• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pakne sam ja promjenio nakon što je procurilo ulje iz desnog kotača i tako je to stajalo nekoliko godina,
Sve sam očistio promjenio semeringe i pakne, sastavio nazad i nako toga kotač se da okretati ali teško. Da li treba vremena da pakne sjednu. Nešto sam se malo vozio sa njime, ništa se nije dimilo iz kočnica i malo možda lakše se da gurati.
Sva ulja su promjenjena u getribi i u diferencijalima.... da li njima treba mao razrade nakon tolko vremena jer ono što je izašlo iz njega nije bilo ulje nego mazut skoro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako se ne dimi taman kad sjednu pakne to bu pjesma.
Ulju netreba razrađivanje.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Hvala na savjetu,

za ulje znam da netreba se razraditi nego sam mislil na reduktore... mislil sam da možda reduktori iz nekog razloga štekaju ...
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Imam jos par pitanja.
Ispustio sam bio staro ulje iz getribe, izaslo je dosta vode koja je vjerojatno nacurila kroz mjenjac jer nije bilo gume, usipao sam frisko ulje gl4 i sad nakon ovo malo voznje idem provjeriti ulje a ono gusto bijelo-žučkasto jel to normalno ili nije?

Hidraulični podizač radi normalno kad uključim polugu kraj kuplunga sve pet , međutim kad uključim kardan on se ne vrti, štoviše rukom ga mogu vrtiti ali kad stavim polugu u srednji položaj kardan nemogu vrtiti rukom... kakav je tu problem?
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Da li je otisla kardanska lamela ako ja kad uključim u pogon kardan on se ne vrti a rukom okrecem ga. Kad polugu u polozaj N kardan kardan je zablokiran.
???
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kardan je zablokiran ali da li je tada motor u pogonu i što se desi kad pustiš kvačilo?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Kardan je blokiran kad stavim polugu u polozaj N
i nista se ne događa kad se vozim ili je u leru traktor.
Isto tako kad stavim polugu u bilo koji polozaj za ukljucivanje i vozim se ili je u leru kardan se ne okrece.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Gsx, rekao si da hidraulika normalno radi? Je li ti ikad izašla kardanska osovina malo van?
Mrky, ako je izašlo u kratko vrijeme onda ćeš vidjeti gdje pušta ili si kipao pa je puštala cijev. Samo nadolij zasada i prati što se dešava.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima li kakvih fleka ispod traktora ili naznaka da negdje cijedi?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
E da mi je ovakvoga.

274272697_2_1000x700_ciagnik-ursus-c-330-slinik-3p-mf-c360-dodaj-zdjecia_zpst5riakup.jpg


274272697_3_1000x700_ciagnik-ursus-c-330-slinik-3p-mf-c360-ciagniki_zpskjhp0dp1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh