• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
+ i B+ su ista stvar. Meni je godinama bilo spojeno samo na plus a ako je jači alternator bolje je na veću. Na d+ spojiš lampicu preko kontakta i ona tako dobiva masu a alternator uzbudu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
82b27700b3206ff53e5f30002c6f0600.jpg

Nisam ja gugel mešter, ja sam forum mešter! ;)

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
2d3b8412d615fd5ad44b61e8d904b4ca.jpg

cb1116a6836dd2bcb7e2f9c7ff1d6032.jpg

0cfefcb21c506e7abc638ef4b0ea8a61.jpg

be00201f85db0a77c792f4e954d78e41.jpg

Evo konačno i plehovina danas dobila boju! [emoji1] [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
A mogel si malo one blatobrane prituči prije farbanja.
Kak god, lepši bu od onoga kaj je bilo, a kad zapneš bude ti manje žal.
Samo hrabro napred, čekamo da vidimo gotov uradak.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Misli š na zadnje? Zadnje sam poravnal i povaril kolko se dalo a da ih ne izudaram previše, a prednje sam moge malo još skup potegnut, skužil sam to dok je več tata temelja gore bacil. Šasija i felge su valjda drugi tj. na redu ako vreme posluži, onda posložit struju, a glavu budem izgleda sam skinul i otpelal na obradu jer za čudo Božje, moj majstor ima pun kufer posla jer mu sinek mešetari te ursule za poljsku pa mu je dovlekel dva komada da ih stavi u kolko tolko vozno stanje. Valjda bum ga uspel tolko dobit k hiži kaj ju metne nazad gore, stegne i poštela ventile. Daj mi reci Muha kod skidanja dizni jel treba kaj posebno pazit i kak ih uopče dobit van. Na kolko bara se štelaju? Ima sused mehaničar u mojoj ulici mašinku za štelanje pa bum k njemu odnesel kaj to reši.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod njega ti sve lako ide dole i gore, ventile sam ja štelovao na 25 i tjt.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ventile nebi htel sam pehati jer se ne kužim, videl sam tam u knjigici od njega postupak, ali to bu se netko koga je več to radil igral. Mene više zanima na kolko poštelat dizne, i dali se sam potegnu van ili treba kakav specijalni izvlakać, jel se mjenjaju kakve podloške ili kaj drugo oko njih nakon štelanja?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima bakrena podloška koju treba zamjeniti nakon skidanja a meni je lagano išla van, mjenjao sam je sa jednog traktora na drugi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
brtve se uvjek mjenju , to je potrošni matrijal .
nekad je dovoljno , i više nego dovoljno popustiti staru bakrenu podlošu , bude bolja nego nova , radi kvalitete matrijala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ne treba nikakvih specjalnih alata, eventualno pajser kao pripomoč za izvuč dizu.
Pločice bakrene po želji popuštaš (ako nisu baš jako izobličene i sprešane puno puta) ili mjenjaš novima.
Dize se štelaju na 135, a ventli na 20 oba.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Jedno malo pitanjce za znalce malog mede,koja se tekućina nalazi iza onog poklopca na bloku motora ispod ispušne grane,ulje ili antifriz,hvala!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ulje. Znam to jer je meni dihtung bil loš pa sam ga mjenjal. A zakaj te to zanima ?
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
vidim da mi malo slini na toj brtvi a mislil sam da je tu antifriz :=-:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa to vidiš i po boji i po mirisu, a ak si dovoljno "kresnut" i po okusu. Ne zahebavam, al znam da neki mehaničari ( starog kova ) tak provjeravaju jel je voda il antifriz u kileru. Promijeni dihtung i vozi dalje.
 

Stoplin

Član
Tu od
9 Ožu 2016
Poruka
35
Drustvo, jedno pitanje! Dali je moguce na malom medi da sam pprobam postelat gorivo na bosch pumpi? Naime , malo imam osjecaj da je slabiji u zadnje vrijeme! Motor i dizne su u odlicnom stanju , glava sredena .. jedino ostala bosch pumpa..

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Jedno malo pitanjce za znalce malog mede,koja se tekućina nalazi iza onog poklopca na bloku motora ispod ispušne grane,ulje ili antifriz,hvala!
Ako je antifriz nije dobro, puko blok ili otišel čep na glavi.
Brtva koja je gore je plutena, ugradi ju na suho, bez podmazivanja.

Drustvo, jedno pitanje! Dali je moguce na malom medi da sam pprobam postelat gorivo na bosch pumpi? Naime , malo imam osjecaj da je slabiji u zadnje vrijeme! Motor i dizne su u odlicnom stanju , glava sredena .. jedino ostala bosch pumpa..

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
Radije nemoj jer nema šanse da pogodiš istu količinu goriva na obje dize. Možeš se probati igrati ali to nebu kak treba biti.
 

Stoplin

Član
Tu od
9 Ožu 2016
Poruka
35
Da i zaboravil sam reći da dosta dimi crno. Znaci najbolje , pumpa dolje i k bosch-mestru..... kolko to kosta okvirno?

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Ako crno dimi onda nafte ima i preveč.
Kaj ja znam, ja i dalje živim u uvjerenju da ako popravak boš pumpe ne prelazi soma kuna nije popravak več samo štelanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh