• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Sljedeći tjedan sam u Zagrebu pa cu ih potražit na netu. Ok puno hvala!!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pitaj i u Agroprodaji. Ja sam s njima zadovoljniji od Agrimara. Tam su me zaje.... i više ne upujem kod njih !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Odi na svemoćni Goole i samo upiši Agroprodaja. Ima i u Zg-u, u blizini autobusnog kolodvora i u Gorici al ne znam gdje.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
r8pHqK.jpg
[/URL][/IMG]

Ljudi evo malo sam gledao ovu shemu od Ursusa,pa me zanima dali vi imate ovaj regulator označen sa strelicom 2 i ovo označeno sa strelicom 1 i 3. Kod mene sa automata na alnaseru ide žica direkt na bravicu sa ključem ,nema nikakvog regulatora ,dali kod vas postoji ovaj regulator?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa zar nije pod 2 regler diname ? Ako je već postavljen alternator onda je to suvišni dio.
Pod 1 midlim da je brava paljenja a pod 3 mislim da su grijači.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok sada mi je sve jasno .. Nemam dinamo , na njemu je vec bio alternator kada sam ga kupio .. Hvala jos jednom!!!
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pod brojem 1 je desna ura iliti brojač okretaja, pošto je ovo shema sa grijačima onda ta ura i ima lampicu za grijače ( broj 3), moj nema tavu uru.

Pošto imaš alternator onda na originalnoj instalaciji se jedna žica koja ide inače sa dinama na regler elimira. Neznam točno koja sad ali kad buš slagal slobodno pitaj pa bum pogledal na svojem pa ti točno velim
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Gsx1400 onda po ovoj shemi ako je pod 1 desni sat odnosno brojač okretaja onda glavna žica sa automata odnosno alnasera ide na sat pa iz sata na bravicu sa ključem mislim da kod mene nije tako sada spojeno kod mene ide iz alnasera na bravicu sa ključem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pod brojem 1 je desna ura iliti brojač okretaja, pošto je ovo shema sa grijačima onda ta ura i ima lampicu za grijače ( broj 3), moj nema tavu uru.

Nebih rekao , mislim da je ta ura ovaj dio ispod table sa osiguračima , ona ima one lampice.
Ova lampica od grijača je sigurno na šemi tamo gdje sam rekao , samo je pitanje gdje ona bude montirana u traktoru.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Savoris mislim da si ti u pravu što se tiče ovoga da je ovo pod jedan bravica paljenja iz nje i kod mene ide žica za grijače ona ima na sebi dva stupnja prvi za grijanje i na drugom stupnju pališ tako i na ovoj shemi pokazuje da ide linija od broja jedan prema grijačima. Šteta što nije na shemi u knjizi označeno sto se gdje nalazi pravi iskusni električari ovo znaju vjerojatno dešifrirati :)...
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Ja mislim da sam u pravu, na shemi ispod osiguraca je lijeva ura ( tri lampice ulje, zmigavci, dugo svjetlo) do te ure je prekidac za zmigavce, do toga je brava sto posto sam siguran da je to brava jer sa doljnje strane brave imas te oznake (brojeve) ko na shemi, pa po tome je ono desna ura ima kontrolu punjenja, kontrola grijača i jos nesto kaj neznam.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Sama bravica ne aktivira nista tj. kad sam gurnes kljuc u bravu "zatvoril si stujni krug" dal si kontakt da mozes pritisnuti dugme za paljenje (neznam kak to radi kad su grijači u pitanju) zakretanje kljuca pali poziciju, dugo svjetlo, kratko svjetlo.
Tak da grijaci moraju biti poseban prekidac iki nekakvi relej koj kad stisnes gumb za paljenje on prvo pali grijace pa onda tek anlaser.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Onda gsx1400 po tome bi glavna žica sa alnasera trebala ići na ovaj sat desno pa na bravicu sa ključem kod mene sada sigurno tako nije spojeno jel možes vidjet kod tebe dali je tako?
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Mogu pogledati kako je kod mene spojeno ali ne danas jer mi je traktor u Ivanić Gradu (na imanju) a ja sam doma u Zagrebu.

