• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmm...gde je dosjed na koji nasjeda termostat?? Dal na vanjski gde i dihtung ili na ovaj manji unutarnji??

Dal ima novo kučište za kupiti?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bemu miša....neki dan sem bil v Trgoagenciji...

A daj mi reči kak Hubzin stoji s cjenama da ne teram auta rano za Križevce??
El je skuplji ili jeftiniji?, jer za par kuna mi se ne splati auta terati, a zutra traktor mora biti u funkciji!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Rano svejdno idemo kolega i ja moramo do Hubzina pa budem kupil tam, jer na ovaj iznos u Trgagenciji moram deti 100 kn za gorivo i odvojiti sat-dva vremena, a dani su lepi i posla je puno!
Znači zemem sve novo i gotovo.

Da nemaš možda koju sliku kak termostat mora stati u kučištu prije montaže??

I još da pitam, koliko ulja ide v malog medu i dal mu Super 3 bude odgovaralo?
I koliko tekučine ide u komplet rashladni sistem??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Nemam slike, pitaj debelog kod hubzina, bude ti pojasnil.

Dobro bu super 3, ali ako je stvarno bila generalka počasti ga s peticom, nebu se bunil.
Po katalogu ulja ide u korito motora 6,2 litre, u zračni filter 350 cm/3, u Boš pumpu 25cm/3, a u hladnjak 10 litara
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Navodno nešto više od 6l ulja(6,2l),ja sam uzeo 10l INA super 5 i ulio u auto i traktor...
Ja sam danas započeo radove farbanja na svom medi...možda malo površinski,nemogu odstraniti baš sve masnoče,pogotovo zadnji kraj...koliko sam mogao sa ivasolom toliko sam oprao...uzeo sam neku boju Zorka-Šabac,siva sa efektom,nije kao Hamerite ali je povoljnija
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neje velika razlika u cjeni između između 3 i 5, pa onda zemem 5, svejedno.

A valjda je bila prava generalka, iskreno se nadam. :)

Znači 10 litara sve skupa u blok i hladnjak.

I odma da pitam, dok se sve to ugradi, natočim vodu pun kiler i zapalim i onda čekam dok ne otpre termostata i pusti vodu u blok, odnosno procirkulira i onda opet nadolijem vodu koliko stane??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Piše u uputama 10 litri za hladnjak, vjerujem da je to za kompletni sistem jer nebi tolko išlo samo u hladnjak.
Normalno, natočiš i upališ, ostaviš da se ugrije i provjeriš
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jutros kupljeni djelovi...


Kučište i termostat sa pratećom opremom ugrađeni, ali uz male modifikacije.
Donji izlaz na ono kratko malo crijevo je bil predugačak moral sam ga odrezati 5mm i onaj plastični prsten kaj stičše termostat je isto bil preširok pa sam ga malo pobrusil, jedno 2-3 mm.
Uglavnom sve je fino sjelo, nalio sam vodu, termostat je otvorio i povukao, te sam nadolio još malo vode.
Moram reći da ne stane 10 l vode u ovaj kiler. To valjda za onaj njegov original kiler.
Sad kako je sam ulio nekih 6,5-7 litara vode u cjeli rashladni sistem, više ne stane.







Te sam cjelo popodne raskapal instalaciju, sve rastavljeno i očiščeno te iznova pospajano i sređeno sve kaj je trebalo.
Još nije finiširano, budem sutra završio, za danas mi je dosta, bem li ga i malog medu!!




Sve sam pospajal i sve radi, jedino neznam kak spojiti onu kontrolku za žmigavce??? Od kud povuči struju da ona pokazuje??
S automata sam probla, ali nema struje na onoj trećoj stopici!
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
I koliko si platio ovaj instrument sat sa kontrolkama?Dal dolazi sa kakvim kablovima u kutiji?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sat je nekih 200 kn bio.
Ima na sebi samo sondu od temperature i ova grla za kontrolne lampice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Sve sam pospajal i sve radi, jedino neznam kak spojiti onu kontrolku za žmigavce??? Od kud povuči struju da ona pokazuje??
S automata sam probla, ali nema struje na onoj trećoj stopici!

Jednu užicu uzmi sa lijevog žmigavca a drugu sa desnog i te dvije spoji na kontrolnu , znači oba plusa spajaš na kontrolnu
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Na salter zmigavca, na srednju stopicu spoji + na lampicu a - bilo gdje na tabli...
Manje zica i preglednije...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probat ćemo ovo sa žmigavcima, danas je i automat zgorel, pa dok budem to mjenjal budem pospojil.

@ZJ...eto vidiš, instalacija je bila ko rasčerupana kokoš i još gore. No sređeno je sve ispod volana, sad sve radi i pristojnije izgleda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad natočim kilera punoga, on si izbaci onaj višak vode, nekih 2 prsta ispod čepa i dalje je sve ok. Ne pregrijava se, temperatura je u zelenom polju, ništ ne kipi, ne vrije, ne šušti, valjda je onda to to.
Neznam kak ova crijeva sad moraju biti?, gornje je konstantno vruče, a donje je hladnije!
Inače, temperatura je na crti između zelenog i crvenog polja, znači na kraju zelenog polja, a valjda kad termostat otvori, onda malo temperatura padne na polovinu zelenog polja na satu.

Danas sam radil s njim cjeli dan, vozil sam ga do punice 15 km pri dobrom gasu i nije nigde izbacil vodu, kosil sam, šprical sam kukuruzu, samo sam jednom nadolijal pol litre vode i to si je on izbacil, tak mu valjda paše :)
Uglavnom zadovoljan sam!!!





Uspel sam srediti haubu, povarena je, napravljen je jedan novi nosač i maska je poravnana i prišerafljena, do sad je bila z drotom povezana :)
Prije!

Poslije!


Sad je malo pokrpan da baš ne stoji sav nahero i sposoban je za obavljanje radova, ako bude "vremena i volje" budemo ga upicanili na zimu.


@ZJ...evo sad ovak izgleda instalacija...izbačeni su svi divlji spojevi omotani s izolirokom i još raznih viškova žica koje su valjda neki "majstori" nahitali gore :)
Moram još samo nabaviti poklopac za kutiju s osiguračima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh