• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa zato i zuji jer su ravni zubi i to sa još večim zazorom rastojanjem,s vremenom potrošeni.
Evo primjera kod auta getriba ima sve brzine za napred kose zube na zupčanicima,jedino zupčanik za rikver je s ravnim zubima i kad se vozite urikverc jako zuji.
Ravni se zubi večinom stavljaju na vratila koja su jako opterečena jer je tak jači konstrukcijski zupčanik.

A sad dali se stvaraju tak veliki unutar reduktora tlakovi da semering nebi izdržal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nebi se baš složil s tvojom izjavom da je na autima zupčanik od rikverca ravan :icon_scratch::icon_scratch: barem ne na onima getribama kaj sam ja imal prilike videti širom.

Pa i tvoj Zekan ima ravne zube pa ne tuli
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ne tuli još jako al se čuje malo,al mislim da tu kod zetora možda malo igra ulogu kvaliteta materijala pa se ne stvore zazori brzo.
A i moj nema puno vur,od suseda 4911 tuli jako u pm.več dugo a orginal je sve niš raskapano oko reduktora?

U školi sam učil i videl raskopane getribe o par fiata alfi i forda i svaki je imal zupčanik od rikverca sa ravnim zubima.
Možda su neke novije modele počeli radit sa kosim:confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A kaj se ja više i sečam točno u detalj, davno je to bilo, možda si i u pravu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A znaš kaj,pa ti svi ursusi i neki zatori sigurno nisu zujali i tulili dok su bili novi,a sad su to sve stare rage koje su se nadelale.
Sve ima svoj vjek,pa i tvoja leđa i zglobovi više nisu ko prije 20 let.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa zato i zuji jer su ravni zubi i to sa još večim zazorom rastojanjem,s vremenom potrošeni.
Evo primjera kod auta getriba ima sve brzine za napred kose zube na zupčanicima,jedino zupčanik za rikver je s ravnim zubima i kad se vozite urikverc jako zuji.
Ravni se zubi večinom stavljaju na vratila koja su jako opterečena jer je tak jači konstrukcijski zupčanik.

A sad dali se stvaraju tak veliki unutar reduktora tlakovi da semering nebi izdržal?


koja su slabije opterečena.......sam si i napisao, u rikverc nema opterečenje, kao prema naprijed........pa od tud i razlika u zubima......

samo kod kosih zubi imaš i aksijalno opterečenje uz radijalno, a kod ravnih zubi samo radijalno........pa je na neki način i izbor ležajeva pri konstrukciji različit.......
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kad bih se mogao na brzinu uvjeriti da je to tak odma bi promjenio mast. Malo smo ošli sa teme. Dobičemo po prstičima. Ajd, promjeniču na nekim djelovima mast. Pa valjda vi koji više radite više i znate.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Jedno pitanje za muhaničara. Da li Zetorove cilindre kočnica treba što prerađivati da bi odgovarali Ursusu 360?
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Digni ga na dizalicu i probaj dali zadnji kotači imaju lufta.
ulja u mjenjaču predpostavljam ima?

Ako su ti svi preduvjeti ispunjeni i ne iskače iz pete onda samo gas.
To bu tak tulelo još dugo

Ispustl sam ulje iz oba reduktora u desnom se nasao jedan mali komadic.kao nekakav limic u obliku slova "U"!?:icon_e_confused:

Podigel sam traktor i desni kotac se lakse okrece od lijevog.kotaci nemaju lufta.a sad je moguce da i kocnica zeza?? Nista se ne grije da bi upucivalo da kocnica cvika.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedno pitanje za muhaničara. Da li Zetorove cilindre kočnica treba što prerađivati da bi odgovarali Ursusu 360?

U kotočama ne treba a glavne celindere treba pripasati nosače .
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ljudi, jedno pitanje... Jel moguce na ruju slozit mjenjac dole, znaci odrezat polugu i okrenut je dole da se šalta između nogu? Bil to funkcioniralo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pisma oko ulja i mazva premještene ovdje


Jedno pitanje za muhaničara. Da li Zetorove cilindre kočnica treba što prerađivati da bi odgovarali Ursusu 360?
Željko kž ti je dal odgovor.
Koji cilindri tebe zanimaju, oni u kotačima ili oni pod pedalama?

Ispustl sam ulje iz oba reduktora u desnom se nasao jedan mali komadic.kao nekakav limic u obliku slova "U"!?:icon_e_confused:

Podigel sam traktor i desni kotac se lakse okrece od lijevog.kotaci nemaju lufta.a sad je moguce da i kocnica zeza?? Nista se ne grije da bi upucivalo da kocnica cvika.
To je komadič opruge koja dolazi otraga pod poklopac na ležaj.
E sad, dali je to nekad nekom ispalo pa nije skužil ili se podrobilo ........
Moraš podiči kotač u zrak, skinuti zadnji poklopac, otpustiti kontra matice i pogledati dali je unutra.
Trebaš sliku da kopam?
Ljudi, jedno pitanje... Jel moguce na ruju slozit mjenjac dole, znaci odrezat polugu i okrenut je dole da se šalta između nogu? Bil to funkcioniralo?
Mislim da da, ali nisam nikad videl uživo
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Oni u kotačima, a kada već trošim bjelo na ekranu da li mogu i Zetorove pakne?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ljudi, jedno pitanje... Jel moguce na ruju slozit mjenjac dole, znaci odrezat polugu i okrenut je dole da se šalta između nogu? Bil to funkcioniralo?

Ne bi jer bi bilo nespretno možeš staviti cijeli sistem od Zetorovog donjeg mjenjača us podešavanja šaltheble ako ti se isplati naravno brzine bi bile obratno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh