• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E da, takvo isto imam doma! :)

Nego da napomenem par stvari.
Ne primječujem da voda cirkulira kroz hladnjak.
Nebih se uopće čudio da je napravljena generalka bez termostata.
Ali opet kad se natoči voda, odmah dođe do bloka i curi van, to mi smrdi koda uopće nema termostata.

Neznam princip rada tog sistema kod ursusa pa zato me sve zanima i postavljam svakakva pitanja.

Sutra ako stignem i uspijem rastaviti budem vidio dal budem ikaj ili nikaj zatekel unutra.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
čuo sam priču da može bez termostata al da se mora napravit nekakav usmjerivač
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Može se.
Ima tu u temi i slika kak treba zatvoriti kučište da bi rashladna tekučina cirkulirala pravilno.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nedavno sam vodio razgovor sa jednim vlasnikom Malog Mede ... Velim ja kak cu na svom napraviti generalku na Jesen poslje svih radova.... Covjek me pita "Zasto" ?? Velim ja da dimi crno kad ide u brdo i da je losije palio na nizim temperaturama dok mu nisam ugradio grijace ! Na to me pital " Da li se pregrijava kod tezeg rada, oranja, frezanja ? " Rekoh ja, ne... Uvijek mu je temperatura oko zelenog, nikad vise ! Rekel mi je da nemam kaj dirati motor, jer dok se ne pregrijava dobar je, al da si nek provjerim dizne i bosh pumpu....
Kaj vele nasi znalci i mehanicari sa iskustvom na ovo ??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ja da sam na tvojem mjestu bi skinul glavu (50.tak kuna troška) i pogledal u kakvom stanju su klipovi karike i koliko su ventili potonuli u glavu (moraju štrčati iz glave van).
Usput bi provjeril dize(100 + 100 kuna) i eventualno pumpu (tu more do 800 kuna pobeči) pa tek onda nakon kaj bi to videl bi znal kaj i kak dalje.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da... Mudro !! Ja sam cak u razmislljanju da mu zmerim kompresiju prije citave price, ali .... Gdje nac boshistu koji tu pumpu hoce primiti na pregled ?? Navodno da boshisti ne vole pumpe od Ursusa i Rusa ??!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Moreš ti i kompresiju zmeriti, ali s tim buš malo saznal ako je nema.
Ostalo bu pitanje gde puše. Dal u karter ili kroz ventile mada se i to može ispitati komprimiranim zrakom, ali ja sam pristalica skidanja glave i odokativnom kontrolom provjeriti.

Čegec iz Zeline bude zadovoljil tvoje potrebe, a on ti je u okolici ZG-a.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedino gdje zna "puhati", kaj sam ja primjetil kad sam frezal, je zamazan poklopac oko cepa za naljevanje ulja... ( ali nista pretjerano - vise ga orosi nego da ga zasprica da se cijedi )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Tam je ako se dobro sječam taj čep na poklopcu ventila i samo se natakne gore.
U sebi ima mrežicu.

Ako tu puše malo onda je dole najvjerojatnije još zdrav donekle, malo porediš glavu i dize i ja vjerujem da bude bolje nego kaj je sad.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tocno @muha !! To je takav cep i tak je kak sam natipkal ! Dobro.... videl bum kaj cu !? Ma dobar je on meni, al mi vrag neda mira pa ga bi uredil dok jos financijski mogu !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel gore na poklopcu ventila gde je čep za nalijevanje ulje, jel sme tu biti puno ulja gore i to još nakon generalke??

Pod ovim "puno" podrazumjevam na to da vidim kroz rupu da ima na dnu nekaj ulja, e sad koliko to neznam.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da nije ovo zlo od vremena vani, uzel bi bateriju i otisel pogledati na svojem ! Ak ti nitko ne odgovori do sutra.... isel bum pogledat pa javim !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@sanana ....
Ovak... Gore ima nesto jako malo ulja. Al samo u onim rupama gdje su ventili . Znaci. ulja je toliko da prekrije rupe !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Nisam sinoč primjetil pitanje.

Zgzac je u pravu, jako malo ulja.
Evo i slikovna pratnja da vidiš koliko otprilike.



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je onda to dečki, tak mi se valjda vidi dok gledam odozgore kroz rupu to malo ulja u tim rupama.

Jel, gore kroz tu rupu gde ide onaj čep/odzračnik oko kojeg stalno malo masti, tud se nalijeva ulje u motor?
Jer tražil sam 10 minuta oko traktora mjesto kud se nalijeva ulje, a tog sam čepa "odšerafljival" 5 minuta i postal sam lud dok ga slučajno nisam spuknul van, onda sam skužil da se zapravo samo natakne :D:

Moram promjeniti ulje u filtera obavezno jer od generalne nije mjenjano, pa to se mora, no nije ni neke sate naprivil, nitko nije vodil brigu o tome.
Možda bi trebalo i glavu dotegnuti i prekontrolirati, možda i ventile??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Tud se ulje naljeva u motor.
Kad buš glavu dotezal ionak buš moral skinuti klackalice da bi dotegnul pa buš onda ionak moral ventile preštelati.
Moral buš i usisnu granu skidati jer se unutra krije jedan šaraf koji steže glavu.

Jel imaš gore centrifugalni ili obični, na navoj, filter motornog ulja?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nebudem ja nikaj glavu dotezal, nit imam s čim niti znam. To bude moral preuzeti majstor.

Filter za ulje je obični s navojem gore, stari u koš novi gore.

Ja se jedino budem pozabavil s tim da otvorim kučište termostata da vidim jal ima kaj unutra ili ne.
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Pozdrav!
Pratim vas već neko vrijeme ovdije na forumu i super ste,čovjek dozna sve što mu treba u vezi malog mede..Ja sad oko tri mjeseca posjedujem navedeni traktor i zasad sam zadovoljan ...promijenio sam samo neke sitnice,jedan krajnik,kontakt bravu,i promjenio ulje u motoru i sve filtere....dimi i to ne puno samo dok dodajem gas,snage ima,probao malo orati i tanjurati...nemam puno zemlje pa se nadam da če me dugo služiti mada je 1975 god.
 

Prilozi

  • IMAG0402 (1).jpg
    IMAG0402 (1).jpg
    64.8 KB · Pregleda: 368

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovaj je unikatni i ne izgleda lose !! :icon_super:
Samo ne znam tko bi dal te novce za njega .... :(think):
 

Najnoviji postovi

Na vrh