• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ovako ja planiram kod mene napraviti. Zetor ima najbolji ulaz u traktor. Šta bilo inžinjerima Ursuza u glavi,ne znam.
Screenshot_20220827-105908_Polovni Automobili.jpg Screenshot_20220827-105903_Polovni Automobili.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
To i mene najviše muči, ako češće koristiš traktor, jednom ti ne gine da iskreneš nogu ili da ti izađeš iz kabine a stopalo zaglavi unutra. Po pitanju kabine vladimirec je zakon.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Da,ko često ulazi i izlazi iz kabine znači mu da se olakša ulaz.
Ja sam navikao ali nije ugodno baš. Prepravka kabine ne gine. Nadam se ove zime.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
U pravu si. Nad prolivenim mlekom ne vredi plakati.

@MUHA, kroz "prozorče" koliko sam video šrafovi od šapica korpe zakačinju u metal.
Da citiram samog sebe. Rasturio večeras malog medveda na pola. Imao sam sreće. Nije velika šteta.
Ne vidi se na slikama. Još par šapica krivo. Uzeću drugu korpu. Compress_20221118_193114_4053.jpg Compress_20221118_193115_5518.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zašto kupovati drugu korpu, ova se bez problema može popraviti.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Nije korpa baš idealna,blago je kriva do zamajca. Verovatno nisu sve opruge iste tvrdoće. Može to da se prepakuje ali treba čekati na majstora,a setva u toku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nije to nikakva mudrija prepakirati, a ni posel.
Treba samo biti oprezan kod štelanja capica, a to treba i na drugoj napraviti tak da.... ja bi popravljal staru i stavil capice sa tokarenim šeširičima jer ovakve limene kakve se na staroj korpi ne valjaju.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Hvala na savetu.
Kupio sam ipak drugu korpu,uz nju dobio obe lamele.
Moja je na još 2 mesta deformisana pa da ne gubi vreme majstor na pakovanju.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Možda malo glupo pitanje. Hidraulika mi oslabila na traktoru. Htio bih ju prepakirati ili što već... Može li se skinuti poklopac i odnijeti nekom majstoru na remont ili mora majstor radit na licu mjesta?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Možda malo glupo pitanje. Hidraulika mi oslabila na traktoru. Htio bih ju prepakirati ili što već... Može li se skinuti poklopac i odnijeti nekom majstoru na remont ili mora majstor radit na licu mjesta?
Teško diže ili kad tek upališ diže lepo a posle par sati teže sa većim gasom?

Meni se ovo drugo dešava,klip pušta na gumicama.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pa kad se ugrije, nema snage podici veći teret, digne samo s punim gasom do određene težine. A i ruke padaju polako pod većim teretom.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Padaju kada ugašen traktor?

Onda gumice na klipu. Kao i kod mene problem.

Muha,na klipu ima 2 gumice i semering?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Da, moram to riješiti, ne znam koji skill level je potreban da se to sve obnovi, pa se ne usudim sam krenut rastavljati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako teško diže kad se ulje zagrije onda je najvjerojatnije do pumpe hidraulika.
Hoče izbiti oringe na njoj i ponekad je dovoljno zamjeniti samo njih ako pumpa nije potrošena.
To se sve vidi kad se rastavi



Kaj se tiče spuštanja tereta moguče da je do sigurnosnog ventila na cilindru ili do mažeta ili gumica na klipu, a možda je i sam cilindar poderan.
Klipova i brtvljenja sam viđaval svakakvih.
Sa 4 gumice, sa dvije manžete i karikom.
Najvjerojatnije stara i modificirana izvedba
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
A zbog čega dolazi do izbijanja O- ringa na pumpi?

Menjao sam pumpu pre 4 godine,stara mi stoji u garaži. Baš ću je prvom prilikom rasturim da vidim situaciju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Gumice se zbog temperature stvrdnu pa ju tlak probije.
Pati kad rastavljaš da ju isto sastaviš i pazi na iglice da ih ne izgubiš i sve vratiš..
Uglavnom, ako je oring problem i nema velike poderanosti osovina i kučišta, nakon zamjene oringa to opet godinama vozi.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kolega jel znaš možda koji je semering na spojničkoj osovini do mjenjača, i ako ima i još što da preventivno promjenim, curi mi ulje iz mjenjača. Htio bih naručiti neki kvalitetniji semering, a planiram odmah i lamele zamjenit kad već traktor mora na pola.
 

Najnoviji postovi

Na vrh