• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Ako adirneš karike nebuš ih više vrnul kak su bile. Zašto dirati ako ne troši ulje. Sredi glave i PVP i nek radi dalje. Nisam majsator, samo kažem svoje mišljenje.

Kaj je to PVP?

Ako zapreš glavu onda bude motor dole stradal.
Složi to odmah kak treba, mada možeš i kasnije, glava ti bu riješena. Trošak bu samo brtva glave.

Tak bum i napravil, fučkaš dihtung glave. Nek bavi opet tak bar 5 godina i ja presretan:drink:
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
A da, logično. Ma ne diram ju niš dok dobro radi, samo bum dal dizne provjeriti ili zmeniti uloške ak treba.

Znal sam povremeno natočiti ulje u pumpu (po priručniku) ali mi se čini da to ulje za vuru vremena opet nekam zgine, neznam jel to normalno il neke ne valja. To tak traje već godinama i sve dobro radi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Poslje kad izmjerim mi se čini kao sama nafta unutra, kao da se ulje pomješa i razrijedi.....

Nisam nikad raskapal pumpu od traktora pa ne kužim dal ima kakav semering možda nutra ili gumice pa je to istrunulo....

Al kak velim, dok radi ne diram :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Svaka klipna (linijska ) PVP ima semering koji dihta da nebi ulje iz PVP otislo u karter.Taj semering nemaju PVP koje imaju centralno podmazivanje.Semering se nalazi u kucistu PVP na spoju pumpe i motora.Kad on rikne ulje iz PVP odlazi u motor..
Kad se nafta najde u dijelu PVP gdje treba biti ulje tad propustaju elementi na PVP .Na PVP koje pogone i ac-pumpu moze nafta doci i iz ac-pumpe.To su PVP na kojima je pricvrscena ac-pumpa.Inace PVP na malim ursuzima su osjetljive kad nemju ulja u regulatoru.Regulator se zna razletiti i cak razbiti kuciste..
 
Posljednje uređivanje:

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Sutra nakon posla skidam karter i izbijam klipane pa da vidim kolka je šteta, sve si mislim da su karike rasturile utore u klipovima i da mi se pišu novi...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Cim su karike polomljene obavezno se mjenjaju klipovi.Karika inace i najcesce puca kad se zajedu utori u klipovima..
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Zemi se novo,,,bu ti žal...

Bum videl kad sve raskopam, sigurno nem s pol složil tek toliko da ide:icon_thumright:

Cim su karike polomljene obavezno se mjenjaju klipovi.Karika inace i najcesce puca kad se zajedu utori u klipovima..

Ima i jedan mali ris u cilindru, vjerojatno se nekakva mrvica odlomila od ventila ili sica pa je to ftrglo kariku kad je zapelo......

Naravno, mjenjat ću klipove ak su i malo rastučeni utori....
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Trebam pomoc napravljena generalka na ursusu a na hladno nece da pali a kad je sastavio na jedvite jadi poslje je palio dobro a danas na hladno opet nikako

To se i kod mene dešavalo i sada nakon 15 god.od generalke isto, kada je hladnije vreme nikad nije tjeo upaliti bez tople vode samo baca bjeli dim,ljeti bez problema pali.???


Danas sam štelovo ventile i jedna klackalica je upinjala u šipku od dekompresora moro sam ju izbrusiti 2mm i kad sam naštelo pali na zub nema više dima!!!!!!!!
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Danas sam štelovo ventile i jedna klackalica je upinjala u šipku od dekompresora moro sam ju izbrusiti 2mm i kad sam naštelo pali na zub nema više dima!!!!!!!!


Očito su ventili previše upušteni u glavu pa je potrebno puno otpustiti klackalicu.
Zbog tog zapinjanja klackalice u šipku dekompresora sam ja rastavil svoj motor ( naravno, meni je potrošeno od starosti i rada)

Jedno rješenje je da se skrati ventil kod obrade glave...

A sad moj jadnik :mur:

Pukla prva kompresiona karika, fali je 1/4 i tog dijela nema nigdje, očito je tokom godina izgorila i izašla kroz aupuh.

Sad kad sam obrisao cilindre, ne izgledaju loše, čak nisu nit niš klipovi zapinjali dok sam ih izbijal, zanemariv zub imaju.

Ugodno sam iznenađen što nisu skoro niš rastučeni utori za karike, ustvari,same kompresione karike mi čak izgledaju rastučene......uljne su u jako dobrom stanju.

Kompresione potrošene jedno 2-3 mm a uljne nit 2.

Jedan klip je malo zagreban po tjelu , to bum samo zapoliral.

Idem ipak samo na polugeneralku, zamjenit ću uloške dizna jer je jedan klip dost debelo čađav,isto tak i ispušni kanal.

Imao sam i sreće, na drugoj klipnjači su popucali nosevi letečih ležajeva, prava je sreća što se nisu okrenuli i skršili klipnjaču i radilicu. Btw. radilica je ko nova.

Evo par slika














windows 7 screenshot

Trebam sad savjet.

Inaće sam kupovao djelove kod Gašpara u Pojatnom i čini mi se ok , kakva su Vaša iskustva i dal mi preporučate koji drugi dučan?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Kolko ja tu vidim pročitati sa klipova bilo je dosta kompresije u karteru.
Da je na moje ja bi stavil nove sklopove (oko 500 kuna Mahle) jer ako su karike razbite .....
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Gdje mi je najbolje kupit djelove 50 km oko zagreba?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Agrimar - 2008 670. U Sesvetama kraj Zagreba ! Oni ti prodaju dijelove za Zetora i Ursusa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh