• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
.... kad se ljudi igraju majstora .... Na kraju dolazi do toga da vlasnik sam sve mora znati i nadgledati kak mu tko radi na stroju !! A onda nam mestri ni ne trebaju .... Treba ovdje javno izvjesiti listu takvih "majstora" kaka su objavili listu firmi koje ne isplacuju place radnicima ( ko da bu to kaj pomoglo )
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tužna priča ..... dobar glas daleko se čuje, loš ....... zajebo je sebe.

Šanana, kolko je ta generalka kod njega koštala, ako znaš?

Znam da je punica kupila komplet nove setove za reparaciju motora (stublina, klip, karike), brtve, gumice i sve potrebno i sve je dostavljeno k "majstoru".
Nebi htio previše pisati, no puničin "dečko" je našel majstora, svojeg kolegu i izvukli su novce od nje i kasnije vjerojatno podjelili međusobno, a kasnije nove djelove prodali, tak ja predpostavljam da je bilo!
Tad je punica dala 5000 kn, znam samo da su i spojničke bilo poderane, tak da je otišlo nekaj na slaganje spojničkih, korpe i lamele te na semeringe.

"Dečka" smo rešili, a traktora sad ja rešavam!
Sad bude koštalo oko 2500, idu komplet novi setovi u motor, obrada glave i klipnjače sam danas nosil na uprešavanje novih čahura, radilica je dobra.



Za tog "majstora" koji je radil ja ni neznam, a neču ni znati, no nekad ako usput slučajno saznam, budem mu dal bodove reputacije besplatno :)
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Pozdrav novim kolegama po traktoru i jedno pitanje ak mi je dopušteno ko "gušteru".
Jel bi išli na prednji kraj umjesto 16" kotači 18" kad bi se našle odgovarajuće felge (mislim na jednu seriju felgi koje su išle na 355), tj. jel ima dost lufta na aksijalnoj za poravnanje pomakom rukavca po visini za poravnanje po horizontali. Ne znam jel sam postavil prebedasto pitanje, al zanima me iz čiste praktičnosti jer bi mogel pribaviti takve kotače i dobre gume.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hidraulično pitanje , zašto dolazi do prestanka rada hidraulike i opet sama nekada proradi , znači kada ne radi nema snage ni prazne poluge da digne , a kada proradi ima sasvim dovoljnu snagu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Najvjerojatnije kuglice u razvodniku pa kak se okrenu u kojem trenutku
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Hidraulično pitanje , zašto dolazi do prestanka rada hidraulike i opet sama nekada proradi , znači kada ne radi nema snage ni prazne poluge da digne , a kada proradi ima sasvim dovoljnu snagu

nebi se puno htio mješat...ali ja žmislim da bi prije bio zrak a usisu... ili oko filtera ili oko onog ringa na poklopcu
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
A što se tiče onih kotača,kaj je netko gore pito.. ako ima ovak rukavce,onda može bez problema,jer ovdje su bili 18"...
CAM00163.jpg


CAM00164.jpg

CAM00165.jpg
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nebi se puno htio mješat...ali ja žmislim da bi prije bio zrak a usisu... ili oko filtera ili oko onog ringa na poklopcu

Onaj ''O'' ring na poklopcu je bio jadan i nikakav , zamijenjen je novim veoma kvalitetnim , njega bih isključio iz sumnje , bar za sada
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
dva su tamo..jedan ispod one pločice usisne rupe i jedan u njoj.....,ono što je spomeno MUHA,za kuglece.. mislim da se one baš ne okreću...neću reć.. jer opruga pritišće u jednu stranu,a ulje tlači na drugu stranu... a i svaki put kad sam mjenjo,uvijek su imale "otiske" od opruga i ventila... mada...neznam..sve je moguće
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
...kotači 18 cola...
gomahers! je takav je isti rukavac. znači može seporavnat. puno hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pacijent je na stolu
Neočekivani problem broj 1 , ležaj koji se nalazi ispred zupčanika koji pogoni hidrauličnu pumpu je ''sabrao'' kuglice , kako se on mijenja i šta sve mora da se rastavi do njegovog pristupa ?

Pitanje broj 2 , osovinice trkača imaju kretanje od 10tak milimetara , jeli to normalno ?

Hidraulika , spojio sam zrak i njime testirao rad hidraulike , konstantno curenje zraka je na jedan otvor koji se nalazi bočno na kocki , vrlo moguće da je sigurnosni odškrinut , inače komande digni-spusti koliko sam ja uspio vidjeti rade uredno
 

Prilozi

  • IMG10078.jpg
    IMG10078.jpg
    50 KB · Pregleda: 1,522
  • IMG10079.jpg
    IMG10079.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 1,190
  • IMG10080.jpg
    IMG10080.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 641
  • IMG10081.jpg
    IMG10081.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 3,734

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
uglavnom mora ić na tri djela... sredina pa mjenjačka kutija...e sad se ne sjećam dal ide šta još dolje što ima na sebi iglice,koje smo mi hvatali sa novinskim papirom... što se tiče hidraulike,to je normalno...jer to je povrat,ta rupica,okrugla na bočnoj strani kocke...tud i mora stalno cirkulirat ulje,u ovom slučaju zrak... za trkače ne znam,treba vidjet u radioničkom..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hm , nebih rekao da ulje mora da ide na tu bočnu rupu sve dok je data komanda ''diži''
Kada digne na zadatu visinu onda bi tek trebao da radi povrat

Ovaj ležaj je obični kuglični , nije igličasti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ako se ne varam i ako se dobro sječam, mora na pol između mjenjača i diferencijala.

10 mm lufta je na osovinama trkača kad diferencijal miruje?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Hm , nebih rekao da ulje mora da ide na tu bočnu rupu sve dok je data komanda ''diži''
Kada digne na zadatu visinu onda bi tek trebao da radi povrat

Ovaj ležaj je obični kuglični , nije igličasti

da...ali on ima veći protok od zadane komande,čak i one za najviši nivo i najteži... netko je proračuno kolko dcl ulja ide u cilindas na određenom položaju... a ostatak vjerojatno kroz taj povrat...moje mišljenje..jer od tud nastaje i ono droockanje... količina+ pritisak,ak se ne podudara..tak su bar meni rekli
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Dečki dal se da stavit donja kuka ak je montirana bočna kosa?
Kosa je neka siva ak ima veze?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako se ne varam i ako se dobro sječam, mora na pol između mjenjača i diferencijala.

10 mm lufta je na osovinama trkača kad diferencijal miruje?


Jeste , dok diferencijal miruje

Ako ide na pola , na tom spoju , ima li kakvih osovina zajedničkih ili je ''na nut''


@gomahers , nebih se složio , u hidrauličnom sistemu malo curenje na stranu drastično smanjuje pritisak i oduzima protok , a ovdje nije neka ogromna pumpa da bi to nadoknadila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Stvarno mi je pomalo taj mali izlapel iz memorije pa se moram služiti slikama iz kataloga djelova i radioničkog :icon_hang::icon_hang:

Za osovine trkača je to normalan hod.
Na slici se omah vidi i osovina konusnog zupčanika i kardanska i sa slike mi se čini da je spoj na ozubljenje i da se to mora tu dati rastaviti.
Ebiga, izlapeo pa se ne sječam :icon_redface:



Za hidrauliku sumnjam na sigurnjak, razvodnik ili na gumicu na usisu (koju je Gomahers spomenul).
Naravno, ako je polužje ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh