• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I na kuki? [emoji4] [emoji4]
Šalim se, sredi si ti taj problem da nebi bilo nismo znali, a kuka može pričekati.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Radim na tome.

Vidim :(giggle):

Otpoji akumulator i vužgi ga na rejvon (barem tebi to nije problem ) i nek brunda ćitav dan, a popravljal buš kad se okiša ili kad bu vremena kad veliš da ti je danas gužva s poslom.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Muha .... Ne J... po tavanu. Sve sam sprgledal. Sumnjivo mi je jedno grlo od žaruljice . Smrdi ko vrag po paljevini, lampica ne gori, a kad sam ga ispital na instrument doživel sam nekaj kaj do sd nikad još nisam ! Živi kraj ima, mase .... nema. Čudno....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
A ta lampica je od??? Možda alternator?
Jesi razdvojil taj spaljeni kabel od sonde za mjerenje temperature?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Od indikatora ulja je. Nema mi to nikakve logike, niti veze jedno s drugim. Najviše me muči kaj se i zakaj to dogodilo da je ta kazaljka otišla full gore i tak ostala !!??. Jesam Muha. Vura je vani i išel sam videti kaj ima nutra. Iako se to ne da složiti, al sad bar znam na kojem principu rade te kazaljke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Na grlo indikatora je plus živi, masu prekida indikator.
Znači mase ima dok je motor ugašen, čim upališ nema.

A koja žica se rastoplila, jel to plus?

Ja mislim da se usljed spajanja (predpostavljam plusa) i sonde teperature (koja glumi minus) zagrijala živa (ili kaj več je u sondi teperature ) i usljed rastezanja zakucala vuru u crveno pa je kazaljka tam i zaštekala.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Muhač.... Kaj se tiče grla.... Zaboravi žice. Samo grlo po sebi nema spoja od stopice do onog dijela gdje ulazi žarulja ( od strelice do strelice ). Znači, nema nikakve spojene žice. Ispitano Ohmski.
Žica koja je rastalila bužir, je ona koja pokazuje temperaturu na vuri. Znači, ona u kojoj je živa. Eto slike grla i te žice.
 

Prilozi

  • Grlo.jpg
    Grlo.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 49
  • Vura 2.jpg
    Vura 2.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 66
  • Vura.jpg
    Vura.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 66

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Provjeri dali imaš masu na instrument tabli mošda je cijev za temperaturu glumila masu pa se užarila za svaki slučaj izmasiraj lim na kojem su vurice .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Moguće da je tak, ali kaj je toliku struju povuklo na satu?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vrag bi ga znal !? Jeste kad raskapali tu vuru i vidli na kojem principu ta kazaljka radi ? Ona nemre zaštekat, il zablokirati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moguče probil prekidač anlasera sirene grijača zato najbolje masa od 4 kvadrata pa kaj je probilo bude se pokazalo .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Željac, jučer sam imal malih problema prilikom paljenja. Kad sam okrenul ključ, zaiskrilo je na klemi i lampice su gaasle. Kontaka nije bilo dok nisam mrdal po klemama. I tak dva-tri puta. Sad sve normalno radi i pali.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel imaš dva akumulatora ? Izgleda da je onda zaobilazna masa utamanila mijerač temperature.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ok briga manje no ipak očisti dosjed anlasera na motor i malo dotegni šarafe po getribi motoru i stavi masu na vurice .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Na zapovijed majstore :(y):
A gdje bi ja kupil onakav kabel kaj ide od minusa akumulatora na masu traktora ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U svakoj malo bolje opremljenoj pekari, kaj se tiče ursusa i imt-a! [emoji23] [emoji23]
Trgo agencija, hubzin, kirš, antoš....

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh