• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta
M

mato2606

Guest
da,termostata nema i voda je u njemu..glavu nisam ravnao....al je kolega isti problem imao,on je ravnao glavu i nista nije napravio..opet je odlazila..(pa da nebacam novce bez veze)...al sam cuo nekakve price da je problem hladnjak,,,da ima mal protok zraka..i da ne stigne ohladit,,,jel to moguce.....:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
To sa hladnjakom nisu priče, nego je to istina. Godinama je u njemu voda i pun je kamenca tak da je to jedan od mogučih problema.
Ti Ursusi su inače skloni kuhanju, ali mene više muči to kaj se kod tebe događa na istom cilindru. Prvo bi trebal skinuti glavu dole i dati ju poravnati, a usput pogledati koliko ti piksa viri iz bloka, a onda pemo dalje.

Da, i zaboravil sam ti napisati da uzmeš Zetorove brtve glave (ali moraš pripaziti kad ih ugrađuješ jer su rupe 16 mm) i stegneš na 16 kg. Nakon par sati dotegneš.
 
M

mato2606

Guest
...ovaj mislim na zadnje stezanje glave koliko bi trebalo biti...od kojeg mi zetora pase brtva..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kaj zadnje :scratch Zadnje stezanje je na 16 kg.
Brtve ti pašu od svakog koji ima borung 95.
 
M

mato2606

Guest
aha.........svaka cast sto si me trpio.........ak sta nebude jasno ....ja se javljam...pozzz
 
P

passat003

Guest
Evoo javljamm problem je rijesenn......Uzrokk je bilo uljee neznam zasto al eto bilo je nasuto hipenol 90 ,pa smo njega isuli i natocili 20litara lozee i hidraulik radi normalnoo znaci treba rijede uljee....hvala svima na savjetimaa.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ček malo, pa hipenol i ide :scratch
Znači sad diže na ložu :shock:
 
P

passat003

Guest
Ček malo, pa hipenol i ide :scratch
Znači sad diže na ložu :shock:

Znam da ide hipenol 90 al na to ulje jednostavno nece odmah dizati zato smo probali s lozom i radi super znaci treba rijede uljeee....na hipenol jednostavno neredi kak treba tak da cemo kupiti rijede ulje :finga:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Znam da ide hipenol 90 al na to ulje jednostavno nece odmah dizati zato smo probali s lozom i radi super znaci treba rijede uljeee....na hipenol jednostavno neredi kak treba tak da cemo kupiti rijede ulje :finga:

Probaj transhidrol to ima štore jer ima spojenu getribu i hidruliku...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Znam da ide hipenol 90 al na to ulje jednostavno nece odmah dizati zato smo probali s lozom i radi super znaci treba rijede uljeee....na hipenol jednostavno neredi kak treba tak da cemo kupiti rijede ulje :finga:
Najbolje onda da natočite jestivo suncokretovo, a ako bi to bilo pak preretko, onda mu denite bučino ili maslinovo :madmana:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Najbolje onda da natočite jestivo suncokretovo, a ako bi to bilo pak preretko, onda mu denite bučino ili maslinovo :madmana:

je i onda mu se jastive zmrzne na - 5 ;)
 
P

passat003

Guest
Ma evo nasuli smo ulje sto ide za mjenjace za kamione dosta je rijetko i sad super radii...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,696
Ako hidraulika ne drži ili treba duže vremena da podigne a sama se spušta problem je u ratvodniku hidraulike. Znači nasuprot ona dva izvoda klipova u razvodniku nalazi se klip koji je i ventil za ispuštanje suviška ulja u razvodniku. Izvade se čelični osigurači (malo teže i pažljivo) zabilježi se položaj u odnosu na kučište razvodnika i taj klip izvadi van, promjene se gumice sve sastavi i stavi natrag. Drži već dvije godine bez problema.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
pomagajte vršimo generalku na ursusu355 i zanima nas na koliko se stezu polutke radilice klipnjaca i fiksnih lezajeva hitno odgovor presusi mi se sijeno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
pomagajte vršimo generalku na ursusu355 i zanima nas na koliko se stezu polutke radilice klipnjaca i fiksnih lezajeva hitno odgovor presusi mi se sijeno
Leteči (klipnjače) 7-9 KG
Glavni 11 kg

Ako nije prekasno:scratch
 
B

Bobo

Guest
cika Mato se zahvaljuje!

Danas smo sastavili ursusa, i radi ko zvrk... malo jos finesa ima za odraditi, al motor sastavljen, traktor se razradjuje ;)

Hvala jos jednom!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nema na čemu.
Jeste brusili radilicu ili samo sklopovi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh