• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Crni dim je inače rezultat viška goriva, ja bih pretpostavio da je bosch pumpa raštelana.
Samo moja pretpostavka.
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
danas smo malo štimali uzubljenje dobili smo gas na 2400 obrtaja ali je dim isti pa cu probat i sa boš pumpom
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ili nema zraka ili je previše goriva a kako to misliš da ste štimali uzubljenje? Ima prerano paljenje?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Baš htjedoh pitati jel ste ga stavili u fazu kod sastavljanja razvoda.
Kaj ste uopće sve mjenjali? Kak pali?
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
kasnio je na paljenju i obrtaji su mu isli do 2000 ali jedva sada dobro pali a obrtaji idu do 2400 al se trese kao da nije jos dobro ufazen a sto se tice dima isto

prje nego sto smo poceli radit generalku samo je odjenom izgubio snagui pocelo je nesto kuckat u motoru kad smo poceli radit naso sam u karteru 2 akscialna lezaja, radilica je ufatila na jednoj strani pa sam je nosio na obradu i moro sam nosit blok na trnovanje posto je stradala jedna "polutka"to sam sve sredio i kupio set za generalku posto je "majstor" rekao da je uzrok uljna pumpa kupio sam i nju novu i sve smo spakovali i sad mi se desaje kao sto sam napisao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Zupčanici imaju oznake po kojima treba razvod postaviti.
Kad to odradite onda možete na fino boš pumpom dotjerati.

Ako je prije havarije radil dobro onda nije problem ni u pumpi ni u dizama. Mogli ste jedino fulati na razvodu ili klipove naopako okrenuti.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako se klipove okrene naopako može puno lošije raditi?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
prije havarije je radio super i nije puno dimio probat cu naci nekog drugog da mi uradi razvod pa se javim sta sam napravio hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj skinut onu cijev od filtera zraka ili cijeli filter pa probaj dali če manje dimiti i više okretaja razviti!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Odi majstoru i objasni mu da popravi traktor. Ustvari, kako da ti itko da kakav savjet kada neznamo okolnosti sa traktorom i generalkom i što je sve rađeno i zbog čega se radila generalka..

Veoma je nezahvalno kudit majstora jer uvijek postoje dvije strane priče i niš nije crno-bijelo nego je više nijansa sive.

Nije mi namjera bila kuditi majstora ali sam kolega ga je pokudio kad ga ja nazvao "majstorom". sa navodnicima.
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
majstor nije los samo mu je ovo prvi ursus koji je radio do sada je radio samo imt al meni treba opet vasa pomoc kad na rzvodniku poklopim "nule"ima dobru snagu ali dimi previse na auspuh crn dim a na cep gdje se sipa ulje previse bjel dim, kad malo vratim razvodnik dim na cepu nestane na auspuhu sasvim malo ali nema snage obrtaji jedva do 1600
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Ja sam to radio pa cu ti objasniti kak sam ja postelao, jer imas dvije oznake.
Kad skines poklopac ispred boschpumpe unutra vidis zupcanik cijeli koji se drzi na 3 sarafa, do toga ti je drugi zupcanik koji vidis samo dio.
Na jednom i na drugom imas oznake "0" one se se maraju poklopiti. Vrtis motor rucno dok ti se na zupcaniku kojeg vidis samo dio ne pojavi "0" onda onaj zupcanik koji ima na sebi tri sarafa odsarafis ih (pazi da ti sarafi ne padnu u motor stavi neku krpicu ) najdes di je "0" i poravnas sa ovom drugom "0". To su prve oznake.
Druge oznake su.... na zupcaniku sa tri sarafa imas rupu i na tu rupu ti mora doci isto oznaka ( cuni mi se crtica) u sredinu te rupe. To radis tako da dok su ti odsarafljeni ona tri sarafa vrtis centralni saraf ( vrtit ces samo bosch pumpu ) dok ti oznaka ne dojde u sredinu te rupe na zupcaniku i onda zasarafis tri sarafa.
"0" moraju i dalje biti poravnate i ta oznaka u rupi na sredini... to ti je faza.
Ak ne razumijes tak onda mi uslikaj zupcanike pa cu ti na slikama objasnit.
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
poklopio sam one "0" sto kazete faza al nisam znao za one na zupcanicima. znaci izvucem onaj zupcanik sa pumpe da bi podesio nule sa drugim zupcanikom ako je tako probam sutra pa javim hvala:smile :smile:
 

rex335

Novi član
Tu od
31 Sij 2016
Poruka
12
poklopio sam sve nule na razvodu i dobio dobru snagu ali dim na cepu i na sipci od ulja ne prestaje. dimi previse
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kad napišeš tekst, odi dolje prema dnu i našel budeš Idi na napredno. . Klikni na to i otvara ti se dolje niže okviru Priloži datoteke, Uredi privitke i dalje valjda znaš. Sam te vodi !
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako su mijenjani samo prstenovi može se s vremenom smanjiti dim na odušak ali teško da će nestati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pusti traktor sa se zagrije dobro pa onda opet provjeri koliko dimi i ako mozes to uslikati pa da vidimo jer uglobalu ako ne izbacuje cep od ulja van ili stangicu mislim da to nije prevelki problem.
Nebi smio dimiti bijelo na auspuh jer onda znaci da troši ulje a posto je generalka napravljena to bi bilo jako lose.
 

Najnoviji postovi

Na vrh