• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma nije to unikat, ima takvih traktora, samo u HR nema puno.
Ima kod mene takav jedan, ne radi ništa s njim, samo se voza.

Slika sa interneta!
01717b9fc690079abe0b674feb879220_big.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
... ja takvu verziju prvi put vidim .... To su onda novijih godista ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jesu, novijih godišta su. Nemam pojma tko ih je proizvodio, niti sam se kada obazirao na taj traktor, sad tek prvi puta vidim da je netko za njega napisao ursus, pa onda valjda i je tako samo pod drugim imenon, ali netko tko zna, sigurno će objasniti.
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Jedan moj poznanik ima takav traktor,nisam ni znao da je slićan Ursusu dok nisam vidio prije dva tjedna ovaj oglas i da je neko napisao Ursus....Znam da piše Eskort na njemu...Možda i nije Ursus samo je motor i mehanika rađeno po njihovoj licenci :^):
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Može jedno pitanje,stavio sam nove klinaste remene,na kompresoru nije ni bio a sad je..dali je dobro da je kompresor skroz u pogonu...pitam jer sam ga jedva navukao pa bi ga sad bilo teže skinuti...ali ako je opterečenje za motor i kompresor ja ču ga skinuti da ga nevrti skroz nego staviti po potrebi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Naravno da je kompresor nepotrebno opterečenje nepotrebna potrošnja
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Hvala na odgovoru,onda ga prvom prilikom skidam,ja sam stavio remen bez da sam išta odšarafljivao,neznam dali ima natezač kao npr na alternatoru....a možda se sad malo i istegao pa če ići i ovako bez otpuštanja ičega
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Ima natezač, ali tu šerafciger kao pripomoč odradi posao bez problema.
pazi prste da ti ne ulovi kad buš skidal ili metal remen
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Pa da,vidio sam da je opasnost za prste dok sam stavljao remen gore,treba malo opreza i sve ok...Još bi si možda promijenio onaj sat za temperaturu motora,vidim da je cvaknuta ona sajla (kabal) od temperature...ima li to za kupiti...imam sat za temperaturu naknadno metnut sastrane al to meni sumljivo jer jako malo se digne temp.bez obzira koliko radio sa traktorom...
Tražim i prednje blatobrane za malog medu pa bi ga cijelog malo osviježio (prefarbo)...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Možeš i preko njih probati naručiti, oni budu uzeli od onoga sa linka i preprodali tebi.
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Aha,tako to ide....u buduče ču pitati i ove za cijene,ja sam uspoređivao cijene od "Antoš" trgovine i "Trgo-agencije"..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Nije velika razlika ali ako dosta robe uzimaš isplati se direktno naručiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod Agroservisa taj kombinirani sat za malog ursusa dođe 250 kn. Ja ga palniram drugi tjedan kupiti pošto je na mom polupan i nemam nikakve pokazivače temeprature.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ideš...pa to je jeftino!

Ova koju sam ja gledal je navodno original, piše gore Made in Poland.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Antos ima svega, to je tocno, ali trebas provjeriti od kuda su dijelovi, jer ima i dobrih marki, ali i kineza .... Ali, pa kaj mora sat biti originalni ?
I daj @sanana, provjeri kod Agrimara 01 200 8670 .... To ti je firma kaj ima dijelova za Zetore i Ursuse !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma znam, gle, meni sad treba djelova za nekih 400 kn ukupno, to da kupuje tu kod nas po ovim večim cjenama, neznam koliko mi se isplati ići npr do Zagreba po nešto tako sitno. Jedino ako bi poslali poštom.
I ja više volim ako je dio original ili što bliže originalu, pa makar i koštao 50-100 kn više.




E ovako, danas sam upalio Ursusa bez čepa, u kileru razina vode za "prst" ispod otvora, radio je jedno 10 min pod malo jačim ler gasom, vodu ne izbaciva van, ali se voda u tih 10 min toliko zagrijala da kad sam otvorio pipu na bloku nisam mogao s rukom dirati vodu koliko je vruča, u kileru je manje vruča i na izgled ko nekakva masna.
Evo majstor MUHA to je ono kaj si tražio, nisam primjetil da izbaciva vodu na hladno bez čepa.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=lkiZFXG6VTw&feature=youtu.be[/YT]
Vidi se koda voda malo cirkulira, ili je to pak od vibracija.


Uglavnom, otvaram kučište termostata pa kaj bude bude. Poslikam posle pa stavim.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ga, kučište skinjeno i točno je onak kak sam i predpostavljal. Termostata NEMA!







Kučište je prilično jadno, ali mislim da bude još poslužilo!




Ovo piše na kileru, ako budete vidjeli.

Kroz kiler se lijepo svijetli, čist je, tak da mislim da je kiler u redu. Moram samo kupiti pipu na kiler pošto je do sad bil imbus šeraf ušerafljen na dva navoja, majko moja mila!

Ovo je čep...ušice su mu povijene, meni se čini da niej original, al ko će ga znati. Kupujem novoga definitivno.




I još me jedna stvar razočarala, izgleda da kod generlane uopče nisu čistili dosjede dihtunga nego su samo sve našljopali sa diht masom i prikeljili gore, užas i katastrofa!




E sad majstor MUHA da čujem predlog kaj i kak točno napraviti da bude dobro???

Uzeti novi termostat (120 kn košta kod mene) i ugradii ga, otvara na 78°C i uzeti novi čep na kiler?? To bi onda moralo funkcionirati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh