• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Bok ekipa,

Glava je na obradi, gotova bu u utorak......

Imam kaj delati do tad, raskopal sam injektore i počel strugati klipane.

Jedna dizna me je iznenadila, bil je puknut gornji dio igle u elementu, i to već duže vrijeme jer se vidi da je rastučeno između puknutih dijelova.

Evo par slika radova od večeras.













Postrugani klipan vs. nepostrugani :D:







screen shots



Zutra još zglancam klipane, sastavim dizne, očistim blok i karter i sve pripremim za sklapanje donjeg dijela motora tak da u pon. kad dojdem s posla samo šerafam a u utorak se primem glave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Ako me okeco ne vara bolcn ti se vrti u klipu, a puškice ko zna u kakvom su stanju.

S čim pereš klipove?
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Na ovom postruganom se ne vrti a drugog nisam probal. Sad kad gledam sliku baš izgleda sjajno bolcn kao da se okreće i tari po segeru.

Kaj misliš da bu problem ak se okreće? Lufta nema, to sam probal.

Sad sam ovog sa drotkefom,utore sa karikom i okupal u benzinu. Sutra ih bum sa kemikalijom ( permetal ili dimmer) pa pod vruću vodu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Daj još jemput razmisli o ugradnji komplet novih sklopova,,cjena je zaista smiješna a bil bu novi motor,,,,bu ti krivo...ovo vjeruj predlažem stvarno dobronamjerno !
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Znam,sve pet.

Da plaćam posel sve bi menjal a ovak kad si slažem sam mi se baš fučka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Baš tak, kolko više moreš potrošiti ako nebu valjalo.
Možda za jedan sklop, a dva imaš
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Ma kaj nebi valjalo,to bu puška. :D:

Sve sam pripremil za sklapanje. Poslje bum del slike,sad sam na mobitelu.

Uglavom, zazor s novom karikom na vrhu cilindra je 0.8mm a u cilindru gdje je potrošen, ispod zuba, je 1.1 mm.

Cilindri su zanemarivo potrošeni.

@muha, kaj veliš na okretanje bolcna u klipu?

Počel se je okretati kad sam pral klipe sa vrućom vodom, nekih 50-60 stupnjeva.

Ja mislim da je to normalno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Poderanost cilindra se ne mjeri karikom. To je odokativna metoda isto kak i ajnzec noktom pa dok jagodicu na prstu ne poreže dobar je blok ...

Ako je tak onda bu valjda dobro kaj se bolcna tiče.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda ipak bolje promjeniti sklopove bolclin se sigurno vrtel kad ga ceger lizal tak kad središ glavu biti će bolja kompresija pa bi mogel imati zvuk stare Singerice , ako si vadil celindere a nisi zabilježil mogel bi bržije potrošiti karike radi ovalne habanosti .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Željac, karike u karikaš idu nove, a cilindre nije vadil jer vjerujem da bi onda ipak išel na nove pikse
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ipak bi ih (celindere) trebalo malo honovati jer ponekad mijenjati karike zna biti više štete (dugoročno) nego koristi (loše očiščeni kanali luft u pasicama i sl) znam da se nema novaca ali dva sklopa nisu toliko skupa koliko mogu stvoriti problema .
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Ekipa, stvarno znam da mi očete najbolje, kaj je najbolje i ja znam da bi tak bilo bolje :D: .

Barem mi bute za lete dan mogli reči "A KAJ SMO TI REKLI" :D:

A ja bum onda spekel mesa i priredil gemište da mi se davite dok bum ja cilindre zbijal van.....

Definitivno ovak ostaje kak sam krenul, dobro mi bu za to kolko traktor dela ( 5000 vur u 30 godina) , stvarno Vam fala, znam da ste dobronamjerni :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Evo par slika.












post img
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Evo delal sam malo poslje posla na medeku.

Klipovi nutra i karter gore, sklopil sam dizne sa novim elementima, za danas dost.

Sutra se nadam pozivu da je glava gotova. . . .






image url upload
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Davor, nisi pital u Agroprodaji, jel imaju gotovu glavu u prodaji ? Nedugo mi je poznanik rekel da kompletna glava ( s ventilima, vodilicama i svime kaj pripada ) košta 600 - tinjak kuna ...
Ako je tak, isplatili se strojna obrada ? A koliko uopće za tu glavu i računaju strojnu majstori ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Davor na desnoj piksi de vidi veliki ajnzec nadam se da si ga skinul i malo obradil vrh kompresione karike jer će nova karika iči malo više pa da svaki put ju ne sticne u pasice i to tak dugo dok ne pukne ..
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
@zgzac, nisam uopće pital za glavu, nisam ni razmišljal o novoj...

@željko kž, ajnzec je jako mali na cilindru, možda na slici djeluje puno veći, zbrusil ga jesam malo, tj,zaoblil.

Zaverglal sam ga ovak sinoć na prazno i kad sam pusti sklopku i ostavil da se motor okreće, baš je onak čisti zvuk, nama nikakvih zvukova da bi karika zapinjala.

A probal sam rukom potegnuti prema gore klip dok još nisam klipnjaču stegnul i nema nikakvog otpora preko ajnzeca tak da bu sve ko puščano zrno :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Zaverglal sam ga ovak sinoć na prazno i kad sam pusti sklopku i ostavil da se motor okreće, baš je onak čisti zvuk, nama nikakvih zvukova da bi karika zapinjala.

A probal sam rukom potegnuti prema gore klip dok još nisam klipnjaču stegnul i nema nikakvog otpora preko ajnzeca tak da bu sve ko puščano zrno :D:
Čoeće koje ti uho imaš :icon_pray::icon_pray:
Na 533 znaju klipovi i ventili razgovarati ( kad malo prišteka napinjač) tak da ostaju otisci na klipovima ali ljudi ne čuju :icon_scratch:
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Glava mi bu tek danas gotova, malo me meštar "nategnul" :D:

Al dobro barem sam si stigel plamenik za lož ulje konačno složiti, stal mi je v čošku godinu dana neispravan.....

@Muha, čujem kak da mi je slon u uho prdnul :D:
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Glava sklopljena,namontirana,medo je odradil 2-3 minute bez auspuha i usisa.(para uši s taf-taf zvukom)
Sutra još spojim šlaufe i termostat, natočim antifriz, malo pošvasam filter zraka jer ima šprung na poklopcu i ostavim ga da laufa vuru dve na laganom gasu.







upload a picture
 

Najnoviji postovi

Na vrh