Malo sam sad gledal još ovu shemu i fulao sam za kontrolnu lampicu, ona se nalazi na lijevom satu ( jbg nemam pred sobom traktor pa pricam napamet ) i po ovoj shemi je tako i spojeno, jer sam ja zabrijao da kontrola punjenja ide sa anlasera ( bedak ) ona ide sa alternatora ( normalno jer on puni ).

sad sam skužil šta je ono pod 1. prekidač za paljenje sa sklopom za rad sa grijačima ( automatski ) koje mi nemamo.

i zato tebi sad ide sa anlasera direkt na bravu ( vjerovatno i meni ) jer nema reglera i nema grijača.

Na ovoj shemi još i neke žice fale ( osvjetljenje instrumenata, dugo svijelo) ali to električarima nije potrebno jer oni znaju malo više od nas.

Ja sam pokušaval to sam spojiti i isto me mučil taj broj 1. ja sam mislil da je to desni sat. i to što sam ja izbacival regler pa sam imal viška žica s kojim nisam znal kaj da delam.
ja sam spojil sve osim alternatora i kontolke za punjenje i pozval prijatelja električara da dojde vidjeti to i on je doslovno za 3 minute eliminirao višak žica spojil alternator i kontorlku bez da je pogledal shemu jer on zna kojim se bojama kaj spaja. i evo sve dela.

Pogledaj na 12. strani priručnika pa ćeš vidjeti gdje se kaj nalazi i uvidjeti da nema prekidača za paljnje koj se nalazi ispod instrument table ali se vidi di je kontrolka za grijače i vjerovatno je ispod toga zamišljen taj sklop za paljenje sa grijačima ( kod mene je obični gumb ko za trubu)
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Slozio ja nosac za sjedalo od postoječeg nosača( nis se ne baca) i ko je ono rekao da je poljski čelik slab jebate jedva sam zrezal te nosače.

Sad je sjedalo nize i da se pomicati naprijed nazad kak sam i htel.

Vidjet cemo dal sam ga uspio dovoljno nisko spustiti ali nize nemere.
Sutra ili preksutra ide cijeli skop sa hidraulikom na montazu na traktor, hidraulika je reparirana jos samo da ulje nabavim i gas.

Ko kaze da strgani sarafencigeri nicem ne sluze
 

Prilozi

  • 20160115_175103.jpg
    20160115_175103.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 523
  • 20160115_175910.jpg
    20160115_175910.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 724
  • 20160115_180033.jpg
    20160115_180033.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 472
  • 20160115_175113.jpg
    20160115_175113.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 484
  • 20160116_154018.jpg
    20160116_154018.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 912
Posljednje uređivanje od moderatora:

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Čok nema, ima dekompresor pa to malo olakša.
Najbolje je odservisirati bosch pumpu, vidjet dal ac pumpa dobro radi, ak ne promjena, ac pumpa 330 kn.
Ja na -10 malo sa let lampom zagrijem usisnu granu i injektore i mali zapali taj čas, danas sam ga poslijepodne zapalil bez grijanja mrvicu teže ali je vužgal.
I da hidraulika opet radi sve je složeno, zadihtano, oćiščeno.
Na ljeto promjena ulja kad bu toplije pa bu i ulje brzo isteklo van jer ovo nebi scurelo tjedan dana.

Pitanje,
da li bi bilo pametno da hidrauličnu ruku od traktora i poluge spojim sa dvoradnim cilindrima + hidraulicni topling.
Razmišljao sam o tome za bolje iskoristiti ralicu za ravnanje terena jer onda mogu podiči hidrauliku od traktora i sa ovim dvoradnim cilindrima dizati i spuštati ( pritiskati ) ralicu i naginjati kak mi treba itd...

Opet kad treba orati podignem poluge dvoradnim cilindrima, namjestim nagib sa desnim cilindrom i nastavim dalje delati sa hidraulikom od traktora.
 

Prilozi

  • 20160120_153526.jpg
    20160120_153526.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 199
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh