• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako!

Otkrio sam kam mi lagano nestaje voda iz kilera :)

Našao sam je u karteru :D:

E da...malo šale na moj račun!

Dakle, mali medo mješa vodu i ulje, nivo ulja u karteru mi raste, a voda iz kilera nestaje.

Da čujem kaj je točno otišlo i kuda to može mješati, koliko velik zahvat i trošak???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
A čuj, nije bilo termostata pa je kuhal, možda je brtva glave otišla :icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na to sam prvo i ja pomislil!!
Jedino kaj neznam dal može još kuda mješati??

Ako je samo brtva, onda se bude to jako brzo riješilo!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
Može, naravno da može. Ne samo mješati več i pretakati ko protočni bojler.
Evo primjer točenja vode u karter s ispravnom brtvom glave

 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
A gumice na cilindrima? Ok, prvo skini glavu, ako ništ ne nađeš, skini karter natoči vode u sistem koliko možeš, i gledaj gdje curi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oho...Muha, a kaj je tu otišlo??

Steyr, znači ako dihtung nije vizualno probio onda je dobar, jel??
Glavu treba onda nazad i vratiti gore?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
Generalka je nedavno bila tak da vjerujem da su tu meštri pripazili, a znamo da je poslije kuhal tak da bi ja ipak od brtve glave krenul, usput videl visinu piksi i obavezno brtvu glave dal pri Rogini delati.
Ovo sve drugo je tak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
Oho...Muha, a kaj je tu otišlo??
Smrzavica je izbacila čep, ali kod tebe je možda istrunul pa su isti simptomi.
Malo ga spikaj s nečim oštrim kad skineš klavijaturu

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja bi krenul od brtve glave svakak.
Ima gotova brtva za kupiti, nekih 25 kn, nego koji je taj Rogina i gde je i koliko on to računa???
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ako bi bila skinuta glava, onda točiš vode samo u blok, malo da nije do vrha, Moguće da je samo brtva, al rijetko kad izgori od vode prema ulju, više kompresija ide u vodu, a to sad nije slučaj. Mali medo zna imati loše dosjede gumica cilindara na blok motora, i ako majstori nisu dobro očistili, i namazali termo silikonom ili sličnim, postoji mogučnost da tu propusti voda..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je onda svakak mora k meštru na raskapnje. Nek skine polopac ventila i sve po redu do glave, pa onda i glavu, možda je samo brtva otišla.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad skineš glavu i karter biti će ti jasnije kaj je samo ako ni je pukel blok uz piksu tak je jednom mojem susjedu zbog dugog kuhanja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
Kod generalke na malom treba pripaziti na visinu piksi, tu ne dolaze u obzir bakrene pločice koje dolaze u garnituri.
Ako je piksa visoka onda obavezno ovuda mješa vodu i ulje nakon prvog pregrijavanja, jako tanak brtveni dio sa ovih označenih strana

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim sve, jasno mi je.
Budem ga odvezel majstoru pa nek otvori i vidi kaj mu je.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
djeca,pitanje za one koji znaju,pošto ja ne znam... Koji od ovih ventila ili kak se već zove je odgovoran za propuštanje hidraulike,odnosno drockanje... gumice na klipu nisu,stavio sam nove,nego taj vrag proizvodi neki zvuk prilikom svakog poskoka ..hvala

67.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,252
U razvodniku su problem obično kuglice, slika nemam. Trebale bi biti pozicija 29 i pozicija 14 (2 komada)

Jesi provjeril ventil na cilindru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh