• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Zna netko gdje ima najjeftinije za kupiti onu kocku za razvod hidraulike? Mene opet zeza i ne radi i stvarno više ne znam što da joj radim.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Agroprodaja 01 6115 725
Agrimar 01 2008 607
Al imaš po oglasnicima, ljudi prodaju traktor u dijelovima.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Koliko das za polovni toliko daš ta nove ventile i imas repariran razvod.
Ako si ih čupao van i stavuo kuglicu i ako dihta zrak nema potrebe ni to.
Sta je problem kod hidraulika?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Stavili smo nove kuglice i dobro je radio, nisam ga sad kroz zimu baš ni puno koristio al je radio. Stavio sam opet utovarivač na njega i digao ga je par puta bez problema al sad više ne, maknem utovarivač i sad ni prazne poluge ne diže. Al nema ni pritiska na kiper izlazu.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jel ste sigurni da nije isključena pumpa?
Pumpa da je neznam kako loša mora prazno dizati, osim ako nema problem da povuče ulje.
A sad slusaj moj slučaj, ista priča, nova pumpa dize kak lud i na kraju je izbio lajtung izmedju razvoda i cilindra, tako da naviri se ispod pa ces saznat šta je.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pumpa nije isključena, baca ulje do ulaza u kocku, probao sam otpustiti lajtungu. Dogodilo mi se sad već jedno dva puta odkad smo složili da je prestalo dizati i proradilo
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Sve je oprano prije sastavljanja i novo ulje sam stavio, na filteru nema nečistoća. Najgore je što treba sve rastaviti i ako ništa ne nađem nemam ideju što dalje osim da kocku zamjenim a nije baš jeftina.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pozz svima :) evo nedavno sam na svom ursusu promijenio ulje i filter pa onda i novu vodenu pumpu i kako nevolja nikad ne dolazi sama, sad mi je i alnaser počeo kliktat.. Vjerojatno je u pitanju automat. Da li ga mogu sam zamijenit ili je komplicirano i da li postoje za malog ursusa oni noviji brzi alnaseri... Jel to valja i ako nije skupo da kupim novi takav jer bi ako je brži, vjerojatno i traktor bolje palio zimi...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Kupiti novi ??? Zašto ? To košta.
Otac ima ursusa, problema da ali i riješenja. Ako ste radili malo u mehanici nebi trebalo biti problem kao prvo skinuti anlaser, provjeriti stanje četkica, kolektora. Očistiti spojeve, provjeriti ležajeve, zamjeniti ako je potrebno. Nakon toga provjeriti rad automata i anlasera prije vraćanja na traktor. Što se tiče paljenja traktora provjeriti stanje akumulatora a ako je motor dosta odradio tada u zimi samo malo spreja i on pali bez problema ako je sve drugo u redu.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Može lak za kosu?
Pozdrav cijenjenom moderatoru,
Kad sam napisao "sprej" mislio sam na sprej "motor start" za lakše paljenje motora.
19912
Ovakav sprej ili sličan ja koristim već desetak godina na ursusu čiji je motor već blizu generalke bez ikakvog problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Lak za kosu je manje agresivan a isto djelotvoran i na kraju dim miriše.

Ja se sprejeva klonim i nikad ga nikome nebi preporučil jer znam kakv imaju učinak po motor.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Na forumu sam dobio info o tome, znači industrijski fen na 5 sekundi na ulaz filtera zraka i moj ursus pali na zub koliko god hladno bilo. Nešto nevjerojatno da se nisam sam uvjerio...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Meni je bilo jednostavnije složiti grijač na naftu i nema zime da ne upali.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Lak za kosu je manje agresivan a isto djelotvoran i na kraju dim miriše.

Ja se sprejeva klonim i nikad ga nikome nebi preporučil jer znam kakv imaju učinak po motor.
Lak za kosu, prvi put to čujem u životu, sigurno ću to isprobati.
Molio bih Vas da mi objasnite, bar u grubo kakav ima učinak na motor.
Unaprijed zahvaljujem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Pucaju karike, glave, klipovi, klipnjače, radilice.
Sprej može poslužiti kao pripomoč ako taj tren nemaš drugog izbora, ali kao višegodišnje rješenje nikako ne. A i taj tren treba biti oprezan s njim.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
I dalje mi ne radi hidraulika, mjerio sam i davao je tlak do 40 bara a i u većini vremena ne može da potegne ulje. Danas kupio sam novu pumpu, stavim ju gore i opet ne radi. S tim da u kiper izlaz daje ulje al u cilindar ne i nabija pritisak da se cuje na radu motora. Sve sam opet rastavio i došao do toga da ipak nešto u razvodniku zafrkava. Isprobavam sa zrakom i jedino kamo mogu dobiti zrak je kiper izlaz. Pa me zanima ako ima tko u okolici zagreba ili može i dalje da mi pomogne složiti taj razvodnik? Naravno plačam posao i materijal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh