kako je stala ,
koje sreca ha
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
A gle, ako kardansku nisi vadil (ili si siguran da ide tak kak je sad gore), a pogonsku ne možeš drugačije okrenuti nego tak kak paše, a to je prije rastavljanja radilo .... riješenje se samo nameće.

Nemam slika takvog kvačila na malom medi, gledal sam.
Na velikog garant ide onak kak sam napisal, a te korpe su iste na velikom i malom pa me to možda pobrkalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Od kud si ti uskočil u raspravu o kvačilu sa zadnjim kotačem :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh