• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta
P

passat003

Guest
Evoo ko sto naslov glasii imam ursusa 355 kojeg malo hidraulik zezaa...znaci kad povucem ručicu hidraulika da se digne tu onda nastaje problem prvo moram pricekati oko 15 sekundi i zatim tek onda krene dizati hidraulik....jucer smo to bili rastavljali i malo pogledali kakvo je stanje unutra i promijenili smo gumice sve i filtere od ulja ocistili i promijenili ona 3 prstena cijevi visokog pritiska (neznam kako se to tocno zove) i sve je ostalo u redu , sastavili smo i ponovno je isti problemm....pa ako bi neko mogao znati u cemu je problemm bio bih mu zahvalan da malo prokomentiraa.....
 
P

passat003

Guest
Bio hladan ili topall uvijek je takooo odkad smo ga kupili vec jedno 15 godina mozda i vise.....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,903
jeli samo prvi oput kad dizes poluge, a poslije radi dobro i odmah regair ili svaki put kad hioces dici on ceka 15 sec, razmisljam zasto toliko treba pumpi da povuce, mislim da je problem sa dolaskom ulja do pumpe. Mislio sam da je ulje hladno i nije odgovarajuce gustoce pa nece da povuce, ipak provjeri kakvo je ulje, da nije usla voda u njega pa se zgusnulo, ili filter.
 
P

passat003

Guest
Kad god hocu dici on ceka 15 sec i tekk onda krene....ulje je cisto i nije gustoo...filteri su cistiii....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,903
ja dalje neznam, da nije zrak u pitanju, pa dok ga istjera, ali gdje uđe tko brzo, nemoguce.

pumpa je klipna ili.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Znači očistili ste obadva filtera (onaj gore povratni i onaj na pumpi)?
Koja 3 o-ringa ste mijenjali (kad idu 4 na one čepove)? Mada nije do toga.
U razvodniku ste bili?

edit.
@ pover pumpa je zupčasta,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Cijela pumpa je u ulju,a sa time i usis tak da ........
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,903
opet kazem dalje neznam, treba to pokusavti na razne nacine da se dijagnosticira problem.
 
P

passat003

Guest
Je bili smo u razvodniku promijenili gumice i vratiili sve na svoje mjestoo......da ocistili smo obadva filteraa....kakk moze povuci zrakk kad je sve u uljuu....
 
P

passat003

Guest
Da evo i ovo kazem zaboravio sam napisatii.....kad povucem rucicu da dignem hidraulik i sad dok cekam da prode 15 sekundi ako povucem rucicu za kipu da kao krene kipati iako nije nista spojeno na taj prikljucak onda se hidraulik odmah pocme dizatii..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,903
desavalo se na mom 539 kad je hladno ulje, ali to je razumljivo pumpa klipna i ulje 90 na hladnom normalno da treba vremena da povuce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Kad povučeš samo ručicu za kiper, dali motor odmah osjeti opterečenje?
 
P

passat003

Guest
onda razvodnik, jeli tako muhanicar

Koliko je sigurnoo da je razvodnikk, i koliko on kosta??? Stric mi je rekao da je jos davnoo cuo da je na ursusima 355 problem uvijek bio hidraulikkk da je ga to dizanje zezaloo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
A kaj je sa onom malom ručicom (skroz do sica)? U kojem ti je ona položaju (napred ili nazad), dali si probal ju pomakivati kam i dali ima kakvih promjena?
 
P

passat003

Guest
A kaj je sa onom malom ručicom (skroz do sica)? U kojem ti je ona položaju (napred ili nazad), dali si probal ju pomakivati kam i dali ima kakvih promjena?

Jel mislis na onu rucicu sto sluzi kao za oranje kad je prema nazad, a kad je naprijed spustim to je onda za ovaj obican rad jel takoo....pomicao sam ju al uvijek isto dizee tj. moram isto cekati 15sekundi da krene dizatii.....
 
Na vrh