• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
7 do maximalno 10 kuna kila.
U toj cjeni su i metalne stranice i kamenac
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Al ja prodajem celoga hladnjaka :D: i stranice i kamenac :D:


Kaj se tiće rastavljanja, ne bojim se ja zguljenih ruku, to je standard, samo da nebi kaj zeznul pa da bude više štete nego koristi!
Moram pitati kuma jel ima volje i iskustva s ursusima, jer on inače dela generalne pa ako bi mi štel pripomoći bi onda ja to rastavil i pogledal :)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Al kad rastaviš buš se smijal kak je jednostavan,,neke mjere buš pital i to je to ,meni je neko tu bil napisal da na njem generalku v brazdi de je stal napravš ,pa sam se smijal -više se ne smijem,a kad buš več zel glavu dolje -napravi generalku-bar ftekni nove pkse klipe ,-komplet sklopovi .komplet dihtungi i uloški dizni ,su bili tu negder oko 750 kun +-
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Mnogo toga sam se bojao rastaviti i probati sam, pa kad sam rastavio vidio sam koliko je nešto jednostavno.

Samo treba hrabrosti, a ŠANANA, znaš da ovdje ima ljudi koji će ti uvijek pomoći ako negdje zapneš
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Sve je jednostavno rastaviti, dok ne dojedeš do jednog od ovih problema: oštećeni navoj šerafa glave i to u bloku, napuknut blok, loši dosjedi gumica cilindra, ventili preduboko u glavi, kakvu skrivenu sitnicu koju je prijašnji majstor ostavil itd.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega Muha je stavil 3 slike na kojima se vidi da 335 ima kanale od vode na lijevoj strani bloka motora, i kraj njih kanali za povrat ulja. Znači, nikaj te ne košta ako skineš bočni poklopac na bloku, i obrišeš sve što možeš iz nutra oko podizača ventila, i tad čekaš dal će dolaziti kapljice čiste vode, ako da, onda tu gore pušta, ako ne, onda ti pušta na gumicama cilindara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dal kod skidanja tog bočnog polopca treba nekaj ispustitti?? Ulje, vodu??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne, nikaj ne treba ispuštati, tim djelom se vrača ulje u karter koje je podmazivalo pokretne dijelove glave motora, i ne zadržava se..
 

ursusc335

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
7
Pozdrav svima! Imam problem sa hidraulikom radi samo pod gasom a kad pustim gas svaki puta moram one dvije male ručice namještat da ponovo radi.Naravno da je bio kod majstora već 3 puta i nikak nemože složit. Zadnje kaj je rekao da je promjenil gumice na nekom razdjeljniku ulja i da osovina nije ravna?? Ne mislim ga više vozit njemu jer svaki put je nekaj novo. Taj dio dosta košta navodno pa me zanima jel se to može popravit i dal je to problem zamjenit. Ako je već negdje odgovoreno na taj problem može link jer ja nisam našao. Hvala
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
je...taj dio košta... ali ako je mjenjo samo gumice unutra,ne vrijedi ako nisu promijenjene kuglice... a to što kažeš upućuje na kuglicu od jednog ventila.... poderani dosjedi tih famoznih ventilića,stare opruge i tak to... a moguće da je i to što on veli,za osovinu,ali mislim da bogac više ne zna šta da radi,kak nisam ni ja znao,a ja sam svojeg poklopca skido barem 5-6 puta na dan i onda sam popizdil i stavio vanjski razvodnik.. i sad radi :) --a ustvari..šta se ja uopće petljam...
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
imam nekoliko slike,još je to sve ne dorađeno,ali isprobano i radi.. Evo slika..

CAM00084.jpg


CAM00085.jpg


CAM00086.jpg


CAM00087.jpg


CAM00088.jpg


CAM00088.jpg


CAM00091.jpg


CAM00092.jpg


CAM00093.jpg
 

ursusc335

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
7
A od čega je taj razvodnik? Dal ima još nešto što bi moglo biti pokvareno pa da zato ne radi osim tog razvodnika?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
nemam pojma,to sam našo doma na lageru...mislim da je od nekog viljuškara.. a čuj..tu bi trebalo zmerit pritisak ulja koji daje pumpa...valjda su filteri dobri i lamelni prečistač...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sutra ide mali medek na remont k meštru pa budemo vidli kaj je točno otišlo dok majstor rastavi motor.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
e deca...jel ja sa debljom cijevkom,recimo od razvodnika do cilindra,gubim na pritisku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mislim da da, čak bi se usudil reči da dobro mislim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh