• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
trebat cu mjenjati zadnje gume pa me zanima koja bi bila maksimalna dimenzija koja ide na njega s tim da je sad orginal 12.4 28
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Nema puno smisla postavljati veće, no ja ipak nebi veće od 13,6-28.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Nema puno smisla postavljati veće, no ja ipak nebi veće od 13,6-28.
malo se dobije na brzini općenito,malo je iskoristivija prva,dok je druga pak zajebana po polju za transport.. znam,jer sam stavio na svog,od prednje vuče Agrotrona 13-28
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Danas napokon sastavio ursusa. Kupio i onaj prsten i gumicu termostata. Sve je pasalo u novo kućište bez prepravki. Provozao sam se nekih pola sata,sat, i sad je temperatura ok. Kasnije sam sa malo improvizacije - drvenom daskom u kabini napravio mjesto za motorku, ulje i gorivo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jel mi netko može objasnit šemu struje bez reglera, kud kaj prespojiti ili odspojiti? Gore je alternator, ali još uvijek nekve žice idu u i iz reglera, a ja bi sad to izbacil pošto moram mjenja instalaciju ispod volana.
Pitanje br. 2
Za zadnja svetla sam stavil klasične kutijice žmigavac, štop, pozicija i još one duple žmigavce kaj idu kod njega na blatobrane i sad me tast uvjerava da mi to nebu prošlo tehnički jer kao da prema zadnjoj strani nebi smjeli buskat dva žmigavca?

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi koji imaš alternator ali uglavnom ide uzbuda preko lampice i jedna jača žica sa alternatora na motorin - dovod jer je bliže nego akumulator.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma klasika od nekvog fiata ili zastave, nego me muči koja je uopće reglerova funkcija kad je alternator več od prije gore, a spojena je srednja žica iz reglera u 30 na bravici i dalje ništ pa me zanima dali mogu to sam otpojiti ili treba kaj prebrikat?

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Kroz taj postoječi dio instalacije za punjenje jednostavno prošeči cvikcange i izbaci nepotrebno s traktora.

S kontakt brave uzmi plus kojeg imaš kad daš kontakt i spoji na jedan pin grla sijalice.
Drugu stranu grla spoji na tanju žicu na alternatoru.
Deblju žicu s alternatora spoji debljim kablom na plus akumulatora i dovodni kabel na anlaseru. Kaj ti je od toga bliže.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je sve tak spojeno i sve funkcionira, pobuda, punjenje..., nego neznam kaj su taj regler gore ostavljali i tu jednu žicu od 4 kvadrata žutu ostavili u bravi na briju 30? Mislim da bum tak i napravil Muha, scvikal to proč i doviđenja, a ostatak instalacije pod volanom mjenjam po principu žica za žicu pa ako bu de kaj falilo lako nadodam!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nikakva.
Ma malo me zbunilo to jer ima na bravi dve oznake 30 pa reko možda treba tu kaj prebrikati. Znači regler ide van i to jedno mjesto 30 na bravi ostaje prazno.
Nego ima li tko možda odgovor na moje pitanje tamo pod brojem dva?

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je alternator gore ne znači nužno da je na njemu regler , regler može biti izvan alternatora
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ako je alternator gore ne znači nužno da je na njemu regler , regler može biti izvan alternatora
Bum ti poslikal oko podneva dok se probudim na kaj mislim. Jedna žica iz brave u regler i jedna masa na regleru nikud spojena na železo. Valjda im bio višak pa su tak ostavili.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo puknuti.
51f406302b9b209b6bd95d3bd5e9f231.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj če mi slika reglera , ja sam napoemnuo da alternator ima regler na sebi ili ne ..ovo očito nije u funkciji
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
U kojoj mjeri mali ursusi imaju problema s iskakanjem iz brzina niz brdo?

Znam za velikog ursusa da je problematičan...

I kako doskočiti preventivno tom problemu, ima li štogod da se treba zamijeniti kod mjenjača da bih spriječio pojavu tog problema? Ovaj moj zasad nije iskakao, ali nisam ga još popravo ni upregao u posao.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
Nama se to jos nije desavalo. A nisam ni cuo da imaju problema s tim. :(think):
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozz. Ako su dobre kuglice i federi što drže viljuške da se ne miči onda neće iskakat.
Ja sam stavio nove federe i kuglice malo je teže išlo mjenjat brzine pa sam na polugu mjenjača nastavio 5 cm šipku pa je sad lakše mjenjat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh