• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Pozdrav forumaši!
Prije svega svima želim sve najbolje u ovoj godini!
Imam jedno pitanje u vezi onih čepova na glavi motora na malom medi...
Prije jedno tjedan dana sam skuzio da mi nestaje voda iz hladnjaka i skinuo sam poklopac glave motora i vidio da je izbio onaj čep na glavi....A vidim da su i napuknuti gore ti čepovi.
Prije toga sam pogledao ulje u karteru i vidio da ima viška tako da sam odma skidao poklopac i to vidio..
Sad me zanima kako se upresaju ti čepovi u glavu?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nebu to samo tak išlo kolega. Treba vidjeti zakaj se to dogodilo!?
Samim upresavanjem nebuš riješil problem mješanja vode i ulja. Kak bi rekel Muha - motor pe širom
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
Neznam al mislim da je to vec neko vrijeme vani i mijesalo ali vidim po tom cepu da je jednostavno od starostri se raspo sav...bilo je onda oko nule ...nevjerujem da bi napravilo stetu na toj temperaturi...voda je bila u hladnjaku i istina osjeilo se leda u crijevima

Kakav je postupak tog upresavanja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Sad me zanima kako se upresaju ti čepovi u glavu?
Jednostavno, skineš poklopac, klavijaturu, iskopaš stari čep, očistiš i nabiješ novog. Možeš ga malo i podmazati diht masom.



Prije toga sam pogledao ulje u karteru i vidio da ima viška tako da sam odma skidao poklopac i to vidio..

Naravno, voda koja na te čepove propusti kroz rupe za podizače završi direkt u karteru.

 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sreća kaj su moje crne misli bile netočne. Prvo kaj mi je palo na pamet je dihtung glave .....
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
A nenanosi se tekući metal?
Jedan kolega mi je reko da se namaže sa tekućim metalom?
Znači dovoljna je diht masa?
 

igor1310

Novi član
Tu od
17 Svi 2014
Poruka
20
I da...da se mora uprešati sa specijalnim alatom?
Istina on je govorio da je tako vidio da se radilo na nekom kombiju
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,605
Ma koji specijaln alat.Treba dobro očistiti dosjed malo namazati dosjed gdje sjeda čep uzmeš željezni komad fi 20-24 i polako nabiješ ćep gore na rupu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan majstor je imel specijalni alat za čepove u glavi , bloku , radilici kad je nekaj radil obavezno stavljal nove čepove , za radilicu je rekel nakon brušenja obavezno čepovi dole i ćiščenje špene . Njemu se nebi dogodilo kak u Nedelišču da sastave novu radilicu na NH-u bez jednog čepa .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Tu ti je dovoljan ovakav specijalni alat.


Ako ti se taj ne dopada potraži na ovom linku kakav ti paše od ponuđenih https://www.google.hr/search?q=Čeki...1nZPKAhVCdg8KHcYPBRQQsAQIGA#tbm=isch&q=Čekič+

Čep treba sam uči u očiščenu rupu a kasnije ga treba samo udaranjem proširiti.
Nema potrebe za bacanjem para na tekuči, u pravilu netreba ni diht mase ali nemožeš s njom pogrešiti.
Čepove nek ti daju one kaj su preko 5 kuna (Zetorovi) jer Ursusovi ne valjaju, tvrdi a prohrđaju u kratkom roku.
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Koliko je mali medo stabilan, imam neki osječaj da kad orem u brazdi dubokoj 30cm i sa lijevim kotačem kad naidem na grbu iki recimo drugu brazdu da bu se prevrnul medutim nije ali je osječaj jako neugodan jer neznam koji mu je limit a nebih bas htio niti preci limit. Tj pitanje bi bilo na koliki nagib moze ici?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Rado bi ti odgovorio, jer sam se i sam našao u takvim problemima. No, uvjeravaju znalci da se nemreš prevrnuti dok je plug u zemlji ! A kaj kad ga digneš iz zemlje van ?
Imam jedan komad zemlje koji je dosta nagnut. Kad ga malčiram, samo gledam gornji kotač kad bu se krenul dizat. Čak sam i na navećoj kosini, sišao s traktora i sam ga probao prevrnuti. Nisam ga uspio ni pomaknuti. Sigurno i zbog težine malčera !
A koliko bi bio nagib samog traktora ne znam !? Tog "službenog" podatka nema nigdje.
 

VugricDarko

Novi član
Tu od
18 Pro 2015
Poruka
11
Evo malo rekreacije u dosadne zimske dane

5ewr9k.jpg
[/IMG]


35bxqgn.jpg
[/IMG]
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
@zgzac ....
Moras znati da stabilnost traktora u pokretu je mnogo manja nego kad on stoji... mislim ne samo traktora nego svega...
Sljedeca stvar koju radim na traktoru je rollbar...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja mislim da mali medo ima jako nisko težište, a težak je ko sam vrag.
Jako bi se moral nagnuti da ode na bok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh