• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nije ni ovaj baš bog zna kaj pametniji.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=tIlh4rAJ2_M[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Najlakše je biti budala i ovako se siliti bez potrebe.
Mali urso je dosta stabilniji od vladimirca koji je u visokom podešenju , radili smo jedan pored drugog iste poslove i on je daleko stabilniji.
Čak i od vladimirca u niskom podešenju bih rekao da je stabilniji.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedan prijatelj je ušao u miran potok do visine pola bloka u vodi i onda se čudio odkud voda u ulju i odkud motorin ne vrti i zašto je počeo trošiti rashladnu tekućinu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pozdrav opet ja...
Jucer i danas imam problem sa hidraulikom..
jucer je na hladno jedva dizao poluge, samo sa gasom je htio dici, nisam puno tome davao paznje jer sam samo namontirao ralicu i pospremio traktor rekao hladan je i gusto mu je ulje.
Medutim danas na hladno isto ali kad sam ga ostavio da se zagrije sve slabije je htio dici ,na kraju nakon ciscenja oba filtera nece uopce dici.
Mislio sam da me zafrkava zrak pa sam ga ozracivao, skoro sam 2 litre ispustio ulja i jos uvjek ima zraka, nadolio ulje i probao jos malo i odustao.
Sta prvo da provjerim, pumpu?, kako? sa kakvim manometrom?
Da li je normalno da zadnje poluge kad je rucica za podizanje skroz gore mogu dici rukama?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nisam sto posto siguran je li princip hidraulike isti na 335 i na 355, ali 355 ne treba ništa odzračivati.

Što se tiče dizanja poluga, kada su poluge u gornjem položaju, moraju se moći podići još malo rukom.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Što se tiče dizanja poluga, kada su poluge u gornjem položaju, moraju se moći podići još malo rukom.

Meni su poluge skroz dolje i hidraulika ne dize, kad rucicu za podizanje povucem gore nis se ne desava a ja rukama mogu slobodno podici poluge, naravno kad ih pustim poluge padnu skroz dolje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ahaa.. Krivo sam te razumio. To da možeš rukama dizati poluge je sasvim normalna pojava zato što je to tip hidraulika koji djeluje samo prema gore, prema dolje ne može ostvariti nikakav pritisak.

Jesi li probao micati ručice od kardana i brzih-sporih? Ima li kod malog Ursusa veze kardan i hidraulika?

Čuju li se ikakvi zvukovi od pumpe hidraulika?

Imaš li priključak za kipanje? Jesi li probao kipu "napeti"? Čuje li se da je pumpa opterečena?
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Kardan i hidraulika nisu vezani, ukljucival i iskljucival sam i hidrauliku i kardan i nista, cujem da pumpa radi mislim zuji, sad za mene to bas nije strasno zujanje al opet neznam kako bi to trebalo se cuti ili se nebi trebalo cuti.
Prikljucak za kipu nemam.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne znam kako je kod tebe, ali kod mene se na 355 ovako dok je hladan čuje pumpa kako radi.

Pogon pumpe vjerojatno ima, ako se čuje. Nešto je onda od pumpe do cilindra, tko zna gdje..

Meni se dogodilo da sam hebački opteretio hidraulik i izbio mi je jedan ventil sa razvodnika i poluge su bile mrtve, dok je kipa radila normalno.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Ja nisam sa nicim preopteretil, ralica ima nekih 160-170 kg.
Gdje da spojim manometar i kakav bi to manometar trebao biti da provjerim tlak? i koliki bi tlak trebao biti?
Imam manometar na hidrauličnoj preši da li bi njega mogao spojiti?
Htio bih ispitati neke mogucnosti prije nego skinem hidrauliku dolje.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Imaš polugu za uključivanje pumpe hidraulike kod poluge od uključivanja kardana.

Ako pumpa zuji i hidraulika diže samo na jačem gasu onda je vjerojatno izbilo semering pumpe ili su pukli orinzi u pumpi. Možeš provjeriti još filtre prije nego skineš hidrauliku.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Filtre sam provjerio i ocistio.
Prvo mi je tesko dizao a drugi dan kad sam ga upalio jos je dizao ali nako sto se zagrijao nece da digne.
Moguce je po svim pisanjima forumaša da su gumice
Nista , poklopac dolje i zasuči rukave.
Dal da jos nekaj repariram kad vec i pumpu radim?
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Ovisi što nađeš unutra kad otvoriš.

Pripazi da ti je gumica koja brtvi metalnu cijev dobra i da ju ne precvikaš kod montaže. Pripremi si neko pomagalo ili snažne pomagače jer je sklop težak i nemreš sam nikak bez nekakve vrste dizalice.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam to raskapal kad su mi se poluge razje...
Treba još jedan par ruku svakako, al dizalica ne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Rastepi pumpu i vidi O-ringe i semering, ako ništ ne nađeš pregledaj cilindar i ventil na njemu (ustvari to napravi bez obzira), a ako ni tu nema oštečenja onda je vreme za razvodnik i kuglice u njemu pregledati.
Pazi da nebude viška dijelova ili izgubljenih dijelova.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
sutra ili preksutra to rastepam pa bum videl.
pumpu i cilindar bum svakak uredil... to nije neki problem
najviše me plaši razvodnik... nekak mi se on čini kompliciran, dal mi se njega isplati odfurati nekom majstoru ili je to samo na slikama tak komplicirano ( mislm puno sitnih djelova koje moraš poslošiti kak spada)
ja se vodim ovim priručnikom http://instrukcja.pl/download/files/24178 i na stranici 223 tj. 228 je regulator
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako je razvodnik kao kod 355, onda ti to nije nikakav problem.
Samo pažljivo, vrati sve kako je i bilo i to je to.
Gumice kada staviš nove, obavezno sve namaži sa totmasti, lakše ih je vratiti. Ja sam ih nekoliko presjekao...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz društvo!!! Dali netko ima shemu električne instalacije od ursusa 335?
 

Najnoviji postovi

Na vrh