• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Klasika kod Ursuza, preskakala špera tj zupčanik preskakao jer su zubi na konus ai prijašnji šoferi su je uključivali dok se točak okreće pa je i to još sjebalo zube. Sad sam ja te zube izravnao da ne budu konusni i onda ne bi trebalo više biti problema
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Neki dan mjenjao semering na ovom desnom točku jer je pustao ulje malo po reduktoru a ja ne volim da vidim da negdje ima ulja pod traktorom, usput sredim i šperu ovu, vratio sve nazad kad ono neće kočnica da se ozrači a prije toga radila kočila normalno. Posumnjam na podpedalni cilindar i kupim ga novog, opet neće, onda kupim i onaj u točku cilindar i doboš novi i novi pojas ručne i novu cijev što vodi od cilindra do cilindra, sve opet sastavim ali nema šanse ozračiti.....
 

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
10
Seraf holender na pumpi ulja motora Ursus C360 ima rupu na celu serafa..jel treba da bude.??
Ista stvar i kod mene bila!
Očito su previše zabušili vijak sa donje strane ili previše potokarili čelo vijka pa je s vremenom pritisak ulja probio materijal na tom mjestu. Kod mene se točno na toj rupici vidio materijal kako ga je pritisak izgurao prema van pošto je čelo vijka dosta tanko ostalo na tom mjestu. Na kraju nisam mogao naći novi vijak pa sam taj stari navario po čelu i izbrusio, zasada drži :)

Trebao bi pomoć (info) vezano za dio hidraulike gdje se kači poteznica (priložena slika). Naime primijetio sam da sve više počinje puštat ulje tj. da je dosta masno na crveno označenim mjestima na priloženoj slici. Htio bi to riješiti pa me zanima postupak, da li je komplicirano, na što treba paziti i sl. Ako postoji neki video ili slike svakako su dobrodošle :)

Također, da li netko zna čemu služi ovaj dio plavo označen na slici?
 

Prilozi

  • IMG_20240420_144852.jpg
    IMG_20240420_144852.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 16

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Plavo označen je čep kanala kroz koji se štela reakcija hidraulika.

Postupak zamjene oringa na čahuri torzione osovine je da treba skinuti poklopac, iznutra otpustiti jednu vilicu (koju vidiš na slici) i sve izvaditi van.
Zamjeniti oringe i nazad sa tim gore.
Kad je več poklopac dole nije loše usput prebrtviti razvodnik i cilindar.

 
Na vrh