• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kladim se da je to ulje a ne gorivo.......kad zapali onda zapali i to malo ulja

ako nema kompresiju ili je slaba onda je slaba uvijek...toplo hladno

provjeri dizne na hladno, izvadi ih iz glave i zašarafi na cijevi pa vidi dali obje probijaju
ili im zamijeni mjesta 1<->2 pa vidi hoće li palit taj problematični

što ne zamijeni oba sklopa :(devil): kad si već to sve raspremio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Nevjerujem da toliko ulja izbaci u tih minutu da je to vidljivo :icon_scratch:
Ja mislim da kasnije kad se nafta ugrije on pali taj cilindar radi povišene temperature u odnosu na hladan motor .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
evo jedno hipotetičko pitanje, šta bi se desilo da je zamijenio oba sklopa, nebi upalio nikako?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kod mene je takav sličan slučaj bio na vladimircu , nije radio jedan klip na manjim obrtajima , krivac je bila mala pesnica koja je imala lufta

Možda ali samo možda (ako je to moguće) da su mu se u pumpi razfazili uglovi paljenja za jedan klip , možda , lupam
A sigurno i sa manjom kompresijom klip proradi kasnije jer kako reče @edo šta bi bilo da su oba loša
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
premalo informacija da bi mi mogli ovak preko foruma pomoči i dokučiti gdje je kvar.
Niti smo imali dize u rukama, ni klipove, a ni glavu.
Ko zna, možda ni karike nisu pravilno rasporedili ....... hrpa je tu stvarčica, ali pošto su se upustili u zamjenu sklopa predpostavljam da imaju malo pojma da bi se probali igrati zamjenom diza, ispitivanjem diza bez aparata, skidanjem ispušne grane da utvrde na kojem cilindru je problem (možda je onaj drugi u banani) .....
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Dugo sam se opirao pomisli da bi mogao uzet 335 (ili vladimirca), el evu pocelo mi se to motat po glavi.
Sta gubim u odnosu na 539?
Jel sporiji u transportu?
Klirens mi ce cini jos veci!?
Koristio bi ga u povrtlarstvu uz 539, isti prikljuci, iste radnje...freza, sadilica, prskalica, malčer, vadilica, prikolica...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Mali Ursus ti bude najtaman legel umjesto teretane za ruke.
Sve ostalo je pozitivnije
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nekako sam stekao dojam citajuci temu da je to podjednako dobar traktor...
Kakav je za nosit na hidraulici?
Svake godine prikljuci su sve tezi, tendencija da se sve vise stvari radi jednim prohodom.
Trenutno nosim frezu i sadilicu za krumpir/kapulu zajedno, dogodine na to jos ide i deponator gnjojiva...a vec je ovo imt-u na knap...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Koja mu je podizna moč u kilama to neznam, ali znam da ima poprilično močan hidraulik. Kad je sve ok prednji kraj ide nebu pod oblake i volan postaje kao perce.
To mu i treba jer je užasno težak na volanu bez tereta otraga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gde se može nabavit kugla podizne poluge za maloga ursusa??

Znači, izgubili su kuglu na kraju podizne poluga i sad je ostala samo velika rupa :)
Moram nabaviti kuglu, nabiti unutra, napraviti prsten s obadvije strane i zavariti ga da nemože više van!!

Kugla je II. kategorije.

I to moram rešavati prije sređivanja....joj mene na kaj taj traktor zgleda....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, samo kugla, ali koja ide u polugu!

Znači ne ona koja ide na klin od priključka, a ove mi na slikama djeluju ko da su baš takve za brzo kopčanje, s puno mesa.

Ove na polugama su s malo mesa i velikom rupom.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
A da nije ubacil ovakav noviji klip kaj ima upuštene rupe za ventile -i poremetil kompresiu.... djelovi su tak jeftini da je za ne povjerovat kad je glava dolje da mjenjaš jen klip ,,,bum se vubil...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kuglu smo našli, u travi pala je dok su raskopčivali stroj :)

Nego...problem s Ursulom!!!
Ovako nakon sat-dva laganijeg rada on kuha!! A nekakva generalka je napravljena jesenas!
Rekla je punica da je kriv kiler, ali to meni ne drži vodu, ja bi reko da tjera kompresiju u kiler, to sam negde pročitao tu na forumu pa ako koji od vas majstora more mi to malo bolje pojasniti???

Mislim čak da je i dihtung glave izgorio!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja koliko (skromno) znam da loš termostat ili nepostajanje termostata može da uzrokuje pregrijavanje
E sad , šta je kod tebe starije kokoš ili jaje pitanje je . Ako si imao problem sa termostatom usled pregrijavanja lagano je mogao prosvirati i dihtung pa da dobiješ kompresiju u rashladni sistem
Opet napominjem da imam skromno znanje o tom traktoru , čekaj još koji stručniji odgovor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čekam i dalje...

Iskreno neznam detalje oko generalne pošto punice nije htja poslušati moje savjete...a sad kad je ovaj nejzin usro stvar, sad bi ja to trebao srediti, a o ursusu isto neznam bog zna kaj oko motora!
Dal je termostat unutra ili nije, pojma nemam.

Po meni cjela ta generalna nije baš nekaj posebno napravljena, a ponavljam opet mislim da je dihtung glave prdnuo!

Priče je išla ovak:
Nakon generalne su traktor stavili pod plug i priča punica da se on tu začas pregrijao i pokazala mi je da si izlazili mjehurići s područja gdje je dihtung glave, mislim da vam to sve govori...no s traktorom su i dalje nastavili raditi...i to dalje sve govori!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e neznam ni to...opet pišem da mi je punica rekla da je nekaj išlo na strojnu obradu, al ona nezna točno kaj...možda nije nikaj ni išlo na strojnu obradu :) kaj me nebi ni malo čudilo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh