• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A glavu mora da su ovak obrusili :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QFo-4A91XfQ[/YT]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
ŠANANA, pravu si punicu dobio :(emo):

Savoris, kako neimanje termostata može uzrokovati pregrijavanje?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bila je rasprava tu na forumu, a i iz iskustva znam da mali Ursus treba imati termostat i ono plastično kučište od njega, ili treba zatvoriti mali tok, jer taj termostat otvaranjem zatvara mali tok, a ako ga nema samo miješa vodu, i ne prolazi kroz hladnjak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
A glavu mora da su ovak obrusili :)
Vjeruj mi da je bolje da su ju tak obrusili nego da su ju nekima "meštrima" dali da ju obruse.
i sam sam ponekad na sličan način si pomogel i ispalo je bolje nego kad sam lovu pljunul.
Nisam baš sa takvom šajbom delal ali bil je u igri običan bres za stupnu brusilicu.

Kaj se tiče puničinog traktora.
Prvo vidi dali ima termostat, ako nema onda sigurno kuha, sljedeče isperi hladnjak, a nakon toga buš skidal glavu.
Vodi računa da postoji mogučnost da su meštri koji su radili generalku stavili stare pločice ispod piksi (jer u garnituri dolaze predebele) i onda zbog toga izbija brtva glave bez obzira dali kuha ili ne.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Savoris, kako neimanje termostata može uzrokovati pregrijavanje?

Dođe do ''kuljvanja'' vode u nepravilnim smijerovima jer se otvore sva tri voda koji su istog prečnika i voda ide kuda joj je lakše umjesto pa pravi krug na relaciji blok-pumpa-hladnjak
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Pusti ti punicu u krasni k...c gdje se zena pita tu i kokosi pijucu a ne samo pilici."Lupi sakom o stol i kreni".Otvori haubu tri serafa imas i skini kuciste termostata pogledaj ako je unutra ako jest baci ga van u zivicu.Imas rupu u bloku odaklen voda ide nadji cijev sirine da rupu poklopi i duzine da upre u kuciste termostata NA KNAP.Vrati sve nazad polako nemoj da ti se cijev pomakne a punicu navi od kuce u selo da nebrunda,naravno prije toga od steke cigara iskucaj dihtung i namazi sa crnim hermetikom ako ga imas a ako nemas samo dihtung sa tovat masti sa obe strane namazi i stezi serafe.Nemoj da ti popucaju i sa osjecajem stezi.Sacekaj par minuta i naspi vodu u hladnjak 3 pakovanja sode bikarbone uspi ,naspi vodu i pogledaj jel na leru voda kruzi dobro ako kruzi onda ceraj ga da vidis jel se grije.Ako imas kilo kljuc (vec sam zaboravio koji su serafi na glavi koliko mm) stegni na dvije kile manje"pretegni glavu ako nemas kilo kljuc sa osijecajem sa gidorom pretegni ih bar za 30 stepeni.Ako i tad kuha a voda kruzi glavu dolje skini to je bar lako i kod tokara "provijerenog" nek je pobrusi i ispita da nije ciknula.Kad skines glavu pogledaj drrmaju li se klipovi u stublinama ako ne onda odozgo noktom vidi ima li anzec ako da nevracaj glavu nego za 1000kn ces napraviti generalno ako znas sam a ako ne znas za 5 sati je generalku majstor napravio.Skini sijedalo i batalamurgiju onu skalaj pa provijeri serafe na konusno tanjirastom da nisu popustili ili popucali kad to sve sastavis molices boga da ti na 70 digne temperaturu.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dihtung na glavi je probio sigurno, pošto s traktorom nakon generalne nije propisno postupano! A i napisao sam gore da su išli mjehurići zraka van na spoju glave i bloka kad je zakuhao.

Odmah da kažem, voda NE KRUŽI kroz kiler, tak da predpostavljam da je termostat unutra, vjerojatno i probušen, pošto kad su preko zime ispuštali vodu (jer traktor neće upaliti na hladnu vodu nakon generalne, mislim da to sve govori kak je napravljeno), pa kad sam nalijevao vodu išla je odmah i na pipu bloka van.

Kiler je stavljen drugi, polovan nakon generalne, pa valjda su ga majstori oprali prije montaže...

A dali je moguće da ako je kiler probušen pa da vuče zrak u sebe, a ne curi da zbog toga nema tlaka u cjelom sistemu pa traktor kuha??
Po meni čista nebuloza, ali iznosim puničine misli :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A dali je moguće da ako je kiler probušen pa da vuče zrak u sebe, a ne curi da zbog toga nema tlaka u cjelom sistemu pa traktor kuha??
Po meni čista nebuloza, ali iznosim puničine misli :)

Reci joj da manje misli od toga zna da boli glava a u međuvremenu uradi ovo što ti @care govori i ne lupetaj se glupostima , normalno zamjena dihtunga se podrazumijeva jer je očigledno ''svirnuo''
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Je al pazi ak mjenjaš dihtung glave to ti bu cijelih 23KN. Tak da ak nemaš dvadeset tri kune ,,dobro razmisli,,da nije promjena vremena ,,,zvijezde ,,
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nek pretegne serafe za koliko sam rekao ko ga j.be sto je ispod mijehurice izbijao to nema veze (vijerujte mi) ako i kad ga skine vidice jel prosvirao pa ima oci,ja sam zna ga temeljnom namazati sa obe strane i drzi ka nov ako je problem 23kn e sad koliko je temeljna to ne znam nekih 20-tak kn.Sve zavisi jel prbio ili ne,ako jest onda novi ako nije ...opet novi jbg.trebas traziti uzrok ne kvar otklanjati.Normalno da ce kuvati ako ne kruzi voda.Na pola gasa kad skines cep ima ide brze od Vrbasa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma uredu je dečki, sve ja to kužim, ali neću se ja zezati s time, ima zato izučenih majstora!
Ja se samo raspitivam oko mogućeg kvara da znam majstoru odokativno objasniti kaj se događa s traktorom.
Inače, MOJ majstor to bude sredio da traktor ide dalje bez greške, a na kraju, ko joj je kriv kaj nije njemu dala da generalku radi :)
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ti nas odje zera nako sa strane a...onda ga vozi majstoru i reci nek napravi sta nevalja nemoj nas handriti.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pa pošlji odma i punicu ,morti i ona de propuhala pa joj stegne glavu i buš na miru ,,oohohooooo...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Eeee tu se glava steze na stupnjeve za 360 stupnjeva za svaki slucaj da nebi brtva probila...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nemojte se odma ljutiti, ja sam pitao samo za mišljenja, nigdje nisam tražio pomoć pri rastavljanju traktora:icon_keel:

U motor, mjenjač i hidrauliku se nešto pretjerano ne razumijem baš toliko da idem sam popravljat, ali kad krenem s limarsko-farbarskim poslovima, te instalacijom, onda će biti pitanja kako gdje i zašto!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma neće nitko gorit....taj traktor sad lići na nešto, prije neg sam ja počeo malo pazit na njega, nije bilo ni jedne ispravne sijalice na njemu i još masu stvari...
 

Najnoviji postovi

Na vrh