• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Ma ulje je vidim sad da je ulje ali sam mislil po položaju poklopca da bi mogao biti antifriz pošto je poklopac uz stubline :(hi):
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moram se i ja "pohvaliti" sa svojim ursusom c335: muči me temperatura motora.

Kad ga upalim, postepeno diže temperaturu i kazaljka ode skroz na pola 1. crvenog polja - 4. na pokazivaču
(ima ukupno 5 polja na pokazivaču - prva 2 su bijela, 3. zeleno i 4,5 su crveno)

Do tamo kad digne, onda miruje, doduše nisam ga nešto opterećivao pa da vidim kako se ponaša pod opterećenjem.

Crijeva su vruća pri vrhu, a dosta hladna pri dnu. Vjerujem da protok ima jer je voda u hladnjaku vruća. (možda je eventualno termostat zaštekao, a ako ima probušenu rupicu - ima koliko toliko protok prema kileru)

E sad, hladnjak sam propirio miniwashom - opet isto...

Na nagovor kuma, stavio sam prst u vrući kiler i po nekom osjetu, sekundu ili dvije, mogu držati prst u vodi bez da se opečem...

Kolika bi to bila temperatura vode onda? ili je možda i pokazivač neispravan...

Molim mišljenja... (nisam još nigdje išao posudit onaj termometar za svinje pa da izmjerim s njim temperaturu vode)
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Ja imam termostat i grije se do zelenog polja i ne mrda od tamo. Možda bi trebalo promjenit termostat za svaki slučaj i stavit antifriz. Možda ne radi sat kako treba. Treba u hladnjak stavit neki termostst kad se zagrije motor mislim da je kod mene to negdje 80 stupnjeva koliko sam gledao prije ali nisam baš siguran.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Po prstima je teško ocjeniti temperaturu, ja gurnem prste u kipuču i ne opečem se.
Probaj toplomjerom pa javi rezultate.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Unutra je antifriz.

Budem onda prvom prilikom izmjerio temperaturu nečim.
A morat ću i termostat nekak istestirat
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
75272409497387184330.jpg
[/URL] [/IMG]

Eto i mog Ursusa - 1980.g. proizvodnje, kupljen prije 2-3 mjeseca, u međuvremenu registriran
Slikan je čim je stigao u dvorište
Traktor je kupljen na poznato, po dosadašnjim vlasnicima nema više od 3500 rs
Kupio sam mu novi aku 110ah 650,00 kn (CIAK traktorski program)
Muči me temperatura motora ali nemam vremena to provjerit o čemu se radi... zasad toliko
 
Posljednje uređivanje:

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
dobar je :eek:: mi imamo c-335. samo je nas stariji. ali neda se, radimo s njim dosta. dobri su to traktori :(happy):
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Evo i mog mede. 1981 godina. Sve original na njemu za sada. Osim prednjih guma .
Zadnje original Stomil,ripna oko 2 cm.
 

Prilozi

  • 2016-12-21_204256.jpg
    2016-12-21_204256.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 266

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Kako sam u nekoliko postova prije već napisao, muči me temp motora na mom 335.
Jučer sam nabavio termometar s ciljem da izmjerim temperaturu antifriza i izmjerio sam samo na početku zelenog polja pokazivača - 60 stupnjeva, nakon toga čekao sam da podigne temperaturu do crvenog pa da opet izmjerim, ali ništa... čim sam stao da prvi put izmjerim (na početku zelenog) temperatura je krenula opadat na bijelo polje, i vozio sam traktor posvuda jedno sat vremena i nikak nije povisio temperaturu ni do zelenog, a kamoli do crvenog što je ranije znao dizat. Sad više nemam ideje što dalje... (a prije je i po ravnom išao u crveno)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Temperatura je pretpostavljam padala kad nije čepa bilo gore? Imao sam isti problem kad sam kupio novi čep na kileru i isto je temperatura se dizala, od onda sam vratio stari gore i već valjda 10 godina nikakvih problema s tim. Poslje mi je prijatelj preuredio kučište termostata i nema šanse da dođe do pregrijavanja.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moram priznati da jest, čim sam skinuo čep, temp dolje i nikako više da ju podigne ni kad sam vratio čep nazad. Ali ne znam zašto je prije dizao na crveno, i tad sam čep skidao... Možda je termostat zaštekan ali i probušen pa tekućina stalno cirkulira pomalo a čep pravi nekakav problem, a jučer je možda termostat ipak otvorio pa više nije mogao dignut temperaturu... ne znam :icon_hang:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Možda ga zeza i vanjska temp. Danas pod malčerom nisam baš uspio podiči temperaturu nešto prebrzo.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Danas sam skinuo kućište termostata na malom ursusu i nigdje termostata - kako sam i pretpostavio jer sam ga danas i upalio (na -7 :8): i čekao dok malo digne temp i čim je malo zagrijao motor - zagrijala se i voda u kileru. dobar pokazatelj da termostat ili ne valja ili ga nema. Pri rastavljanju sam pokidao 2 od 3 šarafa kućišta ( pas mater i 5.8 kvaliteti) i na kraju kako sam morao kućište svlačiti s šarafa - pokidao i njega i ono crijevo što spaja kućište i pumpu. Sad moram kupiti sljedeće:

nove vijke (možda za 1 cm duže jer su ovi izašli iz glave bez odvrtanja na kraju)
novi termostat
novi čep hladnjaka
novi dihtung kućišta
novo kućište
nove šelne
novo crijevo
antifriz

Molim pomoć ako sam još štogod zaboravio jer već sumnjam na neki prsten koji mi treba za termostat? Zna li itko? :(nod):
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ne sjećam se za nikakav prsten,ili ima onaj kaj ga distancira ili centrira..ne znam točno ali moraš pazit kak ceš okrenut termostat...
jel ti je koji put prdekno dihtung glave? s obzirom da nije bilo termostata
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
e da,treba,taj dio ga distancira od bloka...

eixJZq0.jpg


ovo crno zaokruzeno ide u kućište,
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh