• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
majstori:icon_pidu:,dal se može na c-360 ugradit kao na malom medi grijač na usisnu granu ili kao na fergusonu-ako tko zna il je radio nek mi napiše-poslika,hvala:drink:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a jesam se nekaj žileta nametal pod radilicu...pod ležaje...u majku ti... oš Ursus oli oni IMT-a... dost mi je više majstorije! fuuuj! kak je bilo nekad zanimljivije,dok nisam mogo nać dijelove nigdje?! doka sam zbog šeširića na capicama od Ursusa išo u Zagreb,jer nigdje nije bilo ikakve trgovine...

A šta će ti gorane na C-360 grijač?! ak ne pali...onda je za drek...samo đeneralno
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo da urgu malo pohvalim kako je bio dobar u sumi!

24032012208.jpg


a dok je ekipa odmarala, idem ja pritjerat kumovog fergu malo blize, al nisam znao da kocnice bas i nerade i skoro se zabio sam u svoju prikolicu, da sam namjerno htio nebi tako blizu stao! jos kum kaze de nemoj me plasit, a ja sutim i mislim si da znas da to nije bila zafrkancija, nebi mi vise dao blizu traktoru...
24032012211.jpg


a ova slika je vec nekima i poznata...
24032012212.jpg


ovdje sogorica pomaze pri pranju prikljucaka i traktora
14072012498.jpg
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
moze, kako da ne, vuko je on 3 pune, no pokazalo se da to bas i nije za njega...
malo je teze krenio, smrdila je lamela malo u pocetku, ali isao je, nije neka brzina, ali bolje
i tako, nego se vracat po jednu prikolicu, a jos i zadnja tura! to bi i imt 533 povuko
na ravnom i suhom, na zalost nemam nista od toga zabiljezeno,
no ferguson je vukao ove dvije osovinke pune do jaja, samo je malkoc zagrebo kad
sam krenio i to je to!

u biti svaki traktor moze povuci puno vise nego sto mi mislimo, samo da je ravno i suho...

sjecam se jedne situaciju u ledeniku pokraj koške, kada je baja sa torpedom ili deutzom od nekih 90 ili 100 konja vuko 3 vrhom pune zmajevke ili kako se vec zovu (one sto imaju otvaranje stranica preko kolotura) i isao je, bilo suho, ali je čađio ko parna lokomotiva! tako da, vidio sam svasta da ljudi rade s traktorima! :eek::
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kolkih je dimenzija ova prikolica sa stranicama?!

daj malo svjetliju sliku šogorice :icon_mrgreen:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
slago bi ti kad bi ti rekao, to je 5 tona nosivosti, a nisam sada doma da ju izmjerim,
ali tu je negdje standardnih dimenzija, otprilike je slicna kao i pola prikolica iz sela, he, he...

ajd probat cu nesko iskopat... ;)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo izgrebo sam jednu, al sam ju malo obradio da se nemoze prepoznati, jer nevolim bas meni drage ljude izlagati okolo po netu... al se vidi da je komad! :eek::

37531244730812995411198.jpg
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
evo izgrebo sam jednu, al sam ju malo obradio da se nemoze prepoznati, jer nevolim bas meni drage ljude izlagati okolo po netu... al se vidi da je komad! :eek::

37531244730812995411198.jpg

Lijepa..lijepa..nemam pogovora... nego pitam tak radi toga što mi sliči na moju prikolicu,samo je moja jednoosovinka... 200x400 dužine... i to je sve vuko C-355... doduše...bio je novi onda u to vrijeme...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
moguce da je i ova negdje tih dimenzija...
nije bas dok je bio novi, nije djed dao takve ludosti, a nije ih se ni tata sjetio dok ja nisam posto sofer, odnosno dok nisam dohvatio prvi put kvacilo, he, he... preklani je to bilo, a nije radzena generalka na njemu sigurno 15 godina... osjetim da je slabiji malo, ali ide... neznam sta vozis ali ako ti traktor moze vuci karikiram 15 tona tereta, sigurno ce pokrenuti i 20 s mjesta... nije bit u snazi koliko u tome da nesto pomaknes, a kad krene, onda ide, to ti je cista fizika... kad bi ja s njim uspio pokrenuti 4 prikolce drva, ja bi ih u 2. brzini mogo vuc do zagreba! :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
moguce da je i ova negdje tih dimenzija...
nije bas dok je bio novi, nije djed dao takve ludosti, a nije ih se ni tata sjetio dok ja nisam posto sofer, odnosno dok nisam dohvatio prvi put kvacilo, he, he... preklani je to bilo, a nije radzena generalka na njemu sigurno 15 godina... osjetim da je slabiji malo, ali ide... neznam sta vozis ali ako ti traktor moze vuci karikiram 15 tona tereta, sigurno ce pokrenuti i 20 s mjesta... nije bit u snazi koliko u tome da nesto pomaknes, a kad krene, onda ide, to ti je cista fizika... kad bi ja s njim uspio pokrenuti 4 prikolce drva, ja bi ih u 2. brzini mogo vuc do zagreba! :)

ta prikolica tvoja ako je 3 tone jel ti znas koliko je 5 tona? Mozes ti po ravnom i 10 prikolica zakvacit ali ako ces stat? i tko ce ti dfopustit da ih toliko vozis?nemoj pricat gluposti ,ja sam vozio 2500 komada vinkovackog dilja u 2 prikolice jedna jednoosovinka i jedna dvoosovinka po ravnome terenu po cesti nekih 20 kilometara pa sam jedva stao na nekim malim nizbrdicama....jedan crijep stari moze imati oko 2,5 3 kilograma u prosjeku
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Žao mi je što mi nešto aparat neće slikat,da uslikam svoju...a ujedno sami šmrkav i star i lijen..... uglavnom... dečki...nemojte se sa teretom igrat,ma koliko bili sigurni u svoje vozačke sposobnosti..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
he, he, he... smirimo tenzije, svi imamo problema.... :(mm):

ta prikolica je kupljena s nosivosti od 5 tona i ja ju dan danas smatram 5tonkom, a ako nosi 2 tone, ja sam presretan jer nije bila natovarena kako treba sa zitaricama vec 10 godina! :(angel):

*bornakutina, ja nisam pisao o zaustavljanju tolike mase, samo sam rekao da to moj traktor moze povuci, cak i neki slabiji, ali sta bi bilo dalje, to dragi bog zna iako sam agnostik...

moje uvjerenje da bi to dovuko do zagreba ima smisla teoretski gledano!
zato kolega, molim te nemoj opakim tonom komentirati, molim te! :icon_pray:

to sto sam ja svoj traktor podvrgao opakim iskusenjima, a neki nisu, to je razlika izmedzu vlasnika,
ali ja samo iznosim cinjenice!
bez ljutnje! :(nod):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Opako iskušenje kod usrse nastaje več sa činom pritiskanja boš ključa :biggrin:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
radi se,radi se!!! Šteta što sad nije vako vrijeme ko na slici! dobra prikolica,ova prva.. jebt..ja sam opsjednut prikolicama! :confused:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*gomahers, da ti nemas neke sklonosti prema prikolicama, he, he, he...
samo nemoj pokusati posexati prikolicu! :)

*mika, pa to urgo ni ne osjeti, ali zgodna ti ova osovinka za gustu sumu!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo jedan video, fergo vuko ove dvije pune nazad bez problema! samo neznam zast nemam slika kad smo bili puni, ozgleda mi krepala baterija, nemam pojma...
a vidi se i ursus, ja teram ovaj komov, a stari vozi mog urgu!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dVmE5KEOQzk[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh