• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

URSUS c 355/360 prednji pogon

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mislim da ste vec culi da ljudi ugradjuju prednju vucu na ovaj model ursusa, pa sta vi o tome znate ?? :)
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa reci i to malo sto znas, valjda ce se jos koji clan ukljuciti u raspravu :)
 
Z

zetor4718

Guest
Ugradit se može,ptanje je samo kako će to funkcionirati i koliko će koštati...moje mišljenje je da ti je najbolje ugraditi prednji pogon od zetora 5545
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mislim da od njega pasuje sve komplet na ursusa ali je negov prednji mosta dosta skup, jedino da se od tog zetora nadje samo izvod iz kutije menjaca a ostalo od nekog kamiona :):idea:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
To je sigurno strašan stroj kad dobije prednju vuču :rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
znas li ti nesto o tome detaljnije ??
Znam da je to smeče od traktora i da je šteta svake uložene kune u njega, ali da bi se dalo i da je več bilo neke rasprave i da je to viđeno ...........
Ko zna kakve sve samo zvukove getriba ispušta u opterečenju :roll:, a možda ju to i utiša :scratch
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ursus je za mene dobar traktor, mozda malo meki traktori ali da je to lose ne bi toliko poljaci ugradjivali prednje vuce na njih :?::|:scratch :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
ursus je za mene dobar traktor, mozda malo meki traktori ali da je to lose ne bi toliko poljaci ugradjivali prednje vuce na njih :?::|:scratch :D
Lako oni njih lome kad su im djelovi na kile, a kila dijelova kod njih, ko kod nas kila smeča:?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
kod nas nema ravmice, samo uzbrdice, zato bi mi trebao, zato pitam od cega ga je najlakse ugraditi, znam da moze od dzemsa ili rodura prednji most, meni je to lakse da nadjem od dzemsa, ali izvod (reduktor) me buni, sa koliko zuba treba da ima zupcanik reduktora, i od kojeg zetora to pasuje (mislim da je to zetor 5545), ???:?::idea::):D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemoj gubit vrijem , tu nema nikoga tko to ima..može netko nešt izgooglati ali podatke koji zu zbilja bitni neš dobio ..i da ih ima tu su zmije s nogama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Prodaj to i kupi si neki traktor s prednjim pogonom.
Puno truda ni za kaj. Takav je traktor teško i prodati.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
imam ja jos jedan traktor VTZ 2048A, ima li neko iskustva sa tim traktorom posto sam ga tek kupio, kakav je za odrzavanja, kvarovi i sl.?? :?:
 
Z

zetor4718

Guest
kod nas nema ravmice, samo uzbrdice, zato bi mi trebao, zato pitam od cega ga je najlakse ugraditi, znam da moze od dzemsa ili rodura prednji most, meni je to lakse da nadjem od dzemsa, ali izvod (reduktor) me buni, sa koliko zuba treba da ima zupcanik reduktora, i od kojeg zetora to pasuje (mislim da je to zetor 5545), ???:?::idea::):D

e vidiš skupo ti je od zetora,a gdje češ naći od džemsa kamion i 2.sv.rata?izvod,reduktor ili ukapčalica ti najbolje odgovara od 5545 jer ove kasnije su drugačije.minimalno će te dijelovi izaći 1000e,a da nepričam o ostalom.ja sam na 4718 htio napraviti DV,lijepo sam ga prodao i kupio 6945 i traktor ko grom.da su postojali tvornički 4718 sa dv ja bi ga ugradio ali pošto bi bilo puno kemije a i fizike i novaca odustao sam.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ima dzemsova koliko hoces na otpadima, samo se izvrnu srca felni i dodje neka sirina traktora, sve moze od dzemsa samo izvod od zetora mora ..:D
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
iz na kardan namontiraš hidrauličku pumpu i crijevima spojiš naprijed na osovinu sa hidrauličkim motorima i to uštelaš nekako ha ha ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh