• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da dok su poluge dolje je tak,al probaj ih dič do kraja pa premjesti u bližu rupu i vidjet češ pomak poluga ka gore.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Editirao sam stari post pa mi se sve pomiješalo, ali ako nije tako kako sam tamo načrčkao,onda ne znam...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam Alkara prodal ( poklonil ) samo iz tog razloga jer ga nisam mogao dići dovoljno visoko- Doduše, moj je bil dvobrazni.
 

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
poluge_rupe.jpg


A da probaš odšarafiti vijak na ruci hidraulike (žuto) i podigneš ju za jedan zub gore?
 

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ključ 24, odvrni šaraf, povuci polugu van, podigni i vrati, zašarafi nazad. Minuta posla.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Vidiš, vidiš. Budem probal i to. Hvala Marko! Na srednjim rupama mi je dignuto oko 15 cm od zemlje. Desnu podiznu polugu nisam mogel podić, jer se vrti u prazno, pa nisam stigel probat druge kombinacije jer sam opet imal oranje s batujem 2x10.
Moram videt kaj je s tom polugom i zakaj se vrti u prazno. Nova je čini mi se oko 250kn. Ak je ne složim moram kupit novu. Valjda je štift pukel (ak ga ima, još to nikad nisam raskapal).
I na rupe bliže zicu budem onda probal metnuti podizne poluge za štelanje.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Da rezimiramo. Mali medo ore i nosi Alkara s visokim klirensom u transportu po bregima sam tak. Probal sam premestit podizna ramena hidraulike na zubima ali nije išlo pa sam odustal dok nekaj ne strgam. To je bilo po Marku, kaj sigurno rješava stvar, no nisam mogel skinut poluge sa zubi.
Ono od Oficira i još nekih na prvoj rupi ne igra, jer su štelajuće poluge najjače skračene još uvijek predugačke za potrebnu visinu. Na drugim, (default) rupama imam visinu lemeša od poda 19 cm (podignuto u transport) i sve ide ali zapinje po bregima u transportu i na izlazu iz brazde.
Rješenje koje je zastupal Gogo je i konačno riješenje, jer ima visine za transport i dubine za oranje cijelih 35 cm. (tolko nikad ne orem)
Dakle, ko oće prodat Alkara zato kaj misli da je prevelik, ne mora. Treba samo probušiti nove rupe na istom razmaku kak su i postojeće rupe prema prihvatnim kuglama i dobi se 12 cm dodatne visine kaj je s onih 19 ukupno 31 cm za transport.
Nisam slikal budem drugi put, jer mi je mob ostal bez struje.

Kad dignem za još jedan zub kak preporuča Marko, sve bude savršeno makar je i ovak zadovoljavajuće. Moram samo skužit kak zvadit poluge sa zuba. Probal sam s čekićom od kile al nije išlo. S težim mi je malo frka!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Poluge ne idu dolje? :icon_scratch: Jel ih možeš klimati gore-dolje, ili nikuda nemaju lufta?

Nisam uspio pratiti temu, previše postova je bilo.
Što si na kraju napravio? Na polugama izbušio rupu bliže traktoru, ili?
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Rupu sam izbušio za isti razmak od postojeće (8cm prema ovjesnim kuglama). Znači, sad imam tri rupe.
Što se tvojeg načina tiče:
Sve sam na onim polugama rastavio i šarafe povadio, nabio cviku u prorez, ali nije išlo sa zubaca. Možda sam trebao nalit malo nafte pa za dva sata opet probat, ali nisam imao vremena. Budem probao drugi put, što bi mi dalo još više mogučnosti za štelanje i dubine i visine.
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Pomaknuto (podignuo) za dva zuba na podiznim ramenima i dobijeno još malo visine. Mislim da sada bude dobro. Ne idealno ali dobro za visoki klirens. Poluge su mi na 40 cm (a prikapčam na 63 cm), ali bojim se ih više dizat jer ne budem mogel kačit gajbu, brane i 2x10 cola Batuje plug. Osim visine moram imat i dubine tak da je taj raspon prema gore i dole knap.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
jel ima neko prirucnik na hrv za C 335 il nekakvu uputu za korištenje da nepitam za svaki dio pojedinacno.
LP
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
jel zna netko dali ac pumpa uzrok povecanja razine ulja u motoru???
danas sam provjerava bosh pumpu ulje je unutra zapravo skoro cista nafta jel i to radi ac pumpe???
kompletno sredivam ursusa i stanje nije bajno a iz prirucnika nemogu vidit pa ako neko nesta zna vise neka pomaaaaazee :)
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Pozdrav. Je li traktor radio prije nego si ga počeo sredjivati, tj sad si ga kupio ili ga imaš od prije? Kakvo je stanje vode u hladnjaku, gubi li vodu ? Kakvo je ulje u motoru, koje boje... Jer moguće da ti je dihtung probio ako imaš više ulja u karteru, a za bosh pumpu mogli bi elementi propuštati.. To je samo moje osobno mišljenje, nisam baš neki mehaničar samo čujem od ljudi šta im se sve dešava..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Rečeno mi je da je to normalno s naftom u pumpi. Ispusti to van i sipaj ulja dok ne krene na iberlauf!
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
narucio sam novu ac pumpu jel je ova otisla i ona je podigla nivo ulja .
e sad trebam mu promjenit lamele jer su ove zauljene,znaci i semeringe na spojnickom i radilici.
kako se radi centriranje lemela i samo stelanje ??
jel potreban neki poseban alat il sta vec?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam si napravil drvene spijune. Imas negde u ovoj temi skike i mjere. Ja sam ih od oka centriral. Semering na radilici nije semering nego nwko alugovno sa navojom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh