• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Ma da to sam i mislio ali onda mi nije dobar izračun za antifriz, kada se to pomiješa sa vodom biti će slabiji....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Sad dodaj još koncentrat antifriz (samo pazi da li se mogu miješati) i onda mu izmjeri vrijednost.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Može prvo i izmjeriti, dapače, ali ako je natočil 5 litara antifriza i unutra je bilo 5 litara vode najvjerojatnije mu bude preslaba koncentracija.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja imam pipicu na bloku motora kroz koju mogu ispustit vodu, tako da mogu sve ispustit, ne samo kiler.... Ovih dana ide nova pumpa vode, stara počela slinit na osovini pa curi iz remenice... Izgleda da ju antifriz pojeo... 😈
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Jedno pitanje. Danas sam ispustio vodu iz hladnjaka na Ursus C335, izašlo je malo manje od 5 litara, pa sam dodao toliko antifriza i sada je pun do čepa. Kasnije gledam u knjizici piše 10 litara da ide u sustav pa mi ništa nije jasno...
Ispustio si iz hladnjaka ali nisi odvio sa strane na bloku.

Taman si me podsetio da proverim ovih dana koliko je jak antifriz u traktorima.

Do -25 je idealna razmera.
I ako u mogućnosti da se sipa destilisana voda.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Slikaću ti sutra.

Ne pamtim kad sam zadnji put ispuštao vodu iz njega. Od kad ga imam samo prve godine bila voda i posle samo antifriz.

Neki ljudi ne shvataju da antifriz nije koristan samo zimi već i leti.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Juče vukao drvo lešnika.
Cimao,cimao. 2x pukne lanac sa fi 10 alkama. Zavarim,opet cimaj,vuči... i pukne ispod nešto i počne da se puši i struže o metal.

Čim stignem,da ga delim na pola.
Šrafovi korpe kvačila zakačinju metal.
Korpa je 99% oštećena. Valjda nije osovina dobila po nutovima.
😞
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Za ovo sa pucanjem lanaca ja sam se napatio dosta i od kad sam kupio original lance nikad više nije puknuo nijedan a vukao sam svašta sa njima. A ovo cimanje i mučenje traktora umjesto da se prereže komad mi nikad nije bilo jasno, za malo koristi ispadne ponekad puno štete ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Samo da se nije razježil negde na zvonu. Opaki je to lom bil kad struže
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Za ovo sa pucanjem lanaca ja sam se napatio dosta i od kad sam kupio original lance nikad više nije puknuo nijedan a vukao sam svašta sa njima. A ovo cimanje i mučenje traktora umjesto da se prereže komad mi nikad nije bilo jasno, za malo koristi ispadne ponekad puno štete ....
U pravu si. Nad prolivenim mlekom ne vredi plakati.

@MUHA, kroz "prozorče" koliko sam video šrafovi od šapica korpe zakačinju u metal.
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Evo da se i ja malo javim. Radilo se nešto na Ursusu.
Nije trebalo rezati polugu od kvačila . Jedino je ruka sa volana prerezana i izvučena prema van da ne smeta za kvačilo.
viber_slika_2022-11-05_16-59-34-310.jpg
viber_slika_2022-11-05_16-59-34-453.jpg
viber_slika_2022-11-05_16-59-35-260.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Od čega je glava volana?
Noćeš li moći registrirati?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Tko ima iskustva koja kabina je najbolja za malog ursusa, imao sam onu valjda originalnu ali mi je bila koma za ulazit i izlazit, ne bi onu skupu poljsku od 2000 eura ali neka srednja bi mi pasala...
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Mogao si da prepraviš ulaz.

Vrata duža,one limove prepraviš i taman ulaz na patos.

Naćiću posle slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh