• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
IMAG0197.jpg
to je slika iz kataloga djelova,znači broj 18 je semering kod getribe a 15 u reduktoru a ovo između 16,17 i 42 toga nije bilo unutra.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda je netko prije tebe to zaboravil vratit na mjesto . A ti složi kak treba !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne znam, ali ako stoji u knjizi, moralo bi biti
Ako nemaš radionički, pošaljem ti link
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj mi na PP mail adresu pa ti pošaljem. U ovom obliku to kaj imam ne znam kak bi ovdje stavil :(:
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Rado bi da mi netko kaže tko je to mjenjao,a vjerujem da ih ima koji su to radili kakva je kod njih bila situacija,jesu li imali tu gumicu i prsten ili nisu jel glupo mi je da toga nemam na obje strane traktora,možda postoji model koji to nema,moj medo je 72 godina pa sve mislim da stariji modeli možda to nisu imali a noviji imaju,ne znam nisam siguran,samo znam da mi je traktor raskopan i neću ga slagat dok to ne doznam.:p:
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Vraga je radio od 72 tako,tko zna koliko je to puta raskapano i mjenjano,vjerovatno je to netko zaboravio stavit ili pogubio djelove jel samo noviji tipovi poslije 80 i neke godine imaju drugačije poluosovine i semeringe bez tog prstena,gumice i odbacivača ulja,a pošto je moj tip stari mora to imat.Razlog raskapanja je curenje ulja iz getribe na kočnice.Uglavnom uspio sam nabavit te djelove koji mi fale,znači prsten,gumica i odbacivač ulja i saznao da taj komplet služi za situaciju kad ti propusti semering iz getribe da neda ulju da ide na kočnice već da kaplje kroz rupe na trubi samo još ne znam kamo stavit te djelove.
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Evo, sam si sebi dao odgovor. A sad pošerafi to kak Bog zapovijeda.
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Ja sam to rastavljao ali ne sjećam se više. Evo još jedne slike pa vidi.
 

Prilozi

  • 2017-05-07_092651.jpg
    2017-05-07_092651.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 169
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Pozdrav. Ja sam to rastavljao ali ne sjećam se više. Evo još jedne slike pa vidi.
Ovo ti je od velikog medveda, mali ima drugačije, ko na onoj slici prije.

@ Lipic, stavi to gore, samo ti se bu pokazalo gdje dolazi.
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Pa to je slika iz original knjige od malog ursusa.
 

Prilozi

  • 2017-05-08_200506.jpg
    2017-05-08_200506.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 130

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali možda netko zna dimenziju remena za bočnu kosu na malom ursusu, kosa je Gramip.??
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Na malom ursusu curi nafta na cijevćicu na bosch pumpi. Traktor normalno vuče i pali bez problema. U čemu je problem.
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Može li mi netko reći kada se mjenjaju stubline i klipovi i kada se to sve složi treba li klip biti ravan sa stublinom ili kako. Kod mene kada sam to mjenjao kupio sam mahle sklopove i druge klipnjače ali se nisam sjetio pogledat kako klipovi stoje. Traktor pali i ide dobro ali se čuje neki tvuk kao tnk tnk tnk u motoru pa reko da ne strši klip van stubline pa se poremetio kompresioni prostor. Hvala
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kakve su kočnice na tim modelima?
Kakva je hidraulika u odnosu na 355/360?

Kakvi su volani naspram 533/539?

Imaju li oni nekih posebnih mana, nesto na sto bi trebalo obratiti pozornost, ili su mana sami po sebi? :icon_biggrin:

Može li on za lagane poslove poput prskanja, kultiviranja, vozikanja gajbe i slično biti dostojna zamjena za 539, ako se uzme u obzir da je duplo jeftiniji od 539?

Na kraju, 533 ili 335?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Sve pet sem volana koji je malo težak.

A čuj, dobar mali ursus isto rijetko ko da u bescjenje.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Marko355
Odusevices se malim ursusom, on moze raditi sve te poslove koje si naveo, plus tanjiranje sa tanjiracom od 24diska, oranje sa 755 plugom. Sa njim radim sve sto i sa fergusonom,samo sto mi je bolji od 539 u vise prednosti, vislji je,volan nije tezak, hidraulika je dobra,dobro povuce,ima nozni gas, tezi je od fergusona sto je velika prednost,a kakav je potrosac to je najbolje.
Za njega delovi nisu skupi,drugim recima jeftino odrzavanje a dosta daje taj traktor.
Sto se tice kocnica,meni su trenutno slabe,jer paknove trebam menjati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh